کد خبر: ۲۲۸۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست خبری؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: نزدیک 50 پروژه در سفر ریاست جمهوری و دولت به استان بوشهر برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پیش بینی شده که عملیات اجرایی 15 پروژه عملیات آغاز و 35 پروژه به مرحله بهره برداری می رسد.
به گزارش جنوب نیوز، دکتر سعید کشمیری در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: کنگره شهدای وزارت بهداشت برای پنجمین بار در سطح کشور انجام می شود که پس از درخواست استان بوشهر، این میزبانی به استان بوشهر و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر داده شد.

وی افزود: هر ساله برای گرامیداشت یاد و نام شهدای دوران دفاع مقدس این کنگره برگزار می شود که سال گذشته در استان همدان و سال پیش از آن در تهران بوده است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: وزارت بهداشت ، 400 شهید تقدیم انقلاب کرده که از این میزان 8 شهید از استان بوشهر بوده است. امسال علاوه بر تقدیر از خانواده های این شهدا، از شهدای اورژانس کشور از جمله بوشهر انجام می وشد.

وی عنوان کرد: در این کنگره که 21 اسفندماه در بوشهر برگزار می شود، وزیر بهداشت و معاونین وی نیز حضور دارند .نزدیک به 600 مهمان در این کنگره شرکت می کنند که از این تعداد 56 خانواده شهدا هستند.

کشمیری ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در این کنگره دنبال می کنیم به همبن دلیل بخش عمده فعالیت ها توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: افتتاح یادمان شهید گمنام در پردیس این دانشگاه به بهره برداری می رسد . این یادمان برای شهید 16 ساله ای است که سال 95 در پردیس دانشگاه در کوی بهمنی به خاک سپرده شده است.

وی بیان کرد: دعوت حضوری از خانواده های شهدا نشان از زنده بودن نام این شهدا حکایت می کند ضمن این که از زندگی آنها نیز مشتندسازی لازم در خصوص اخلاق و رفتار شهدا انجام می شود.

کشمیری در خصوص آخرین وضعیت پرونده فوت دختر ۲۲ ساله بوشهری حین عمل جراحی زیبایی بینی گفت: کمیته ۷ نفره برای بررسی این موضوع تشکیل شده و نتیجه آن بعد از کالبد شکافی منتشر خواهد شد، این عمل، عمل ساده‌ای بوده و انتظار مرگ در آن نداشتیم.


وی افزود: علت آن باید به صورت کارشناسی اعلام شود، صاحب دم از طریق مراجع قضایی شکایت کرده‌اند و موضوع در حال بررسی است. همچنین پس از شکایت دانشگاه علوم پزشکی دادگاه نیز مطب پزشک را تعطیل کرد.گفت: در راستای تکمیل داتشکده پزشکی و داندانپزشکی نشستی بین استاندار و وزارت بهداشت انجام می شود . پیش بینی می شود این دانشکده ها با تزریق بودجه ای که در این سفر پیگیر آن هستیم تا سال آینده به پایان برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: نزدیک 50 پروژه در سفر ریاست جمهوری و دولت به استان بوشهر برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پیش بینی شده که عملیات اجرایی 15 پروژه عملیات آغاز و 35 پروژه به مرحله بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: تاسیس دانشگده سلامت، ایمنی و محیط زیست است که برای صنعت نفت دانشجو تربیت می کند که از اول مهر در مقطع فوق لیسانس دانشجو می گیرد.

کشمیری اظهار داشت: فاز دوم بیمارستان اهرم در دهه فجر به مرحله افتتاح رسید و فاز سوم آن نیز در سال آینده به بهره برداری می رسد.


وی با اعلام این که ای سی یو در برازجان ، کنگان و گناوه را در سال جاری افتتاح کرده و بخش دیالیز را با دستگاه های جدید اضافه کردیم ادامه داد: امسال شاهد بهره برداری از اورژانس هوایی بودیم که به خصوص برای جزیره خارگ تاثیرگذار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای اورژانس های سکته مغزی با توجه به نیاز به درمان در کمتر از شش ساعت ، بخش هایی در بیمارستان های استان افتتاح شده که نقش اساسی در کاهش پیامدهای ناشی از÷سکته مغزی داشته است.

کشمیری اظهار داشت:  همکاری خوبی با بخش خصوصی داریم که خرید و افتتاح دستگاه آنزیوگرافی دوم برای مرکز قلب از این جمله است. جراحی قلب در استان بوشهر به شکل مناسبی در حال انجام است به گونه ای که روزانه حداقل دو عمل قلبی در استان بوشهر و بدون دریافت هیچ گونه پول زیرمیزی انجام می شود.

وی عنوان کرد: در مجموع طی سه سال گذشته، 20 میلیارد تومان خیرین در عرصه سلامت هزینه کرده و پروژه های ماندگاری را به ثبت رسانده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: در طول چهار سال اخیر با اجرای طرح تحول سلامت 640 هزار مورد بستری ، 5 چهار میلیون و 700 هزار ویزیت، 28 هزار زایمان طبیعی به شکل رایگان و بکارگیری 189 پزشک عمومی و 340 پزشک متخصص انجام شده است.کشمیری بیان کرد: 20 میلیارد تومان برای 40 هزار متر از 100 هزار متر فضای بیمارستانی هزینه شده تا روند نوسازی و تعمیرات آن انجام شود.بیش از 150 واحد نوسازی ساختمان های درمانی انجام شده است. متوسط عمر ساختمان های پزشکی و سلامت در استان تا 5 سال پیش ، بیش از 25 سال بوده که اکنون به کمتر از 10 سال رسیده است.

وی ادامه داد: به طور متوسط تمامی سواحل استان بوشهر آلوده است که با اطلاع رسانی وسیع به مردم اعلام کرده ایم که این مناطق آلوده است. ارزیابی میکروبی ما نشان می دهد که این سواحل آلوده است. تا زمانی که موضوع فاضلاب شهرهای ساحلی رفع نشود همچنان سواحل آلوده خواهند بود. 50 سال طول می کد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: راه حل موقت این است که جاهایی که دارای کمترین میزان مشکلات بهداشتی بوده و از نظر ما مشکلی برای سنای مردم وجودندارد مشخص شود. البته سال گذشته این کار انجام شد و امسال نیز این کار انجام می شود.

کشمیری ادامه داد: استفاده از قلیون توسط دختران ده برابر شده که در استان بوشهر اگر این آمار کمتر باشد بیشتر از این است. متولی قلیان چندجاست که تصمیم گیری در این خصوص فرابخشی است. تصمیم گرفته شده که به شکل کشوری با مقوله قلیان برخورد شود که حتی مسائل سیاسی در آن ورود کرد و ابتر ماند

وی گفت: سرطان مثانه در استان بوشهر بالاست که یکی از شاخص های آن مصرف قلیان است ضمن این که مصرف دخانیات بانوان بوشهری از متوسط کشوری بالاست. در دیابت هم تاثیرگذار است که اکنون 30 درصد مردم استان را مبتلا کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: هم اکنون نه درصد جمعیت استان سالمند هستند که تا بیست سال دیگر این آمار به سی درصد می رسد که هزینه های فراوانی را ایجاد خواهد کرد . حال اگر موضوع پیشگیری مطرح نباشد این حجم جمعیت سالمند، می تواند مشکلات حادتری ایجاد کند.

کشمیری گفت: در استان یک میلیون نفری بوشهر ، سالانه بیش از دو میلیارد تومان صرف داروهای مکمل شامل ویتامین ها می شود.

*رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در ماده 13 آیین نامه وزارت بهداشت، می توانیم با عرصه کنندگان واحدهای صنفی که شاخص های بهداشتی از جمله عرصه قلیان را رعایت نمی کنند برخورد کنیم اما نمی توانیم با دستفروشان که قلیان در ساحل بوشهر عرصه می کنند برخورد کنیم.


وی بیان کرد: هر ماده غذایی و قلیان که در محل های دستفروشی عرصه می شود غیربهداشتی است و شهرداری باید آنها راجمع کند. در گناوه که وضعیت مصیبت بار است و با وجود توریستی و تجاری بودن این شهر، این نوع عرصه غیربهداشتی مواد غذایی بیداد کند.

کشمیری عنوان کرد: نمی گوییم که این مراکز بسته شود بلکه باید ساماندهی شود تا تحت نظارت دانشگاه قرار گیرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: