کد خبر: ۲۲۸۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۱ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۷
با حضور اصحاب رسانه انجام شد
نشست رسانه ای روز بوشهر با حضور شهردار و برخی از اعضاء شورای شهر بوشهر در کنار سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری بندر بوشهر با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
به گزارش جنوب نیوز، نشست رسانه ای روز بوشهر با حضور شهردار و برخی از اعضاء شورای شهر بوشهر در کنار سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری بندر بوشهر با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

سید نورالدین امیری،  شهردار بندر بوشهر

*تلاش شده تا برنامه‌های روز بوشهر به گونه‌ای باشد که بوشهر به همه نقاط کشور معرفی شود.

* بوشهر در کنار خلیج فارس از قدیم تا کنون تعاملی با دیگر بنادر خلیج فارس داشته است و خاطرات پدران ما در کشورهای خلیج فارس است و امسال سعی کردیم به طریقی رابطه را با دیگر کشورها برقرار کنیم و دعوت کردیم سرکنسول‌ها در این مناسبت شرکت کنند.

روز بوشهر


* نشان ایثار به خانواده شهدا اعطا می شود. مادران و پدران و فرزندان شهدا اسوه‌های ایثار هستند و امسال تلاش کردیم تا تقدیری از این خانوده‌ها داشته باشیم.

*برنامه‌های موسیقی محلی و آئینی در روز بوشهر اجرا می شود. متاسفانه موسیقی نواحی به خوبی مورد توجه قرار نگرفته است و تلاش داریم تا نگاه ویژه‌ای به این برنامه‌ها داشته باشیم.

محمدصادق سعیدی ،سرپرست سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بوشهر

 * 18 اسفند سالروز تاسیس مدرسه تاریخی سعادت بوشهر را به عنوان روز بوشهر انتخاب شده است. هر ساله از  11  تا  18 اسفند برنامه های ویژه ای به مناسبت هفته نکوهداشت بوشهر برگزار میشود .

* هفته نکوهداشت بوشهر هفته گفتمان منطقه ای و تعاملات فرهنگی و هنری میان استانهای حوزه خلیج فارس دانست.

* رویکرد و نگاه کلی ما این است که دبیرخانه روز بوشهر و روز ملی خلیج فارس را ادغام کرده و برخی از برنامه ها را از بهمن ماه آغاز کردیم و تا اردیبهشت ماه ادامه خواهیم داد .

روز بوشهر

* سعی ما این بوده  رویکرد همه جانبه گر داشته باشیم و همه اقشار مردمی را در برنامه ها پوشش دهیم . روز بوشهر متعلق به همه مردم بوشهر است و افتخار میکنیم که هفته بوشهر به یک برند فرهنگی تبدیل شده است و مردم و گروه های مختلف برای این روز برنامه پیشنهاد میکنند

*جای خوشحالی دارد که در دوره  10 ساله یک برندی بسازیم که مورد نظر مردم است و اسفندماه شهر منتظر هفته بوشهر است که برنامه های متنوعی برای همه اقشار جامعه طراحی شده است .


طاهره شمشیری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر

* شهرداری در برگزاری برنامه‌های روز بوشهر تنها است. کل هزینه‌های روز بوشهر شاید در حد سنگ‌فرش یک خیابان هم نباشد.

* برنامه‌های روز بوشهر هر ساله در شهر بوشهر در اسفندماه برگزار می‌شود و رویکرد امسال ما تلفیقی از نظرات صاحب‌نظران در این حوزه است. هیچ دستگاهی پیشنهادی برای مشارکت در روز بوشهر نداشت و این موضوع خوشایند نیست.

 *با تلاش کمیسیون فرهنگی و موسسه فرهنگی شهرداری بوشهر برای برگزاری مراسم روز نکوداشت بوشهر امیدواریم نواقص روز بوشهر با انتقاد سازنده به ما اطلاع داده شود.

روز بوشهر

* بودجه ما کفاف همه ایده‌ها و برنامه‌ها را نمی‌داد و به ناچار برخی از برنامه‌ها را حذف کردیم و انتظار داریم که دیگر دستگاه‌ها همکاری لازم را در اجرای برنامه‌های روز بوشهر داشته باشند.

*  سعی ما این بوده است که همه‌جانبه‌نگر باشیم و در حوزه‌های مختلف طی هفت روز برنامه‌های متنوعی را برگزار کنیم. بیش از ۲۰۰ برنامه داشتیم که برنامه کلانی برای اجرا می‌خواست و از توان ما خارج بود. بخشی از بودجه از محل بودجه شهرداری و برخی هم از محل کد روز بوشهر تامین می‌شود.

* در مورد برخی انتقادها در مورد هزینه‌های روز بوشهر، کل هزینه‌های روز بوشهر شاید در حد سنگ‌فرش یک خیابان کوچک هم نباشد و امسال هم برای هزینه‌های روز بوشهر هم کمبودهایی داریم.

* هزینه‌کرد در برنامه‌های فرهنگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، هدف از برگزاری روز بوشهر این است که مردم بوشهر به شهر خودشان افتخار کنند و با همه سختی‌ها به بوشهر افتخار کنند.

* شهردار بوشهر دیدگاهی فرهنگی دارد و همواره در برنامه‌های فرهنگی پیش‌قدم بوده‌اند. بودجه برگزاری برنامه‌های روز بوشهر در سال جاری ۴۰۰ میلیون تومان است که الان فقط ۳۰۰ میلیون تومان پول برای هزینه در روز بوشهر در اختیار داریم.

اکبر توسلی رئیس کمیسیون عمران شورای بوشهر

* برنامه‌های هفته و روز نکوداشت بوشهر می‌تواند یک فرصت و یا یک تهدید برای ما بوشهری ها باشد.

* این روز یک فرصت است چرا که می‌توانیم با برنامه‌های مناسب داشته‌ها و ظرفیت‌های بوشهر را به دنیا و کشور معرفی کنیم. تهدید هم این است که ممکن است با یک برنامه اشتباه قدمت و تاریخ بوشهر را خدشه دار کنیم.

روز بوشهر

*امیدواریم روز نکوداشت بوشهر با همکاری و مشارکت همه عزیزان به بهترین شکل برگزار شود. روز بوشهر متعلق به شخص و گروه خاصی نیست و همه گروه‌ها باید به سهم خود در بلندکردن نام بوشهر بیایند و همه پای کار باشند و نه فقط شهرداری و شورا پای کار باشند. 

روز بوشهر

روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر

روز بوشهر
روز بوشهر

روز بوشهر
روز بوشهرروز بوشهر

روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر
روز بوشهر

روز بوشهر
روز بوشهر

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: