کد خبر: ۲۲۸۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۲:۵۶ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۷
۱۰۰ میلیونی شدن صفحه اینستاگرام نشنال جئوگرافیک اگر برای همه دنیا شانسی برای سفر به تانزانیا باشد، برای ایرانی‌ها به رخ کشیدن تحریم جهانی آن‌هاست.

به گزارش جنوب نیوز، کمتر از یک هفته قبل صفحه رسمی نشنال جئوگرافیک در اینستاگرام اعلام کرد که ۱۰۰ میلیونی شده است. ۱۰۰ میلیون از سراسر دنیا این صفحه مرتبط با علوم طبیعی را دنبال می‌کنند که احتمالا خیلی از آن‌ها هم ایرانی هستند.

این صفحه برای جشن ۱۰۰ میلیونی شدنشان برای دنبال کننده‌هایش هدیه ویژه‌ای داشت، او از همه خواسته یکی از عکس‌های متعلق به این مجموعه را در صفحه شخصی خودشان با هشتگ مشخصی منتشر کنند. همچنین دنبال کننده‌ها یک روز مشخص در استوری‌ها می‌توانند در نظر سنجی انتخاب بهترین عکس نشنال جئوگرافیک شرکت کنند و برنده سفر به تانزانیا باشند!
 
با تشکر از ۱۰۰ میلیون فالوئر به جز ایرانی‌ها!
 
تا این‌جا همه چیز خوب است، ایده جذابی که اتفاقا برای صفحه می‌تواند مخاطب بیشتری را هم به همراه داشت باشد، اما وقتی جریان برای ما متفاوت می‌شود که در صفحه قوانین شرکت نام چند کشور را می‌بینیم که نمی‌توانند در نظر سنجی حضور پیدا کنند؛ از جمله ایران، کوبا، کره شمالی، سودان، سوریه و کلا کشور‌هایی که در لیست تحریم‌های امریکا هستند.
 
با تشکر از ۱۰۰ میلیون فالوئر به جز ایرانی‌ها!
 
این اتفاق با واکنش منفی ایرانی‌ها روبرو شده، خیلی‌ها می‌گویند آن‌ها جزو همان افرادی هستند که به ۱۰۰ میلیونی شدن صفحه کمک کرده‌اند و این تبعیت کردن از قوانین امریکا تبعیض است. این جریان تا جایی ادامه پیدا کرده که برخی صفحه را آنفالو کرده‌اند تا بگویند اگر آن‌ها نباشند، این تعداد فالوئر هم در پیج نخواهد بود.

البته این اولین باری نیست که این مجموعه معتبر عکاسی، کاربران ایرانی را تحریم کرده است. پیش از این در فراخوان‌هایی همچون «مسابقه عکس مسافر» نیز از حضور کاربران ایران و چند کشور دیگر نیز ممانعت به عمل آمده بود.
منبع: مهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: