کد خبر: ۲۲۸۳۰۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۸ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در برجام هر وظیفه‌ای برعهده جمهوری اسلامی بوده انجام دادیم اما آمریکا حتی یک مورد وظایفش را انجام نداد، اگر تسلیم شویم مثل قبل از انقلاب جز بردگی هیچ چیز عایدمان نخواهد شد.

به گزارش جنوب نیوز، قاضی ناصر سراج عصر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل بازرسی منطقه 6 کشور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کار ما قضایی است و قوه قاهره هستیم لذا هرچه انجام دهیم عده‌ای ناراضی خواهند بود اما تا جایی که قانون اجازه دهد صرف نظر کرده و اقدامات پیشگیرانه را در اولویت قرار می‌دهیم.

وی افزود: مدیران همه سرمایه‌های نظام هستند و هزینه‌های سنگینی برای چندین سال خدمت یک مدیر خرج شده و نمی‌شود با یک اشتباه او را از یسز انتفاع خارج کرد لکن زمانی که ناچار شویم و قانون اجازه گذشت ندهد مدیر خطاکار را به مجازات رسانده هرچند رویکرد ما پیشگیرانه است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به چرایی شهادت ماموران سپاه در سیستان و بلوچستان گفت: آمریکا و همه ابرقدرت‌ها و کشورهای غربی مدت‌هاست تبلیغ کرده و کمپین راه‌اندازی می‌کنند تا مردم در چهل سالگی انقلاب و راهپیمایی 22 بهمن شرکت نکنند و در این راستا سرمایه‌های سنگینی در کشورهای مختلف به ویژه عربستان داده‌اند.

وی افزود: باوجود 5 روز تعطیلی اما طبق آمار در تهران امسال در راهپیمایی 22 بهمن بین 20 تا 25 درصد افزایش حضور مردم داشتیم و با وجود هوای نامساعد برخی استان‌ها اما حضور حداکثری مردم را شاهد بودیم.

سراج تصریح کرد: همه برای پاسخگویی به فشارهای سنگین استکبار آمده بودند و دلیل دیگر این بود که در لهستان اعلام شد کشورهای ضد ایران و اسلام جلسه بگذارند اما موفق نشدند و منافقان همه افراد خود را در آنجا جمع کردند اما در زمان راهپیمایی تیر همه آن‌ها به سنگ خورد و رسوا شدند.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال حادثه عظیمی در کشور بودند که راهپیمایی را تحت الشعاع قرار دهد، گفت: این اقدامات ترورهای کور تشکیلاتی نیست لکن عملیات انتحاری برای نیروهایی که در مرخصی بودند، انجام دادند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: آن‌ها تعدادی از نیروهای سپاه را به شهادت رساندند تا بتوانند روی ترورها و ناامنی در کشور مانور دهند اما سپاه و نیروی انتظامی در زمان مناسب نزدیک پاسخگوی این اقدام خواهد بود.

وی با اشاره به دستگیری عبدالمالک ریگی در آسمان ایران تصریح کرد: اگر برادران اطلاعات موفق نمی‌شدند ریگی را بگیرند، امروز پایگاه نظامی آمریکا در قرقیزستان دایر بود اما رو به تعطیلی است لذا خدا همیشه یار ماست تا دشمن به نتیجه دلخواه خود نرسد.

راه خروج از جنگ اقتصادی مذاکره نیست

سراج با بیان اینکه امروزه جنگ اقتصادی است و جنگ فرهنگی بالاتر آن درحال انجام است، گفت: بارها رهبر معظم انقلاب روی این موضوع تکرار و تاکید کردند و حتی از عبارت ناتوی فرهنگی گفتند.

وی افزود: دشمنان از این راه هم نتوانستند کاری کنند لذا جنگ سیاسی و اقتصادی و دیگر ابعاد را شروع کردند. می‌گویند مذاکره کنیم تا مشکل حل شود اما مگر لیبی و یمن و این کشور گاو شیرده مشکلش حل شد؟

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: امکان ندارد تسلیم شویم و مشکلات مضاعف نشود، در برجام هر وظیفه‌ای برعهده جمهوری اسلامی بوده انجام دادیم اما آمریکا حتی یک مورد وظایفش را انجام نداد.

وی ادامه داد: اگر تسلیم شویم مثل قبل از انقلاب جز بردگی هیچ چیز عایدمان نخواهد شد و تنها راهکار اطاعات از رهبری است، اگر می‌خواهیم از این وضعیت اقتصادی خارج شویم باید فرامین ولایت فقیه را اطاعت کنیم.

سراج اظهار داشت: سازمان بازرسی وظیفه نظارت بر حسن جریان امور کشور و اجرای صحیح قوانین را برعهده دارد با محوریت ضد فسادی، پیشگیری است.

وی افزود: در پنج سال اخیر 12 تفاهمنامه با کشورهای آفریقایی، آسیایی و ارپایی برای تبادل اطلاعات و تجربیات تنظیم کرده‌ایم تا به دنبال آن بتوانیم ایران را به کشورهای خارجی بشناسانیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: وضعیت ایران برای بسیاری از کشورها قابل قبول نیست چون تریبون‌های خارجی به اندازه‌ای تبلیغات نادرست کردند که حرفمان مگر با حضور در کشور و رصد از نزدیک قبول نمی‌کنند.

وی افزود: حتی در کشور آذربایجان که همسایه ماست این رویه وجود دارد، شرایطی که از ایران درست کردند عادی نیست و از بیرون علیه ایران بمباران می‌کنند اما باز هم جزء امن‌ترین کشورها هستیم.

سراج خاطرنشان کرد: هرچند فشار اقتصادی وجود دارد و کالاها ترخیص نمی‌شود، اما بازرسانی فرستاده شدند و همه کشتی‌های وارداتی از بعد عید بررسی می‌شوند. ترامپ به شرکت‌ها کوچک چینی زنگ می‌زند و تهدیدشان می‌کند.

وی با بیان اینکه این تهدیدها همیشگی است و اکنون اوج آن‌هاست و حل می‌شود، گفت: ‌عراق یک پنجم ما جمعیت و سه برابر صادرات داشت اما اکنون وضعیت کشور ما با عراق قابل مقایسه نیست.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: خداوند پشتیبان انقلاب و نظام است و نباید همه سختی‌ها را گردن آمریکا انداخت، ما مشکل داخلی داریم و باید وحدت داشته باشیم تا مشکلات حل شود.

وی خاطرنشان کرد: قوه قضائیه و نیروهای امنیتی درمقابله با دست درازی‌های سنگینی که به نظام و بیت المال می‌کنند، کوتاه نخواهند آمد و اجازه دست درازی به بیت‌المال را نمی‌دهیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: