کد خبر: ۲۲۸۰۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۲ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۷
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر مطرح کرد
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر با بیان اینکه 15 هزار و 150 نفر بازنشسته در استان تحت پوشش این صندوق قرار دارند گفت: خدماتی جدیدی از جمله افزایش سقف بیمه تکمیلی، پرداخت تسهیلات ضروری بدون کارمزد و افزایش حقوق بازنشستگان سال 90 به بعد ارائه خواهد شد.
به گزارش جنوب نیوز، داریوش کشتکار امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در بوشهر به خبرنگاران گفت: صندوق بازنشستگی کشوری در ابتدای انقلاب اسلامی، 456 نفر بازنشسته استان بوشهر را زیرپوشش خود قرار داد و هم اکنون در سال 97 این صندوق 15 هزار 150 نفر بازنشسته را تحت پوشش خود دارد.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان با اشاره به مصوبه هیات وزیران در خصوص میزان پاداش آخر سال(عیدی) کارکنان و بازنشستگان، اظهار داشت: بر این اساس مبلغ یک میلیون تومان به عنوان عیدی تعیین شده که صندوق بازنشستگی تلاش خواهد کرد این رقم را تا پایان بهمن ماه همراه با حقوق، به بازنشستگان تحت پوشش پرداخت  نماید.
کشتکار بیان کرد: براساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری به زودی و پس از انجام مقدمات اداری احکام بازنشستگان سالهای 90 به بعد دانشگاه علوم پزشکی اصلاح و حقوق آنان افزایش خواهد یافت.

مدیرصندوق بازنشستگی کشوری  استان در ادامه افزود: آن دسته از  شاغلین دستگاههای اجرایی مشترک این صندوق که در طول برنامه پنجم توسعه دارای مرخصی بدون حقوق بوده اند تا پایان سال جاری فرصت دارند به مدیریت بازنشستگی صندوق  استان مراجعه و جهت احتساب آن جزو سنوات قابل قبول برای بازنشستگی اقدام نمایند.

پرداخت مرحله دوم تسهیلات ضروری به بازنشستگان از اول فروردین

کشتکار با اشاره به آغاز ثبت نام اینترنتی مرحله دوم وام ضروری پنج میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد از اول بهمن ماه، تصریح کرد:  برای مرحله دوم که  ثبت نام آن تا پایان بهمن ادامه دارد پیش بینی می‌شود در صورت ثبت نام  و دارا بودن شرایط حدود دو هزار نفراز بازنشستگان استان از تسهیلات فوق بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه در مرحله اول ثبت نام امسال 120 میلیارد ریال تسهیلات به دو هزار و 400 نفر اختصاص یافت، افزود: تسهیلات مرحله دوم از فروردین تا شهریورماه 98 براساس نوبت‌بندی و اولویت‌ها پرداخت خواهد شد.

کشتکار یادآور شد: پرداخت وام ضروری به بازنشستگان، پس از انقلاب اسلامی و از سال 1377 اجرایی شده و تاکنون بیش از  هشت هزار و 400 فقره وام ضروری به ارزش 30 میلیارد تومان پرداخت شده است. 

مدیرصندوق بازنشستگی کشوری  استان در خصوص سفرهای بازنشستگان نیز گفت:  صندوق بازنشستگی کشوری بر اساس سیاستهای وزارت متبوع با توجه جدی به رفاه و فراغت بازنشستگان عزیز و در قالب طرح در خانه نمانیم، تسهیلاتی را برای سفرهای  بازنشستگان  در نظر گرفته است که می‌توانند با کمک هزینه 740 هزار تومان برای یک بازنشسته و یک همراه، از این تورهای ساحتی و زیارتی استفاده کنند.

کشتکار ادامه داد: در این سالهای پس از انقلاب اسلامی و از سال 1386 تاکنون، مجموع استفاده کنندگان از تورهای صندوق بازنشستگی به بیش از 7 هزار نفر می‌رسد.


افزایش سقف خدمات بیمه تکمیلی به 20 میلیون تومان

وی در خصوص بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و با بیان اینکه بالغ 25 هزار نفر از بازنشستگان به همراه افراد تحت تکفل آن ها زیرپوشش این خدمت قرار دارند، گفت: انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی درمان و نقش این قرارداد در جبران بخشی از هزینه‌های مازاد بر بیمه پایه بازنشستگان، موظفان و افراد تحت تکفل اهمیت بسیار زیادی برای ما داشته و دارد.

کشتکار تاکید کرد: سقف خدمت بیمه تکمیلی با 3 میلیون تومان افزایش از 17 میلیون تومان به 20میلیون تومان افزایش یافته است؛ همچنین 417 بازنشسته دارای بیماری‌های خاص نیز تحت پوشش هستند که در صورت پر شدن سقف تهدات مجددا و مازاد بر سقف به آنان پرداخت خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: