کد خبر: ۲۲۸۰۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲:۳۷ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۷
اگر عشق ماشین باشید نمی‌توانید از خیر قیمت‌های پایین خودرو در مناطق آزاد بگذرید. فکرش را بکنید، با ۲۰۰ میلیون تومان در مناطق آزاد می‌توانید سوار یک لکسوس یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومانی شوید! چه کسی بدش می‌آید؟ خیلی‌ها هستند کل زندگی‌شان را جمع می‌کنند و به مناطق آزاد می‌روند، فقط برای اینکه ماشین‌های به روز خارجی را با یک سوم یا یک چهارم قیمت بخرند. تصور کنید با پولی که برای پژو پارس و ۲۰۶ و تندر ۹۰ می‌دهید، می‌توانید در مناطق آزاد سوار ماشین‌های خارجی سال شوید. به این می‌گویند یک صرفه‌جویی عالی. تازه با پلاک مناطق آزاد می‌توانید برای مدتی هم وارد کشور شوید و نگرانی از این بابت نداشته باشید.

قیمت انواع خودرو‌های کیا KIA در مناطق آزاد
محصولات کیا در مناطق آزاد طرفدار‌های زیادی دارد. آخرین قیمت‌هایی که از مناطق آزاد گرفته‌ایم نشان می‌دهد محصولات این شرکت کره‌ای در مناطق آزاد بین ۴۹ میلیون تا ۱۴۰ میلیون تومان است. با این رنج قیمت در داخل کشور می‌شود از محصولات ایران‌خودرو می‌شود با ۸۰ میلیون تومان پژو ۲۰۶ خرید یا با ۱۲۰ میلیون تومان پول تندر ۹۰ اتوماتیک را داد.سورنتو فول در مناطق آزاد با ۱۰۰ میلیون تومان پیدا می‌شود. همین سورنتو وقتی وارد کشور می‌شود قیمتش چند برابر می‌شود. طوری که کیا سورنتو ۲۰۱۷ حدود ۶۵۰ میلیون تومان در بازار قمیت دارد. کیا سراتو‌هایی که سایپا تولید می‌کند در بازار ۲۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند. سراتو‌های وارداتی موجود در بازار خیلی بیشتر قیمت دارند و مدل ۲۰۱۸ آن‌ها با ۳۶۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این در حالی است که سراتو ۲۰۱۷ فول صفر در مناطق آزاد تنها ۱۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. مدل ۲۰۱۸ آن در مناطق آزاد به ۱۱۵ میلیون می‌رسد. کیا اپتیما در بازار داخل کشور حدود ۵۴۰ میلیون تومان می‌‎ارزد و همین خودرو را در مناطق آزاد می‌توان با قیمت ۱۳۵ میلیون تومان خرید. کیا اپتیما که در بازار دست‌کم ۵۰۰ میلیون تومان قیمت دارد، در مناطق آزاد مدل ۲۰۱۸ آن را می‌دهند ۱۲۵ میلیون تومان. با ۱۲۵ میلیون در سطح شهر‌ها می‌شود دنا پلاس توربو خرید.

کیا اسپورتیج وارداتی در سطح شهر حدود ۴۸۵ میلیون تومان قیمت دارد. البته همین اسپورتیج ۲۰۱۸ در مناطق آزاد ۱۲۰ میلیون تومان قمیت دارد.

قیمت انواع خودرو‌های لکسوس Lexus در مناطق آزاد
نظرتان درباره لکسوس چیست؟ همان‌هایی را می‌گویم که برای خریدشان باید بودجه یک میلیاردی کنار بگذارید. چراکه NX۳۰۰ H. ۲۰۱۷ هفت کلید در بازار حدود ۹۱۰ میلیون تومان قیمت دارد. NX۲۰۰ T. هفت کلید با ۹۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود. تازه لکسوس RX۲۰۰T فول ۲۰۱۷ یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان قیمت دارد. می‌دانید با این پول چند پراید می‌شود خرید؟ بله ۳۰ پراید صفر روی هم یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان قیمت دارند. حالا فکر می‌کنید این لکسوس‌های میلیاردی در مناطق آزاد با چه قیمتی خرید و فروش می‌شوند؟ لکسوس NX ۲۰۱۷ در مناطق آزاد تنها ۲۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. تازه اگر سراغ مدل قبلی یعنی ۲۰۱۶ بروید قیمت به ۱۵۰ میلیون تومان می‌رسد. با ۱۵۰ میلیون تومان در سطح شهر‌ها می‌شود پژو ۳۰۱ یا چانگان CS۳۵ خرید. ساندرو استپ‌وی اتوماتیک هم در همین حدود قیمت دارد. با پولی که باید برای خرید جک S۳ در سطح شهر‌ها بدهید، می‌توانید یک لکسوس ۲۰۱۶ در مناطظق آزاد بخرید.

قیمت انواع خودرو‌های هیوندای Hyundai در مناطق آزاد
هیوندای النترا ۲۰۱۸ در مناطق آزاد ۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همان النترا که در سطح شهر برای خریدش باید ۳۳۰ میلیون تومان پول بدهید. اگر در سطح شهر هوس خرید هیوندای سانتافه به سرتان بزند باید برای مدل ۲۰۱۷ آن ۶۰۰ میلیون تومان هزینه کنید. در عوض می‌توانید یک چهارم این پول را در مناظق آزاد خرج کرده و سانتافه ۲۰۱۸ صفر را بخرید ۱۶۰ میلیون تومان. تازه مدل ۲۰۱۷ آن را با ۱۴۰ میلیون تومان هم می‌شود خرید. در طرف مقابل با ۱۶۰ میلیون تومان در تهران به شما پژو ۳۰۱ می‌دهند. رنو پیکاپ هم تقریبا همین قیمت را دارد. توسان ۲۰۱۸ در مناطق آزاد ۱۲۶ میلیون تومان معامله می‌شود. همین توسان البته مدل قدیمی‌تر و ۲۰۱۷ آن وقتی وارد کشور می‌شود ۴۶۰ میلیون تومان ارزش پیدا می‌کند.

قیمت انواع خودرو‌های رنو Renault در مناطق آزاد
اگر هوس خرید رنو داستر به سرتان زده باید بگویم دست کم ۲۵۰ میلیون تومان کنار بگذارید. البته می‌توانید با یک چهارم این رقم یعنی ۸۱ میلیون تومان در مناطق آزاد صاحب رنو داستر ۲۰۱۸ صفر شوید. با این ۸۰ میلیون در تهران به شما پژو پارس می‌فروشند. رنو کولئوس را در نظر بگیرید که قیمت آن در بازار تقریبا ۵۵۰ میلیون تومان است. این درحالی است که رنو کولیوس ۲۰۱۸ را در مناطق آزاد با قیمت ۱۵۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌کنند. رنو تلیسمان ۲۰۱۸ صفر در مناطق آزاد تقریبا ۱۸۰ میلیون تومان قیمت دارد. همین رنو وقتی به سطح شهر می‌رسد حدود ۵۰۰ میلیون تومان ارزش پیدا می‌کند.

قیمت انواع خودرو‌های تویوتا Toyota در مناطق آزاد
تویوتا کرولا ۲۰۱۷ را در مناطق آزاد می‌توانید با قیمت ۸۰ میلوین تومان بخرید. با این ۸۰ میلیون تومان در تهران به شما پژو ۲۰۶ صندوقدار می‌فروشند. سمند سورن هم تقریبا همین قیمت را دارد. راو ۴ الفطیم ۲۰۱۸ فول را در مناطق آزاد می‌فروشند ۱۹۰ میلیون. در حالی که همین خودرو وقتی وارد کشور می‌شود قیمت آن به ۶۵۰ میلیون تومان می‌رسد. اگر پولی که در مناطق آزاد به شما راو ۴ می‌فروشند را به تهران بیاورید نهایتا بتوانید یک کیا سراتو دنده‌ای مونتاژ داخل بخرید.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: