کد خبر: ۲۲۷۹۱۶
تاریخ انتشار: ۰۳:۴۵ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۷
گفتگو با یک فعال اجتماعی بوشهر:

خودتان را معرفی کنید؟

اینجانب ابوذر خمش آیا متولد ۱۳۶۶ خورشیدی کارشناس ارشد حقوق خصوصی.

وضعیت مطالبه گری را در بوشهر مناسب می دانید،؟

خوشبختانه اخیرا مطالبه گری در حال نهادینه شدن و عمومی شدن بین شهروندان است. اگر یک گذر به گذشته نه چندان دور داشته باشیم مشخص می شود که مطالبه گری بین شهروندان متداول نبوده و حتی مسوولان نیز به نظرات آنان توجه ای نشان نمی دادند.

خوشحالم که شهروندان به این حد از فهم اجتماعی رسیده اند که برای حل مشکلات و معضلات باید آنها را اعلام و مطالبه نمود تا مدیران و مسولان نیز به آنان ترتیب اثر دهند و در نتیجه شاهد عمران و جبران کاستی ها گردد.

رعایت حقوق شهروندی از سوی شهروندان و هم مسولین می تواند منشا احترام متقابل و پیشرفت اجتماعی جامعه شود. باید متذکر شد تعداد اندکی از افرادی که به ظاهر مطالبه گری می کنند باعث سو استفاده از این موضوع و به وجود آمدن مشکلاتی شده اند که با روحیه و شان مطالبه گری در تعارض بوده و نوعی توهین به اجتماع محسوب می گردد.

علت کمتر دیده شدن فعالیت اجتماعی شما در چند وقت اخیر چیست؟

اتفاقا بنده هر روز بار مسئولین شهری و استانی جهت مطالبه حقوق شهروندی و بیان مشکلات ملاقات و دیدار دارم اما ترجیح می دهم در شرایط کنونی رسانه ای نشود تا باعث سو برداشت از سوی بعضی ها نگردد همچنین بنا به مشغله کاری کمتر در فضای مجازی فعالیت می کنم.

آیا کنشگران اجتماعی با یکدیگر نشست یا ارتباطی رارند؟

خوشبختانه بله. در بسیاری از موارد از نظرات و تجربیات همدیگر استفاده می شود.

پیشنهادی جهت بهتر شدن شرایط مطالبه گری دارید؟

با توجه به گسترش دانش شهروندان و آشنایی با قوانین و مقررات موجود انتظار می رود بیشتر در این مسیر کمک کنند و خود را شریک در سرنوشت شهر و پیشرفت همه جانبه آن بدانند به نوعی احساس مسولیت به خود و نسل های آینده که جانشین ما محسوب می شوند و مسولین نیز این مطالبه گری را فرصت برای خدمت بدانند در واقع مدیران و مسولین جوابگوی تصمیم گیری و اقدامات خویش باشند.

متاسفانه بعضی از مدیران خود را دور از دسترس شهروندان قرارداده و گویی دیواری برای خود ساخته اند و نسبت به خواسته های بحق مردم پاسخگو نیستند.

پیشنهاد می شود برای منسجم کردن فعالیت های مطالبه گری کمیته های مختلف بصورت منظم تشکیل و با دستور کار فعالیت کنند و هر ماه به مردم گزارش دهند البته این موضوع مستلزم وجود دبیرخانه با مساعدت مسولین از جمله مدیر کل محترم امور اجتماعی استانداری و دستیار ویژه استاندار در حقوق شهروندی و دیگر عزیزان می باشد.

در پایان اگر مطلبی دارید بیان کنید؟

از همکاری و مساعدت پایگاه خبری و تحلیلی جنوب نیوز بابت دعوت ازاینجانب و گفتگو صمیمانه سپاسگزارم. همچنین تشکر میکنم بابت انعکاس خبرهای مهم جنوب کشور، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و...
برچسب ها: ابوذر خمش آیا ، بوشهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: