کد خبر: ۲۲۷۳۴۵
تاریخ انتشار: ۰۲:۵۰ - ۲۶ دی ۱۳۹۷
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به پرتاب ماهواره‌بر کشورمان بار دیگر در تلاش برای ارائه چهره‌ای جنگ طلب از ایران مدعی شد که "هدف تهران از این کار پوشش نیت اصلی‌ یعنی برای توسعه موشک‌های بالستیک است."

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه در مراسم آغاز به کار آویو کوخاوی رئیس جدید ستاد مشترک ارتش این رژیم به تکرار ادعاهای بی‌اساس و نخ‌نمای خود درباره حضور نظامی ایران در سوریه پرداخت و از تهران خواست تا از سوریه خارج شود.

به نوشته روزنامه اورشلیم پست، نتانیاهو که تاکنون تمام تلاش‌هایش برای متوقف کردن جبهه مقاومت در لبنان، فلسطین و سوریه ناموفق بوده، گفت: من به شما می‌گویم که هرچه سریع‌تر از آنجا (سوریه) خارج شوید. ما دست از حمله برنمی‌داریم.

وی در ادامه به تاکید ایران بر اینکه حضورش در سوریه نظامی نبوده و تنها به صورت مستشاری در این کشور است، واکنش نشان داد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تلاش‌هایش برای متهم کردن ایران مدعی شد: آنها همیشه دروغ می‌گویند. درباره این موضوع که پرتاب ماهواره‌برشان به فضا موفقیت‌آمیز نبوده است هم دروغ می‌گویند. این اولین گام برای ساخت موشک‌های بالستیک است. آن‌ها با پرتاب ماهواره‌بر، می‌خواهند موشک دوربرد آزمایش کنند.

نتانیاهو در ادامه ادعاهای واهی خود فعالیت‌های ایران در زمینه پرتاب ماهواره را "تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر نیت اصلی، یعنی توسعه موشک‌های بالستیک" خواند.

ادعای نتانیاهو در حالی مطرح می‌شود که محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توییتی از ناموفق بودن ارسال ماهواره پیام خبر داد.

وزیر ارتباطات در توئیت دیگری در این خصوص نوشته است: دوست داشتم با خبر خوب همه را شاد کنم اما گاهی زندگی آن‌طور که انتظار داریم پیش نمی‌رود. ولی نباید کوتاه بیاییم و متوقف شویم. دقیقا در همین شرایط است که ما ایرانیان با بقیه ملت‌ها در روحیه و شجاعت متفاوتیم. این بار هم با تلاش بیشتر به دنیا ثابت می‌کنیم که " دوستی" موفق می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: