کد خبر: ۲۲۷۰۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۱۹ دی ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر از اجرای طرح های نوین آموزشی به همراه استقرار ایستگاه های بازیافت در 17 مدرسه شهر بوشهر خبر داد.
به گزارش جنوب نیوز، حسن شجاعی پور پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: به دنبال ارتقاء میزان آگاهی عمومی و مشارکت دانش آموزان در امر کاهش تولید و تفکیک از مبدا پسماند در جهت حفظ بهداشت محیط شهری هستیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر افزود: در این راستا، مدارس شهر بوشهر به عنوان کانونی مهم دایره آموزش این سازمان قرار گرفت و پس از عقد یک تفاهم نامه با مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان زمینه اجرایی شدن طرح همیاز بازیافت در مدارس آغاز شد.
وی تصریح کرد: برای اجرایی شدن این طرح، آموزش گران سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر با حضور در مدارس با شیوه های نوین اقدام به آموزش پسماند می کنند.
شجاعی پور با اشاره به اقدامات مهم این سازمان در مدارس شهر بوشهر گفت: اهدا دو عدد مخازن ۱۲۰ لیتری (استقرار ایستگاه بازیافت مدارس) مخصوص بازیافت در هر مدرسه،  اهدا کارتن پلاست جهت کلاس ها،  اهدا کتاب های آموزشی در زمینه مدیریت پسماند به کتابخانه مدارس و دانش آموزان فعال در این زمینه و اهدا ژتون های بازیافت به دانش آموزان فعال در زمینه بازیافت بخشی از قعالیت های این سازمان در مدارس بوشهر و در طی سال تحصیای جدید بوده است.
وی ادامه داد: آموزش مربیان مدارس جهت همکاری در طرح مذکور، آموزش دانش آموزان به شیوه های نوین و جذاب، برگزاری مسابقات مختلف و طرح پاکسازی محلات و ساحل با همکاری دانش آموزان، اختصاص خودروی جمع آوری بازیافت جهت جمع آوری مواد بازیافتی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هر هفته و اختصاص کد بازیافت به مدارس تحت پوشش طرح از دیگر برنامه های این سازمان در این طرح است.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر عنوان کرد: در طرح همیار بازیافت مدارس به دنبال اشاعه فرهنگ زیست محیطی در بین دانش آموزان و والدین آنها در جهت ارتقاء فرهنگ بازیافت مواد و ارایه آموزش های عمومی در خصوص بازیافت هستیم.
شجاعی پور بیان کرد: ایجاد انگیزه و آشنایی دانش آموزان با اهمیت بازیافت مواد و تفکیک زباله های خشک و تر به همراه ایجاد روحیه مشارکت در حفظ محیط زیست در این طرح به خوبی دیده شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: