کد خبر: ۲۲۶۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۵ - ۲۶ آذر ۱۳۹۷
مشاور رئیس جمهور تاکید کرد که برجام بعد از خروج آمریکا آسیب دیده است و حتی شاید به خاطر عدم پایبندی سایر کشورها به تعهداتشان آسیب بیشتری ببیند.
مشاور رئیس جمهور تاکید کرد که برجام بعد از خروج آمریکا آسیب دیده است و حتی شاید به خاطر عدم پایبندی سایر کشورها به تعهداتشان آسیب بیشتری ببیند.

به گزارش جنوب نیوز، حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری امروز دوشنبه در همایش «صلح و ثبات در غرب آسیا؛ یک منطقه، یک سرنوشت» در مرکز مطالعات سیاسی و بی‌ ­المللی وزارت امور خارجه در تهران طی اظهاراتی عنوان کرد: برجام بعد از خروج آمریکا آسیب دیده و حتی شاید به خاطر عدم پایبندی سایر کشورها بیشتر آسیب ببیند.

با این حال وی افزود: اما هر اتفاقی بیفتد، برجام توانست داغ ننگ تسلیحات هسته‌ای را از پیشانی ایران بردارد.

آشنا اضافه کرد: بعد از خروج آمریکا کسی از آمریکا حمایت نمی‌کند و نگران فعالیتهای هسته‌ای ایران نیستند و اکنون برجام سرمایه ای ارزشمند برای صلح و آرامش در منطقه است.

وی خاطرنشان کرد: صلح سازی ایران به برجام محدود نمی‌شود و با کمک روسیه و با حمایت ارتش سوریه مانع فروپاشی و تجزیه این کشور (سوریه) شدیم. این تجزیه می توانست سرآغازی برای مداخلات باشد.

مشاور روحانی در ادامه اضافه کرد؛ ایران براندازی نظامهای سیاسی مستقر در منطقه و به روشهای شورشهای مسلحانه و مداخله خارجی و شیوه های غیردموکراتیک و بیرون از صندوقهای رای را برنمی تابد. نه تنها در سوریه بلکه درباره سایر کشورهای منطقه هم این اصل را دنبال می‌کنیم. ما مخالف سرکوب داخلی و اعتراضهای مردمی هستیم.

وی خطاب به برخی قدرتهای منطقه گفت: بیایید به جای رقابتهای فرساینده بر سر قدرت اول منطقه به خود منطقه فکر کنیم؛ تشبیه منطقه به «کیک» و اینکه چه کسی سهم بیشتری را به خود اختصاص دهد تشبیهی گمراه کننده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: