کد خبر: ۲۲۵۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۶ - ۱۵ آبان ۱۳۹۷
در 28 صفر سال 57؛
پیوستن پرسنل پایگاه ششم شکاری بوشهر به نهضت اسلامی، روحیه مردم را تقویت کرد و به راهپیمایی آن رنگ و بوی دیگری بخشید.
به گزارش جنوب نیوز، روز 7 بهمن 1357 مصادف با 28 صفر، مردم ایران همزمان با سالروز رحلت پیغمبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، طی یک راهپیمایی سراسری، ضمن اعلام انزجار از رژیم پهلوی و دولت بختیار، حمایت خود را از امام خمینی اعلام کرده و خواستار بازگشت هرچه زودتر ایشان به کشور و برپایی حکومت عدل اسلامی شدند.

بر اساس اسناد موجود در مرکز اسناد انقلاب اسلامی، یکی از تظاهرات مهم و باشکوه ملت ایران در روز 28 صفر، در بوشهر انجام شده است.

نکته مهم این تظاهرات حضور افسران نیروی هوایی در کنار مردم بود که در روزنامه اطلاعات در آن تاریخ نیز به آن اشاره است.

روزنامه اطلاعات در این خصوص نوشت: «عده‌ای از پرسنل نیروی هوایی پایگاه ششم شکاری بندر بوشهر ، یک بار دیگر با راهپیمائی همبستگی خود را با مبارزات مردم ایران اعلام داشتند. مردم در خیابان شهید صادق نیگلی و میدان خمینی به آن‌ها پیوستند و شعار دادند.
در این راهپیمائی نیروی هوای با یونیفورم شرکت داشتند.»

پیوستن پرسنل پایگاه ششم شکاری بوشهر به نهضت اسلامی، روحیه مردم را تقویت کرد و به راهپیمایی آن رنگ و بوی دیگری بخشید.

گزارشگر روزنامه اطلاعات ادامه می‌دهد: «در جریان این راهپیمائی 3 ساعته آیت‌الله سید محمد صالح طاهری نماینده امام خمینی و چند تن از نمایندگان پرسنل نیروی هوایی، سخنانی ایراد کردند و در پایان، افسران جزء ، همافران ، درجه داران و سربازان که تعدادشان در حدود 2 هزار نفر بود، از مقابل مردم در صفوف منظم گذشتند و بشدت تشویق شدند.‌ در این راهپیمائی خانواده‌های نظامیان نیروی هوایی بوشهر نیز شرکت داشتند.»
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: