کد خبر: ۲۲۴۹۵۷
تعداد کل نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱:۵۲ - ۰۷ آبان ۱۳۹۷
جنوب نیوز- حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان: حضرت سیدالشهدا؟ع؟ با شهادتش پیام اسلام را رسانه‌ای کرد، زیرا کربلا و عاشورا از جنس رسانه است. اقدام حضرت زینب؟سها؟ پس‌از واقعه عاشورا یک‌فعالیت رسانه‌ای بود.

امروز اهالی رسانه وظیفه خطیری دارند؛ چرا که باید پیام اجتماع بزرگ پیاده‌روی اربعین را به جهانیان منعکس کنند.دولت باید لیاقت داشته باشد افرادی که در این راه مجروح می‌شوند به صورت رایگان درمان کند و نباید نیازی به داشتن بیمه باشد.

 اگر ترویج اربعین نباشد فلسفه حاکمیت دینی چیست؟ برخی می‌گویند هزینه‌های مرز را برای توسعه مرزها می‌گیریم اما مگر دولت گداست که این پول را از مردم بگیرد؟ من می‌دانم وزیر کشور از طرفداران اربعین است. دولت به همان دلیلی که برای زلزله‌زدگان باید هزینه کند باید برای نجات خلق و رشد معنوی کشور و برای اربعین که مقدمه آن است نیز هزینه کند.

کجا قرار است کار فرهنگی صورت گیرد که به اندازه اربعین ثمر داشته باشد؟ آیا دولت بودجه فرهنگی ندارد؟ نهادها و دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه باید بودجه فرهنگی خود را برای اربعین صرف کنند اما برای زائران اربعین کمتر از مسافران آنتالیا هزینه می‌کنیم.دولت باید برای توسعه دین و معنویت هزینه کند.

ما نباید طوری عمل کنیم‌که قوانین خودساخته و عقب‌مانده غرب در پیاده‌روی اربعین پیاده شود، بلکه باید به فکر نوآوری باشیم.

غریب‌ترین پدیده بزرگ عالم عاشورا و هم‌اکنون این غربت در اربعین است. حماسه اربعین هنوز انتقال پیدا نکرده و بهترین اقدامات ما در ادبیات بوده است که البته هنوز جهانی نشده است.جهان غرب تشنه شنیدن داستان اربعین است اما متأسفانه این امر هنوز برای بسیاری از مسوولان کشور هم شناخته شده نیست؛ چه برسد به مردم کشورهای غربی. متأسفانه دین ما به خوبی معرفی نشده است.

اگر ما طلبه‌ها درست وظیفه خود را انجام داده بودیم، تلقی افراد از عزاداری امام‌حسین ؟ع؟ فعالیت و عزاداری در شأن آن حضرت بود.هر قدم پیاده‌روی به سمت امام حسین ؟ع؟ ثواب حج را دارد. برخی منتظرند اربعین شرعاً واجب شود که باید گفت این افراد دین و اصل دین را نفهمیده‌اند. زیارت امام حسین ؟ع؟ از واجبات است. وی به افزایش هزینه اربعین اشاره کرد و افزود: امام صادق؟ع؟ درباره زیارت امام حسین ؟ع؟ می‌فرمایند: اگر مردم بدانند چقدر خیر در زیارت اربعین است با شمشیر جنگ می‌کنند برای رفتن به زیارت امام حسین ؟ع؟ و اموال خود را می‌فروشند تا به این زیارت مشرف شوند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۰
0
0
لبیک یا حسین...
لبیک یا حسین...
لبیک یا حسین...
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: