کد خبر: ۲۲۴۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۹ - ۱۸ مهر ۱۳۹۷
از استاندار فارس خبری نیست
46 روز بعد از اعتصاب بیمارستان‌های خصوصی شیراز، مدیرکل بیمه تأمین اجتماعی فارس از پذیرش مجدد دفترچه بیمه در برخی بیمارستان‌های خصوصی خبر داد.
به گزارش جنوب نیوز، جملات آشنای این روزهای بیماران و خانواده‌های آن‌ها، گلایه از گرانی هزینه درمان اعم از برخی اقلام دارویی و خدمات درمانی به‌ویژه در بیمارستان‌های خصوصی است که به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان از سوی سازمان‌های بیمه‌گر همچنان از پذیرش دفترچه‌های بیمه سلامت و تأمین اجتماعی خودداری می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص اعتصاب بیمارستان‌های خصوصی شیراز به دلیل عدم پرداخت مطالبات آن‌ها از سوی سازمان‌های بیمه‌‌گر اظهار داشت: بیمه‌ها سازمان‌های مستقل از دانشگاه هستند، بیمه سلامت وابسته به وزارت بهداشت است، اما کاملاً مستقل بوده و تصمیم‌گیری با خودشان است.

علی بهادر ادامه داد: طی این مدت که چندین جلسه در استانداری فارس برگزار شده است، ما با حضور و پیگیری خود تلاش کردیم تا قرارداد بین بیمارستان‌های خصوصی و سازمان‌های بیمه‌گر به هم نخورد تا مردم بتوانند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند.

 وی با بیان اینکه همچنان در تلاش هستیم تا مشکل ایجادشده بین بیمارستان‌های خصوصی شیراز و بیمه‌ها را برطرف کنیم، افزود: متأسفانه در این شرایط اقتصادی کشور به نظر می‌رسد سازمان‌های بیمه‌گر و بیمارستان‌های خصوصی شیراز نفع می‌برند و مردم هم دچار رنج و سختی می‌شوند، بیمارستان‌های خصوصی شیراز مطالباتی دارند که باید پرداخت شود؛ بیمه‌ها نیز مشکلاتی با بیمارستان‌ها دارند که آن‌ها هم باید حل شود.

سقف هزینه داریم اما سقف خدمت به بیماران نه!

بهادر در خصوص تعیین سقف پذیرش بیمار که از عوامل نارضایتی بیمارستان‌های خصوصی شیراز از بیمه سلامت است، گفت: برای هزینه سقف تعیین‌ شده، اما برای ارائه خدمت به بیمار هیچ سقفی وجود ندارد؛ ما تمام هم‌وغم‌مان این است که به بیماران خدمات ارائه کنیم و هیچ بیمارستانی در شیراز سقف خدمات ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حالی این سخن را گفته است که طبق قانون جدید، تمام بیمارستان‌های دولتی و خصوصی شیراز، برای پذیرش بیمار با دفترچه بیمه محدودیت داشته و در سقف مشخصی می‌توانند بیمار را پذیرش کنند؛ مازاد بر این سقف مردم مجبور به پرداخت آزاد هزینه‌ها هستند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ما که آیا تعیین سقف مالی موجب کاهش خدمات‌دهی نمی‌شود، تأکید کرد: خیر! شعار ما کاهش هزینه بدون کاهش خدمات است.

بهادر در پاسخ به این سوال که «طبق گفته روسای بیمارستان‌های خصوصی شیراز طرح تعیین سقف پذیرش بیمار در کرمان اجرا و لغو شده است»، تصریح کرد: معلوم نیست این حرف‌ها درست باشد.

پذیرش مجدد دفترچه‌های تأمین اجتماعی در برخی بیمارستان‌های خصوصی شیراز

طی هفته‌ها و روزهای گذشته در گفت‌وگوی تلفنی با برخی روسای بیمارستان‌های خصوصی شیراز پیگیر پرداخت مطالبات آن‌ها بودیم که در پاسخ ابراز می‌کردند پس از لغو قرارداد، اخیراً دو ماه از مطالباتشان را بیمه تأمین اجتماعی پرداخت کرده است.

مدیرکل درمان تأمین اجتماعی فارس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس دراین‌باره اظهار داشت: بخشی از مطالبات بیمارستان‌های خصوصی شیراز پرداخت‌ شده، اما هنوز تسویه کامل نکردیم.

اکبر امیری  ادامه داد: با پرداخت مطالبات بیمارستان کوثر و میر در حال حاضر دفترچه تأمین اجتماعی بیماران را پذیرش می‌کنند.

وی افزود: با دیگر بیمارستان‌های خصوصی شیراز نیز در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم مطالباتشان را پرداخت کنیم؛ امیدواریم در آینده نزدیک مسئله پیش‌آمده حل شود و تمامی بیمارستان‌های خصوصی شیراز مجددا با بیمه تأمین اجتماعی همکاری کنند.

به گزارش فارس، اغلب بیمارستان‌های مشهور خصوصی و خیریه‌ای شیراز نظیر «کوثر»، «ام آر آی»، «مادر و کودک»، «اردیبهشت»، «فرهمندفر»، «میر»، «دنا»، «مجتمع چشم‌پزشکی بصیر» و ... از سوم شهریورماه بدلیل مطالبات سنگین خود از بیمه سلامت و تامین اجتماعی، از پذیرش دفترچه بیمه امتناع کرده و این موضوع سبب بروز مشکلات متعدد و دلخوری شدید مردم شده است؛ اما با وجود گذشت 46 روز از این بحران، هنوز مسؤولان ارشد استان فارس همچون استاندار، فرماندار و سایر مسئولین اجرایی هیچ واکنشی نسبت به این بحران نداشته‌اند!

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: