کد خبر: ۲۲۴۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹ - ۱۸ مهر ۱۳۹۷
رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: پروژه جاده‌های سلامت در خوزستان رها شده است و از استاندار خوزستان می‌خواهم باز هم پیگیر این موضوع مهم باشد.
علی مجدآرا صبح امروز در نشست خبری پیش از نشست مشترک رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی و هیئت‌های استان‌های ایلام، لرستان و خوزستان در اهواز، اظهارکرد: فدراسیون ورزش‌های همگانی یک فدراسیون برنامه‌محور است که براساس سند توسعه‌ای و چشم‌انداز مدنظر، هدفش حرکت به سوی ایران فعال، سالم و شاداب تا سال 1404 است.

وی افزود: در راستای راهکارهای ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری برای ورزش همگانی، فدراسیون ما دو جلد کتاب سند تحول، تعالی و آینده‌نگری را تهیه کرده که برای آن بیش از هفت هزار نفر ساعت کار انجام شده است. بر این اساس بیش از 70 طرح مختلف در این کتاب استفاده شده که تا سطح تمام شهرستان‌ها برنامه‌ریزی شده و اجرا خواهند شد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: خوشبختانه 14 طرح از این طرح‌ها، در نیمه دوم سال جاری در وزارت ورزش و جوانان مورد تصویب قرار گرفت که به تمام استان‌ها ابلاغ شده و امروز که در اهواز هستیم، می‌خواهیم به نحوه اجرای این 14 طرح از سند تحولرا بررسی کنیم.

وی ادامه داد: یکی از بهترین برنامه‌هایی که می‌توانیم در استان‌ها اجرا کنیم، برگزاری کلاس‌های مقاطع بالاتر از درجه سه و همچنین کلاس‌های هم‌اندیشی و مدرسی است که باعث می‌شود ضمن صرفه‌جویی در وقت و هزینه، دیگر اقدامات را در مناطق انجام دهیم.

مجدآرا با بیان اینکه می‌خواهیم هزینه‌های رفت‌وآمد افراد از استان‌های مختلف به تهران را کاهش دهیم، گفت: از دیگر برنامه‌های ما این است که بتوانیم مسابقات و جشنواره‌ها را با حضور مناطق انجام دهیم و با میزبانی‌های منطقه‌ای، هزینه‌ها را کاهش دهیم.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی اظهار کرد: در جلسه‌ای که اوایل سال با استاندار خوزستان داشتیم، شورای ورزش همگانی تشکیل شد؛ فدراسیون ورزش‌های همگانی یک شورای عالی دارد که در هر استان ریاست آن بر عهده استاندار است و این نشست با استاندار خوزستان نیز او به عنوان رییس شورا، برنامه ریزی‌هایی انجام داد و دو جلد کتاب تحول را هم در این نشست تصویب کردیم که باید در استان اجرایی شود.

وی افزود: شریعتی یکی از طرح‌های ما را که ایجاد جاده‌های سلامت بود، تصویب کرد و اعلام کرد که به تمام شهرستان‌ها و فرمانداران خواهیم گفت حتماً جاده سلامتی را در هر شهرستان ایجاد کنند اما تا کنون روند کار کند بوده است و امیدوارم استاندار خوزستان دستور پیگیری دهد.

مجدآرا گفت: شب گذشته مشغول سرکشی در برخی پارک‌های اهواز و جاده ساحلی بودم که دیدم  تنها دو نفر در حال ورزش هستند و بیشتر جوانان را در حالت مصرف قلیان دیدم که این شرایط خوب نیست و برای ورزش خوزستان اعلام خطر می‌کنم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی کشورهای همسایه و شباهت آن‌ها به خوزستان، می‌بینیم سالن‌هایی تعبیه کرده‌اند که علاقه‌مندان به ورزش بتوانند هر زمان که دوست داشته باشند، ورزش کنند و پیشنهاد من به استان خوزستان این بود که کار از حالت جزیره‌ای خارج شود و تمام اماکن ورزشی که در تمام دستگاه‌ها وجود دارد، طی یک تفاهم‌نامه و برنامه‌ریزی در اختیار تمام مردم قرار گیرد که در این بخش ضعیف عمل شده است.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: راه‌اندازی جاده سلامت، تعبیه پارک‌های بانوان و احداث سالن‌های ورزشی مختلف، طرح‌هایی برنامه‌ریزی شده برای مناطق گرمسیری است که البته باتوجه به فعل و انفعالاتی که در برخی استان‌ها پیش می‌آید، می‌بینیم که اولویت‌ها مسایل دیگری می‌شود و این موارد به تعویق می‌افتند.

وی افزود: خواهشم این است برنامه‌ریزی در استان خوزستان به صورتی باشد که بتوانیم نیازهای حرکتی مردم را جواب دهیم. / فارس

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: