کد خبر: ۲۲۴۵۳۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - ۱۴ مهر ۱۳۹۷
وزیر خارجه سابق آمریکا خروج ترامپ از برجام را اشتباهی عظیم توصیف کرد که خطر قوع درگیری در خاورمیانه را بیش‎از ‎پیش افزایش می‎دهد.
جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا در سخنرانی که در اندیشکده شورای روابط خارجی داشت درباره افزایش خطر جنگ در خاورمیانه بعد از خروج آمریکا از برجام ابراز نگرانی کرد و گفت رقبای منطقه‌ای در خفا به دنبال جنگ با ایران هستند.

وی در این باره گفت: احتمال درگیری بسیار بیشتر شده چرا که بعضی‌ها در منطقه دوست دارند شاهد بمباران ایران از سوی آمریکا باشند.

کری افزود: ملک عبدلله پادشاه سابق سعودی و حسنی مبارک رئیس جمهوری معزول مصر، به او گفته بودند اگر چه حمایت خود را عیان نمی‌کنند؛ اما آمریکا باید به ایران حمله کند! حتی بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز چنین درخواستی از باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق آمریکا داشته است.

به ادعای وی، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران تلاش می‌کرد کشور را به سمت مسیری متفاوت حرکت دهد اما ترامپ با تصمیم خود افرادی را در ایران قدرتمند کرد که می گفتند با آمریکا تعامل نکنید، آنها شما را آتش خواهند زد./ مهر

کری همچنین گفت: خروج از برجام اشتباهی عظیم بود چرا که این اقدام در واقع پیچیده‌ترین و سرسخت‌ترین نیروها در داخل ایران را تقویت کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: