کد خبر: ۲۲۴۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۷
مدیرکل آموزش وپرورش استان بوشهر گفت: این استان برای سال تحصیلی جدید با کمبود 2هزار و 889 نفر نیرو روبر است که تلاش می شود بخشی از این کمبود از طریق یک هزار و 52 معلم حق التدریس جبران شود.
به گزارش جنوب نیوز؛ به نقل از ایرنا؛ ناصر کرمی در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: با وجود استفاده از این تعداد نیروی حق التدریس ولی همچنان با کمبود یک هزار و 837 نیرو روبه رو هستیم.

وی بیان کرد: در سال تحصیلی جدید 552 نیروی آموزشی استان بوشهر بازنشسته و 266 نیروی جدید از دانشگاه فرهنگیان و استخدام آزاد به جمع معلمان استان افزوده می ‌شود.

کرمی گفت: امسال 230 هزار دانش آموز در قالب هفت هزار و 950 کلاس درس ساماندهی می شوند که کمبود نیروی انسانی بزرگترین مشکل پیش روی این اداره کل در سال تحصیلی جدید است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: این کمبود باید از طریق اضافه کار شاغلان، خرید خدمات آموزشی و بسته‌های حمایتی جبران شود.

کرمی گفت: تمام تلاش آموزش و پرورش این است که همزمان با آغاز به کار مدارس هیچ کلاسی بدون معلم نباشد ولی با توجه به شرایط ممکن است برخی کلاس ها با کمبود معلم روبه رو شوند که با برنامه‌ ریزی‌های انجام شده تلاش می شود مشکل معلم این کلاس‌ها برطرف ‌شود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: