کد خبر: ۲۲۴۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۷
استاندار بوشهر گفت: افزایش امکانات و تجهیزات و رفع مشکلات مدارس دینی و حوزه علمیه اهل سنت استان بوشهر در دستور کار است.
به گزارش جنوب نیوز؛ به نقل از تسنیم؛ عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست با شورای اهل سنت استان بوشهر با تسلیت ایام محرم اظهار داشت: زنده نگه داشتن مکتب عاشورا امری لازم و مهم است و باید از عاشورا و قیام حضرت امام حسین (ع) درس بگیریم.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان برای ایجاد اختلاف و دشمنی بین مسلمانان افزود: دشمنان برای برافروختن آتش جنگ بین مسلمانان همه توان و ظرفیت خود را به کار بسته‌اند و ما باید هوشیار باشیم و اجازه ندهیم دشمن به اهداف خود برسد و همه موظف هستیم در مسیر حفظ وحدت و اتحاد مسلمین تلاش کنیم.
 
گراوند، استان بوشهر را نماد وحدت شیعه و سنی در کشور دانست و خاطر نشان کرد: در استان بوشهر، شیعه و سنی در کنار هم به شکل مسالمت آمیز و دوستانه زندگی و معاشرت می‌کنند و بدون کوچکترین مشکل و مسئله‌ای در راه اعتلای استان و اسلام گام برمی‌دارند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه دشمنان به دنبال نا امن کردن دنیای اسلام هستند افزود: آنان می‌خواهند امنیت ایران اسلامی را خدشه‌دار کنند که البته با هوشیاری مردم و مسئولان هیچگاه به اهداف خود نمی‌رسند.

وی گفت: اهل سنت به ائمه اطهار (ع) علاقمند بوده و هستند و در تعظیم شعائر دینی و مذهبی نیز اهتمام خاصی دارند و روز به روز شاهد اتحاد بیشتر بین اهل سنت و شیعه در ایران اسلامی هستیم.

استاندار بوشهر از وحدت و همدلی بین شیعه و سنی در استان خبرداد و تاکید کرد: نگاه وحدت گرایانه و تقریبی بین روحانیون اهل سنت و شیعه در استان وجود دارد و همین موضوع سبب شده وحدت و همدلی بین شیعه و سنی بیشتر شود.

گراوند ضرورت رفع مشکلات مدارس دینی و حوزه علمیه اهل سنت را مورد تاکید قرار داد و گفت: افزایش امکانات و تجهیزات و رفع مشکلات این مدارس در دستور کار است و امیدواریم بتوانیم با بررسی دقیق و نیازسنجی، نسبت به بهبود وضعیت اقدام کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: