کد خبر: ۲۲۴۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۷
مشاور عالی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: ۳۰۰ میلیارد ریال اقلام بهداشتی و ورزشی بین مدارس شهری و روستایی کشور تحویل می‌شود.
به گزارش جنوب نیوز؛ به نقل از تسنیم؛ حامد صبوری ظهر امروز در آغاز اعزام کاروان تجهیزات ورزشی بهداشتی مدارس استان بوشهر با اشاره به اهمیت ورزش و تربیت بدنی در سلامت دانش آموزان اظهار داشت: اقدامات مهمی برای ترویج و توسعه تربیت‌بدنی در سطح مدارس انجام شده و فعالیت‌های ورزشی مدرسه‌محور تدوین شده است.

وی، با اشاره به اینکه برنامه‌های متعددی در زمینه برنامه‌های ورزشی مدارس طراحی شده گفت: انجام ورزش‌های صبحگاهی و طرح حیاط پویا از جمله این طرح‌ها است و توسعه  پروژه‌های عمرانی و سالن‌های ورزشی در مدارس مورد توجه قرار دارد.

مشاور عالی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به تامین تجهیز مدارس به امکانات ورزشی و بهداشتی خبرداد و بیان کرد: افزون بر 300 میلیارد ریال امسال تجهیزات بهداشتی و ورزشی خریداری شده که تا بازگشایی مدارس توزیع می‌شود.

صبوری افزود: این اقلام در قالب کاروان، پویایی، شادابی و سلامتی دانش آموزان در آستانه سال جدید تحصیلی میان مدارس شهری و روستایی توزیع می‌شود.

وی، با تاکید بر نقش مهم  ورزش و تحرک در سلامتی دانش آموزان افزود: تغییر سبک زندگی سبب شده چاقی یکی از مشکلات دانش آموزان باشد، بر همین اساس لازم است که معلمان و والدین کمک کنند تا دانش آموزان تحرک بیشتری داشته باشند و به سلامت خود بیشتر توجه کنند.

مشاور عالی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: سالم بودن و توسعه یافتگی جامعه مرهون توجه به وضعیت جسمانی و روانی دانش آموزان است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: