کد خبر: ۲۲۴۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۷
استاندار بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان در حوزه گردشگری زیرساخت‌های این بخش با حمایت‌های ویژه توسعه می‌یابد.
به گزارش جنوب نیوز؛ به نقل از تسنیم، عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با تسلیت  فرا رسیدن ماه محرم و ایام تاسوعا و عاشورای حسینی با تاکید بر توجه به اجرای طرح‌های بازآفرینی، نوسازی و ساخت و ساز بافت‌های فرسوده و ناکارآمد در شهرها و روستاها اظهار داشت: با توجه به فراهم شدن بسترهای لازم برای نوسازی این بافت‌ها و ارائه خدمات گوناگون، دولت هم از منابع ملی اعتباراتی تخصیص داده که باید اجرای این طرح‌ها تسریع شود.

وی با تاکید بر جهادی عمل کردن مدیران دستگاه‌های اجرایی در حل مشکلات مردم و اجرای طرح‌های تدوین شده افزود: مدیری که برای تحقق مطالبات مردم و حل  مشکلات جامعه هدف،  اهل ریسک نباشد نمی‌تواند در حوزه مدیریت محوله موفق باشد.

استاندار بوشهر جسارت، ریسک‌پذیری و تصمیم‌گیری قاطعانه را از ویژگی‌های مدیریت دانست و تاکید کرد: مدیریت در بخش‌های مختلف با آه و ناله نمی‌شود اداره کرد بلکه تصمیم‌گیری قاطعانه و ارائه راهکارهای لازم باید مورد توجه مدیران باشد.

گراوند با بیان اینکه برخی مدیران موانع و مشکلات در عرصه‌های گوناگون را تشدید می‌کنند تصریح کرد: در جنگ اقتصادی، باید زمینه حل مشکلات و تامین معیشت مردم و جامعه هدف بیش از پیش فراهم شود.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه گردشگری در شهرها و روستاهای دارای قابلیت گردشگری گفت: براساس برنامه ریزی در بافت قدیم بوشهر اقدامات مهمی در عرصه هتل سنتی و مجموعه فرهنگی تدوین و اجرایی شده است.

استاندار بوشهر با تاکید بر حل مشکلات سرمایه‌گذار هتل 5 ستاره بوشهر افزود: استانی که در مسیر توسعه قرار دارد وجود هتل درجه یک و 5 ستاره باید مورد توجه باشد که در این راستا مشکلات سرمایه‌گذار هتل 5 ستاره بوشهر برطرف می‌شود.

گراوند با بیان اینکه 60 درصد فعالیت حوزه اقتصادی استان بوشهر در بخش خدمات است تاکید کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان در حوزه گردشگری زیرساخت‌های این بخش با حمایت‌های ویژه توسعه می‌یابد.

وی، لبا تاکید بر اصلاح تعیین حریم و بستر رودخانه مند برای اجرای طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت اراضی منتهی به این رودخانه باید با کار کارشناسی زمینه اجرای طرح ‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی فراهم شود.

استاندار بوشهر از بازدید روستاهای بدون بیکار استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده پس از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بازدید از روستاهای بدون بیکار استان بوشهر آغاز می‌شود و در این راستا پروژه‌ها و مهم تاثیر گذار اقتصادی و اشتغال‌زایی در شهرها و روستاها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

گراوند با اشاره به اجری طرح تعطیلات زمستانه در کشور افزود: با توجه به وضعیت آب و هوایی استان بوشهر و وجود ظرفیت و  زیرساخت‌های گردشگری، هدف بیشتر گردشگران در تعطیلات زمستانه، استان بوشهر است که نقش مهمی در  تحول اقتصادی نقاط مختلف استان دارد.

وی، با تاکید بر توسعه  سرمایه‌گذاری و زیرساخت‌های اقامتی در نقاط شهری و روستایی بیان کرد: ناوگان حمل و نقل درون شهری و روستایی استان با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با توجه به تامین تسهیلات لازم اعتباری تامین و زمینه نوسازی آنها فراهم شود.

استاندار بوشهر تسریع  در ساخت شهرک حمل و نقل در مرکز استان را یک ضرورت دانست و افزود: باید مدیران تلاش کنند با نگاه خدمات رسانی صادقانه، مشکلات مردم و سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف برطرف شود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: