کد خبر: ۲۲۴۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۴ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۷
کتاب 'سرزمین من' تالیف نویسنده و شاعر تنگستانی 'حیدر قایدی' روز چهارشنبه در آیینی در قلعه کلات شهر اهرم رونمایی شد.
به گزارش جنوب نیوز؛ به نقل از ایرنا، معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار تنگستان در این آیین گفت: مطالعه یکی از مهارت های اساسی دنیای امروز برای داشتن جامعه ای پیشرفته است.

پرویز شعبانی بیان کرد: مطالعه باعث بالا رفتن سطح خلاقیت و پیشرفت بشر در عرصه های مختلف از جمله فناوری، توسعه اقتصادی و اجتماعی می شود بر همین اساس ضرورت ایجاب می کند نویسندگان با توجه به موقعیت حساس کشور برای تقویت و توسعه اقتصادی قلم بزنند.

وی گفت: کتاب منبع با ارزشی از اطلاعات است که مطالعه آن موجب سلامت جسم و روح انسان و از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند.

شعبانی اضافه کرد: تاریخ و تمدن غنی تنگستان همواره از مشاهیر و متفکران بزرگی چون آیت الله علم الهدی اهرمی (مولف کتاب قرآن رمز) آیت الله معقتد اهرمی و نویسندگان و و شاعران دیگری است.

وی گفت: در دولت تدبیر و امید 24میلیارد و 900 میلیون ریال در حوزه های فرهنگی و گردشگری تنگستان هزینه شده است.

شعبانی بیان کرد: تاکنون چندین خانه عالم، کتابخانه عمومی در روستاها، 2 مجتمع فرهنگی و هنری در شهرهای اهرم و دلوار، پلاتوی اهرم و موزه شهید رئیسعلی دلواری در شهرستان تنگستان احداث شده است.

یونس جعفری شاعر، نویسنده و روزنامه نگار تنگستانی گفت: کتاب سرزمین من با موضوع معرفی مردم شناسی و فرهنگ بومی شهرستان تنگستان است.

این شاعر و نویسنده افزود: قایدی نویسنده و شاعر تنگستانی اهل شهر اهرم است و پیش از این آثار مکتوبی منتشر و در زمان حاضر کتاب دیگری در حوزه تنگستان شناسی در دست تالیف دارد.

وی یادآور شد: این کتاب هم اکنون، وارد بازار شده و در کتاب فروشی های شیراز، بوشهر و اهرم موجود است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: