کد خبر: ۲۲۴۱۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۷
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در پنج ماه نخست سال جاری 360 هزار میلیارد ریال مالیات از مودیان وصول شد.
به گزارش جنوب نیوز؛ به نقل از ایرنا؛ نادر جنتی روز سه شنبه در آیین معارفه مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر افزود: در این مدت باید 470 هزار میلیارد ریال درآمدهای مالیاتی وصول می کردیم که با توجه به شرایط اقتصادی کشور 110 هزار میلیارد ریال آن محقق نشد.

http://boushehr.iribnews.ir/files/fa/news/1397/6/20/2603976_827.png

وی بیان کرد: در دریافت مالیات، مودیان باید اقناع و با رضایت و خاطر آسوده نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

جنتی یادآور شد: کسانی که مالیات خود را پرداخت نکرده اند در 3 تا 4 ماه آینده در این زمینه اقدام کنند تا از فرصت های قانونی برای کسب سهمیه بخشودگی جرائم برخوردار شوند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: جلوگیری از فرار مالیاتی باید در دستور کار جدی اداره کل امور مالیاتی قرار گیرد بویژه برای کسانی مدارکی از آنان نداریم.

مهرداد ستوده افزود: پرداخت مالیات نقش و اثربخشی زیادی در انجام امور توسعه ای و برنامه‌ریزی استان دارد.

وی اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که در دریافت مالیاتی باید مورد توجه قرار گیرد اخذ عادلانه مالیات از مودیان حقیقی و خصوصی است که انتظار داریم اداره کل امور مالیاتی این موضوع را پیگیری کند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر افزود: نقدینگی این استان در سال گذشته چهار هزار و 240 میلیارد ریال بود و به همین میزان اعتبارات ارزش افزوده به دهیاری ها و شهرداری های استان بوشهر پرداخت شد.

ستوده ادامه داد: ارزش طرح‌های افتتاح شده به مناسبت هفته دولت امسال در مقایسه با سال گذشته 2 برابر بوده و به بیش از 10 هزار میلیارد ریال رسیده است.

وی گفت: هر چند این اقدامات در مقابل عظمت مردم ناچیز است اما بی انصافی است اگر خدمات انجام شده دولت را بخوبی بیان نکنیم.

در این آیین 'احمد پری' به عنوان مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر معرفی شد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: