کد خبر: ۲۲۴۱۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۷
مدیر‌کل کمیته امداد ‌بوشهر گفت: طرح احسان حسینی در ایام محرم و صفر با هدف خدمت‌رسانی بیشتر به محرومان و ساماندهی نذورات مردمی به نفع محرومان و خانوارهای نیازمند در استان ‌اجرا می‌شود.
به گزارش جنوب نیوز؛ به نقل از تسنیم؛ احمد لطفی، ظهر امروز در نشست بررسی برنامه‌های ماه محرم با اشاره به برگزاری مراسم سوگواری حضرت ابا عبد‌الله الحسین(ع) با حضور مددجویان تحت حمایت و همچنین اجرای طرح احسان حسینی اظهار داشت: در ایام محرم و صفر با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های ایجاد شده، دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری سراسر استان، آماده دریافت نذورات اعم از غذای گرم و جیره خشک و کمک‌های نقدی مردم خیر و عزادار حسینی برای کمک به نیازمندان است.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح احسان حسینی، استفاده از ظرفیت مراکز نیکوکاری، حسینیه‌ها، تکایا، هیئت‌های مذهبی و نیز نقش روحانیون، مبلغان و مداحان در ترغیب مردم به انجام کار خیر مدنظر است افزود: استفاده از ظرفیت معنوی مومنان برای خدمت به نیازمندان در ماه محرم و صفر، جهت‌دار کردن نذورات مردمی با هدف رسانیدن نذورات به مستمندان واقعی و تبیین فرهنگ احسان به نیازمندان با لحاظ کردن جایگاه ارزشی احسان حسینی از اهداف این طرح است.

لطفی از دیگر اهداف این طرح  را ساماندهی نذورات خام مردم دانست و تصریح کرد :کمیته امداد و مراکز نیکوکاری نذورات مردمی را به دست افراد مستحق و نیازمند واقعی جامعه می‌رساند.

مدیر‌کل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: خیران و عزاداران حسینی می‌توانند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را با تحویل به دفاتر امداد و مراکز نیکوکاری و یا از طریق واریز به شماره حساب 0105753982009 نزد بانک ملی شعبه بندر بوشهر و یا پرداخت از طریق روش آنی پرداخت با شماره‌گیری کد دستوری #1*8877* روی تلفن همراه انجام دهند.

لطفی با اشاره به یکی دیگر از برنامه کمیته امداد در ایام محرم مراسم شیرخوارگان حسینی است گفت: این نهاد به منظور جذب حامی برای ایتام، در این ایام به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا و مراسم شیرخوارگان حسینی، پایگاه‌هایی را برای جذب حامیان کودکان نیازمند بر پا می‌کند.

وی با بیان اینکه طرح احسان حسینی در سال گذشته با استقبال خوب مردم استان همراه بوده است خاطر نشان کرد: در این سال بیش از 3 میلیارد ریال نذورات مردمی به صورت نقدی و غیر نقدی جمع آوری و بین نیازمندان توزیع شده است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: