کد خبر: ۲۲۴۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۳ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۷
همزمان با اولین روز از ماه محرم، سومین نمایشگاه سوگ سرخ در شهر بنک کنگان افتتاح شد.
به گزارش جنوب نیوز؛ به نقل از ایرنا، امام جمعه کنگان روز سه شنبه در آیین افتتاح این نمایشگاه با تقدیر از جوانان هیات متوسلین حضرت زینب (س) گفت: برپایی چنین نمایشگاهی تداعی کننده حماسه بزرگ و ماندگار قیام حسینی است.

حجت الاسلام محمود محمودی افزود: برگزاری دقیق این چنین نمایشگاه هایی می تواند در اشاعه فرهنگ عاشورایی اثرگذار باشد.

وی بر ضرورت تاسی به سیره سرخ حسینی و بالا بردن معرفت نسبت به ساحت مقدس امام حسین (ع)، شناخت اهداف قیام آن حضرت و تلاش و اهتمام برای تحقق اهداف آنحضرت تاکید کرد.

رئیس شورای هیات های مذهبی کشور گفت: برگزاری نمایشگاه سوگ سرخ مصداق تعظیم شعائر دینی است.

نوشاد نوشادی افزود: برگزاری چنین نمایشگاه هایی حرکت در مسیر پاسداشت محرم و صفر است.

وی با تحسین این اقدام دینی و فرهنگی بیان کرد: اکنون هیات های مذهبی در استان بوشهر و کشور در مسیری حرکت می کنند که علاوه بر برنامه های دینی اقدام به کارهای فرهنگی شاخص می کنند و این مطالبه مهم از هیات های مذهبی است.

مسئول هیات متوسلین حضرت زنیب (س) و نمایشگاه سوگ سرخ گفت: این نمایشگاه با هدف بازسازی واقعه بزرگ و ماندگار قیام حسینی و آشنایی بیشتر جامعه با اهداف قیام آن حضرت برپا شده است.

محمود هوشیار افزود: این نمایشگاه در زمینی به مساحت یک هکتار ، شامل شبیه سازی برخی رویدادهای کربلا به صورت ماکت ( گودال قتلگاه امام حسین (ع)، خیمه گاه، تل زینبیه، نهر علقمه، خرابه شام و غرفه های فرهنگی) است.

وی بیان کرد: این نمایشگاه تا پنجم ماه صفر همه روزه از ساعت 19 تا 23 در شهر بنک خیابان ساحلی نرسیده به میدان نخل برای بازدید علاقه ‌مندان برپا است.

این نمایشگاه به همت هیات متوسلین به ساحت مقدس حضرت زینب (س) و با همکاری دفتر امام جمعه کنگان، فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهرهای کنگان و بنک، دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، پایگاه مقاومت محمد رسول الله (ص) بنک، هیات لواء الزهرا (س) و تعدادی از خیران برپا شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: