کد خبر: ۲۲۳۸۰۷
تاریخ انتشار: ۰۲:۲۴ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
وعده ها جواب داد؛
طبق اظهاراتی که استاد راستگو داشت، افراد بسیاری به وی قول فراهم کردن مسکن داده بودند اما هنوز در این سن نتوانسته بود صاحب‌خانه شود.

با حضور رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان و تنی چند از هنرمندان، سند زمین و پروانه ساختمان به مالکیت استاد قنبر راستگو، به این هنرمند فاخر و توانمند موسیقی هرمزگان اعطا شد.

http://khalijefars.isna.ir//Files/News/Image/13975/98145.JPG

به گزارش جنوب نیوز، احمد مرادی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه خالو قنبر راستگو از مشاهیر هرمزگان است و حق بزرگی به گردن همه ما دارد، اظهار کرد: طبق اظهاراتی که استاد راستگو داشت، افراد بسیاری به وی قول فراهم کردن مسکن داده بودند اما هنوز در این سن نتوانسته بود صاحب‌خانه شود.

وی افزود: ما نباید با احساسات پاک چنین شخصیتی بازی کنیم یا اینکه بخواهیم برای منافع شخصی خود از وجود با برکت وی استفاده کنیم.

مرادی تصریح کرد: زمانی که متوجه شدم وی چنین وضعیتی دارد، بدون هیچ توقعی با توجه به اینکه امثال وی به گردن ما حق بزرگی دارند، وظیفه خود دانستم من هم به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ هرمزگان وی را یاری کنم.

وی تصریح کرد: به محض اطلاع در اولین اقدام ملاقاتی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام دادم که در این دیدار وزیر قول همکاری‌های لازم را از سوی صندوق حمایت از هنرمندان را داد.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید از بنیاد مسکن کشور و هرمزگان تشکر کرد که به محض اطلاع از این نیاز استاد راستگو، قطعه زمینی را با متراژ 300 مترمربع و طی مراحل قانونی که برای ساخت آن 150 مترمربع مسکونی مجوز اخذ شد را بدون دریافت هیچ‌گونه وجه در اختیار استاد قنبر راستگو قرار دادند.

وی ابراز کرد: طی پیگیری‌هایی که مهندس اسماعیلی در بنیاد مسکن از جانب من انجام دادند، امروز این پیگیری‌ها به سرانجام رسید و پروانه ساخت، نقشه‌ها و پروانه‌های واگذاری مسکن استاد راستگو را جهت پیگیری‌های لازم به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان تحویل دادیم.

مرادی خاطرنشان کرد: در ساخت مسکن استاد قنبر راستگو، استاندار هرمزگان، بنیاد مسکن برای تسهیلات بلاعوض و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از محل صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان قول همکاری داده‌اند.

وی بیان کرد: دیگر استاد قنبر راستگو نباید در خصوص مسکن دغدغه‌ای داشته باشد، مگر اینکه کسی از این بعد پیگیر کارهای استاد راستگو نشود که در این راستا انتظار داریم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به عنوان متولی امر فرهنگ و هنر استان موضوع را پیگیر باشد تا دغدغه سرپناه وی رفع شود.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین اگر در مراحل ساخت مسکن استاد راستگو هر جا کار به‌کندی پیش رفت، بدون توقع تمام تلاش خود را در جهت رفع مشکلات پیش رو انجام خواهد داد.

در ادامه نیز استاد قنبر راستگو بیان کرد: از پیگیری‌های احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و تمامی مسئولینی که مجال اسم آوردن از تک‌تک آن‌ها هم‌اکنون فراهم نیست، بسیار تشکر می‌کنم.

وی ابراز کرد: با توجه به شرایط زندگی‌ام درخواست سرپناهی را داشتم که در حال حاضر با تلاش‌های مسئولین این مشکل مرتفع شد و برای تمام کسانی که در این راه از من حمایت کردند آرزوی سرافرازی دارم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: