کد خبر: ۲۲۳۲۸۰
تعداد کل نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲:۲۷ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۷
جنوب نیوز- علیرضا میر: در حکایت آمده پادشاهی بود که راهزنان مرتب کاروان تجاری دیارش را غارت می کردند و هر وقت به او گزارش می دادند می گفت: مگر از پادشاهی ما هم چیزی کم میشود؟ می گفتند خیر، فقط چند تاجر متضرر شده اند و این پادشاه هم بی تفاوت از کنار این مسئله می گذشت. تا اینکه راهزنان دیدند هر قدر که کاروانها را غارت می کنند کسی علیه آنها اقدامی نمی کند لذا تصمیم گرفتند که به شهر حمله کنند. پس شهر را با همه چیز آن غارت کرده و به آتش کشیدند.

این در عین حالی که حکایتی بیشتر نیست، اما عبرت آموز بوده و برای مردم و بویژه مسئولین می تواند پند آموز باشد.

از برخی مسئولین باید پرسید که اساسا" ، واقعا" ، جدا" ، حقیقتا" شما  را به خاطر چه مسئول می نامند؟ و قرار است تفاوت شمای مسئول با سایر مردم فقط نام و نان باشد یا اینکه وظایفی را متعهد شده اید انجام دهید و از این باب به شما مسئول می گویند. پس آقای مسئول تفاوت شما با دیگران در احساس مسئولیت پذیری و تعهد بیشتر است تا با برنامه ریزی مبتنی بر آینده و در نظر گرفتن شرایط زمان و مکان و بویژه اولویت های اساسی منطقه گام موثر و منتج به نتیجه بردارید نه هر وقت از جنابتان سوال می شود می گویید داریم پیگیری می کنیم و وعده سر خرمن می دهید. اصلا " مشخص کنید که چه چیزی را پیگیری می کنید؟ اینکه باد موافق از کدام طرف می وزد را پیگیری می کنید یا ارائه راهکارهای بیشتر برای گذشته مردم در پیچ لاینحل پیگیری.

بهر حال شرعا" و عقلا" ماندن افرادی که نمی توانند خدمت موثری به مردم کنند و وجودشان جز معادلات چند مجهولی  غیر قابل حل نبوده و در مسیر تاریک خدمت رسانی پنچر کرده اند اشکال دارد و بهتر است با مردم صادق باشند و زمام امور اجرائی آن اداره را به فرد شایسته دیگری سپرده تا این فرصت خدمت گزاری در نظام جمهوری اسلامی که حکومتی بر اساس قرآن و فرامین الهی و اهل بیت می باشد را بیش از این ضایع و زایل نکنند و نفرین عیال ا... را برای خود نخرند.

برخی از مشکلات دیروز که امروز به معضلات اجتماعی تبدیل شده اند چیزی نبوده که قابل پیشگیری نباشد و حداقل آسیب آن را می شد کمتر کرد اما متاسفانه وقتی با رانت خواری و ویژه خوری ، کار کوچک را به آدم بزرگ سپرده و کار بزرگ را به آدم کوچک دادند حتما باید منتظر فساد و انحراف بود و مطمئنا" در چنین فضایی مدیران جهادی که اخلاق جهادی، رفتار جهادی، بیان جهادی و اقدام جهادی دارند به حاشیه خواهند رفت. اما چند پیشنهاد آن هم فقط از سر دلسوزی بحال خودمان در ارتباط با کم آبی که یکی از این مشکلات دیروز و معضلات امروز می باشد، عرض می کنم:

1- با مردم صادق باشید و اگر کاری را شروع کرده اید که 3 ماه طول می کشد بخاطر حفظ منصب دنیوی وعده یک ماهه ندهید.

2- از نقطه نظرات اهل خرد و شایستگان قوم استفاده کنید به دور از هرگونه تعصبات سیاسی.

3- هر کجا کوتاهی کرده و مسیری را اشتباه رفته اید از پیشگاه خداوند و امت عذرخواهی نمایید.

4- مدیران فرمایشی که کاری جز خراب تر کردن وضعیت ندارند را کنار گذاشته و از مدیران با روحیه و انگیزه جهادی استفاده کنید. مدیرانی که به خود جرأت نمی دهند به مردم حرف درشت زده و تجربیات گذشته آنها نیز آن را نشان می دهد. بی شک سوء مدیریت در مسائل اخیر امری حتمی می باشد.

5- یقینا" آب از چیپس و پفک مهم تر است لذا بیش از تبلیغ برخی محصولات مصرفی نسبت به ارائه راهکارهای کاهش مصرف آب و بهینه مصرف کردن آب تبلیغ شود تا فرهنگ مصرف درست مانند بستن کمربند در بین مردم فراگیر شود.

6- ایجاد آب شیرین کن با تمام هزینه هایی که ممکن است داشته باشد ولی نیاز رو به افزون مردم می طلبد که این هزینه را انجام داد و آب را با قیمت واقعی بدست مصرف کننده رساند.

7- تغییر فرهنگ کشت محصولات جالیزی و کشاورزی در این استان نیز می تواند تأثیر بسیاری در کاهش مصرف آب داشته باشد.

8- تکمیل پروژه ناتمام سد دالکی که می تواند منبع مناسبی برای تأمین آب مورد نیاز زمین های پایین دست آن و سایر مصارف باشد.

9- آموزش مؤثرو کاربردی کشاورزان منطقه جهت منسوخ کردن روش غرق آبی و ترویج فرهنگ قطره ای کردن زمین های کشاورزی. البته ذکر این نکته مهم است که در طی این فرایند فرهنگ سازی حتما" مقاومت هایی صورت می گیرد لذا نباید خسته شد و با آموزش بیشتر همه را بسیج کرد.

10- عدم صدور مجوزهای بهره برداری جدید از منابع آبی زیر سطحی.

11- عدم صدور مجوزهای غیرضرور مبنی بر افزایش سطح زیر کشت و حفظ میزان کمی کشت بر اساس اولویتهای کارشناسی نه اظهارات غیر مسئولانه و غیر کارشناسی.
برچسب ها: علیرضا میر ، سیاست
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
کرامت سلیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
0
0
مدیر محترم سایت اگر امکان دارد نوشتار زیر را به عنوان یک یادداشت در صفحه اصلی قرار دهید.

چرا هرکس رییس جمهور می شود در توجیه ناتوانیش مدام می گوید " عده ای هستند که نمی گذارند "
عده ای هستند که نمی گذارند. این جمله از زمان اقای خاتمی مطرح شد و مکررا" توسط ایشان و دکتر احمدی نژاد عنوان می شد و بهانه اقای روحانی نیز همین است.

سؤال اساسی از این اقایان این است که اگر عده ای هستند که نمی گذارند پس چرا در مقام تشریفاتی ریاست جمهوری باقی ماندید و استعفای خود را تقدیم ملت ایران نکردید.

ایا وقتی عده ای هستند که نمی گذارند باقی ماندن در مقامی که ظاهریست و در عمل هیچ اختیاراتی ندارد نوعی ذلت و خواری برای رییس جمهور نیست.

و ایا باقی ماندن در پست ریاست جمهوری با این شرایط خیانت به رای مردم و همسویی با همان عده ای نیست که نمی گذارند.

وقتی می گویید عده ای هستند که نمی گذارند معنی ان این است که دولت پنهان ضد مردمی وجود

دارد و قوای سه گانه قدرت ظاهری دارند و در پشت پرده افراد قدرتمندی تصمیمات را می گیرند

که تفکرات ضد بشری و غیر انسانی دارند.

وقتی می گویید عده ای هستند که نمی گذارند

یعنی انتظار مردم برای مبارزه با فساد و بهبود اوضاع اقتصادی بیهوده است.

وقتی می گویید عده ای هستند که نمی گذارند وشما هم بدون کوچکترین احساسی نسبت به
سرنوشت ملت در پست بدون قدرت ریاست جمهوری باقی مانده اید و کنار نمی روید یعنی اینکه شما مانع از رونمایی و شناسایی این دولت پنهان توسط مردم می شوید و نقش سپر بلا را برای انها ایفا می کنید.

وقتی می گویید عده ای هستند که نمی گذارند یعنی ……………..

پس یا بدون هیچ واهمه و ترسی انها را معرفی کنید و یا استعفا دهید تا دولت پنهان رخ بگشاید و مستقیما

برای حل مشکلات وارد عمل شود و دیگر بهانه ای نداشته باشند که بگویند عده ای هستند

که نمی گذارند.
علی رنجبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
0
0
سلام خدمت استاد بزرگوار جناب میر ، مقاله فوق بسیار عالی متاسفانه مسئولین ما ، مسئول جمع آوری امتیازات و حیف و میل بیت المال به نفع خود هستند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: