کد خبر: ۲۲۳۲۷۷
تاریخ انتشار: ۰۱:۵۹ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۷
2 خانواده گناوه‌ای چشم انتظار وزارت‌ خارجه؛
خانواده های 2 ملوان شناور باری گناوه که از سال گذشته تاکنون در کشور قطر گرفتار شده اند، خواستار پیگیری وزارت امور خارجه برای آزادی آنان شدند.
به گزارش جنوب نیوز، برادر یکی از این ملوانان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شهریورماه سال گذشته برادرم «محمد» ناخدای شناوری بود که دوبی امارات متحده عربی را به قصد آب های ایران ترک کرد اما در مسیر دچار توفان شد و حین غرق شدن با بی سیم درخواست کمک کرد که کشتی ناجی قطری آنان را نجات داد و به اسکله ای در آن کشور انتقال یافت.

«غلامرضا راستگو» گفت: با وجود پیگیری های مکرر برای مشخص شدن وضعیت آنان از سوی وزارت امور خارجه و نمایندگی آن در بوشهر تاکنون نتیجه ای عاید نشده است.

وی افزود: در آخرین مراجعه به نمایندگی وزارت خارجه در بوشهر اعلام کردند که 19 خرداد نامه ای به سفیر ایران در دوحه قطر و اداره امور اجتماعی آن کشور ارسال شده ولی تاکنون پاسخی دریافت نشده است.

http://img8.irna.ir/1397/13970506/82983978/n82983978-72461490.jpg

راستگو ادامه داد: 20 روز پیش در آخرین تماس با برادرم، وی اظهار داشت که به علت های نامعلومی حکم سه سال زندان برای آنان صادر شده و قرار است جا به جا شوند « اما پس از این تماس تاکنون اطلاعی از آنان ندارم.»

این فرد گفت: برادرم پنج فرزند دختر دارد که حدود یک سال است بشدت نگران پدر خود هستند و در وضعیت بد مالی نیز بسر می برند و انتظار داریم مسئولان برای پیگیری وضعیت آنان چاره اندیشی کنند.

راستگو اظهار داشت: از زمان گرفتار شدن برادرم همه هزینه های خانواده وی حتی پرداخت اقساط یک میلیون تومانی وام آنان را خودم پرداخت می کنم و با توجه به وضعیت مالی نامناسبم دیگر قادر به کمک به آنان نیستم.

همسر دیگر ملوان گناوه ای گرفتار در قطر گفت: شوهرم «علیرضا گره» نزدیک به یک سال است که در قطر زندانی است و اطلاعی از وضعیت او ندارم، چندماه پیش در تماس تلفنی که با او داشتم اعلام کرد که قرار است آزاد شویم اما همچنان در آن کشور گرفتار هستند.

وی که خواست نامش در خبر نیاید، اظهار داشت: اکنون در بلاتکلیفی و نگرانی بسر می بریم و انتظار داریم مسئولان کشور به وضعیت آنان رسیدگی کنند.

همسر ملوان گرفتار در قطر که در خانه ای استیجاری نامناسب با سه فرزند زندگی می کند، گفت: فرزندانم به سبب نگرانی از وضعیت نامعلوم پدرشان افسرده شده و مداوم گریه می کنند.

مدیرعامل تعاونی لنجداران گناوه نیز با تایید گرفتار شدن ملوانان شناور باری گناوه ای گفت: این شناور پارسال به علت توفانی شدن دریا به وسیله گشت دریایی قطر نجات و به آن کشور انتقال یافت و موضوع به دستگاه های متولی اطلاع داده شد.

سید «علی موسوی گمارانی» افزود: از مسئولان کشوری انتظار داریم که در آزادسازی سرنشینان این شناور تلاش و رایزنی کنند تا خانواده هایشان از نگرانی درآیند.

شهرستان ساحلی گناوه در شمال استان بوشهر و حاشیه خلیج نیلگون فارس قرار دارد.

شغل اصلی مردم این شهرستان به اقتصاد دریا وابسته است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: