کد خبر: ۲۲۲۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۲۰ تير ۱۳۹۷
گرمای هوا در استان بوشهر شدت گرفته است و از امروز شاهد دمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد در برخی از مناطق استان بوشهر هستیم و نیاز است که مراقبت‌های لازم انجام شود.

به گزارش جنوب نیوز، از ابتدای هفته جاری به دنبال پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر افزایش قابل توجه دمای هوا در استان بوشهر، تدابیر لازم برای مقابله با این وضعیت اندیشیده شد.

گرما در استان بوشهر شدت گرفت/ مردم مراقب سلامت خود باشند

بر اساس پیش‌بینی‌ها شهرستان دشتستان در روز چهارشنبه بیشترین میزان گرما را خواهد داشت و بر همین اساس از دو روز پیش بر اساس اعلام فرماندار دشتستان، ادارات این شهرستان تعطیل اعلام شد.

شدت گرما به حدی است که می‌طلبد مردم مراقبت‌های لازم را داشته باشند و در حد امکان از خانه‌های خود خارج نشوند تا اسیر آسیب‌های ناشی از گرما نشوند.

گرمای بالای ۵۰ درجه

بر اساس اعلام هواشناسی استان بوشهر، با تداوم استقرار الگوی تابستانه بر جو استان، دمای هوا طی هفته جاری به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد و دمای هوا در مناطق غیر ساحلی به بیش از ۵۰ درجه سلسیوس و در برخی نقاط ساحلی تا آستانه ۵۰ درجه سلسیوس  افزایش می‌یابد.

هواشناسی بوشهر توصیه کرد که تدابیر لازم و جدی برای صرفه جویی در مصرف آب و برق اندیشیده شود و شهروندان گرامی برای جلوگیری از گرما زدگی از تردد در ساعات گرم روز به‌ویژه در روزهای سه شنبه تا پنجشنبه خودداری کنند.

هوا گرم است کمتر از خانه بیرون بیایید

اداره کل مدیریت بحران استان بوشهر از مردم خواست برای پیشگیری از گرمازدگی، امروز به ویژه در ساعت‌های گرم روز از خانه بیرون نیایند.

مدیریت بحران استان ضمن قدردانی از مردم برای رعایت مصرف بهینه آب و برق، آمده است، با توجه به پیش بینی هواشناسی استان بوشهر مبنی بر این‌که امروز (چهارشنبه ۲۰ تیر) دما در مناطق غیر ساحلی به بیش از ۵۰ و در مناطق ساحلی به آستانه ۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسد، انتظار است که مردم مانند گذشته در ساعت اوج بار برق، یعنی ساعت ۱۲ تا ۱۶ و ۱۹ تا ۲۳ به مصرف بهینه انرژی توجه کنند.

همچنین در اطلاعیه اداره‌کل مدیریت بحران استان بوشهر تاکیده شده است، هم‌استانی‌ها افزون بر مصرف صحیح آب، برای پیشگیری از گرمازدگی از رفت و آمد در ساعات گرم روز خودداری کنند.

امروز؛ اداره‌های شهرستان دشتستان به جز مراکز امدادی، آتش نشانی، بانک‌ها و ادارات آب وبرق امروز به علت گرمای هوا و به منظور مصرف صحیح برق، تعطیلند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: