کد خبر: ۲۲۲۸۴۷
تعداد کل نظرات: ۱۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۰:۵۹ - ۱۹ تير ۱۳۹۷
دلسوزان حقیقی به هوش باشند؛
در کمال ناباوری این روزها خبرهایی از گوشه و کنار به گوش می رسد که نه تنها موجب ناراحتی و ناامیدی دلسوزان واقعی استان بوشهر که موجب تعجب و تحیر همگان می گردد.
به گزارش جنوب نیوز، بدون شک وجود مدیری متخصص و بومی در مجموعه ی صنعت نفت کشور که ضمن آشنایی با فرهنگ و شرایط اقلیمی و اجتماعی مناطق نفت و گازخیز استان بوشهر دارای تخصص و دانش کافی جهت بهره وری از منابع انرژی استان در راستای منافع ساکنین آن و همچنین ایجاد توسعه ی پایدار در این مناطق گردد موهبتی است بزرگ که حفظ و حمایت از آن وظیفه ی تمام کسانی است که به راستی دلسوز این استانند و دل در گرو پیشرفت و حل مشکلات آن دارند.

مهدی یوسفی از معدود مدیران بوشهری است که دارای تحصیلات عالیه در صنعت نفت بوده و دارای مدرک تخصصی در این رشته می باشد. یوسفی در سال 1372، با قبولی در کنکور دانشگاه صنعت نفت (دانشکده مهندسی نفت)، برای تحصیلات مقطع  کارشناسی خود روانه اهواز شده و لیسانس مهندسی شیمی با گرایش صنایع گاز را در سال 1376 از آن دانشگاه با معدل A اخذ نمود. وی پس از اتمام سربازی و چند سال اشتغال در پالایشگاه ولی عصر (عج) جم، در کنکوری که وزارت نفت و سازمان سنجش برای اعزام دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد با دانشگاه های طرف قرارداد خارجی برگزار کرده بودند شرکت کرد. او در سال 2007 موفق شد در دانشگاه کلگری کانادا در رشته مدیریت پروژه  پذیرفته شود. یوسفی بعد از اتمام این دوره در کانادا برای ادامه خدمت به صنعت نفت بازگشت.وی سپس با تکیه بر توانایی و تخصصی که کسب کرده بود پله های ترقی را خیلی زود طی کرده و با وجود سن کم مسئولیت های مختلفی چون کارمند نوبت کار پالایش، اتاق کنترل پالایش، متصدی آموزش های حرفه ای، مهندس ارشد پالایش، مشاور مدیر عامل و رئیس آموزش و روابط عمومی بزرگترین شرکت پالایش گاز خاورمیانه را به عهده گرفت. موفقیت در هر مسئولیت سبب می گردید مسئولیت های بزرگتری به وی واگذار شود به نحوی که در اواخر سال 80 به سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس منتقل و مسئولیت مدیریت های توسعه اقتصادی و جذب سرمایه و خدمات شهری سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس را به او سپردند. سال 90 و در حالیکه تنها 35 سال داشت به عنوان مدیر منطقه یک (پارس جنوبی) شرکت نفت و گاز پارس منصوب شد تا یکی از جوان ترین مدیران موفق منطقه ویژه انرژی پارس لقب بگیرد. اوج موفقیت او اما در سال خرداد 93 اتفاق افتاد. زمانی که با حکم مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران او به عنوان مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس منصوب شد.

این انتصاب موجی از شادی و امیدواری را در میان بوشهری ها ایجاد کردند. آنها که در این سالها منتظر مدیری توانمند، متخصص و کاربلد از جنس خودشان در منطقه ویژه پارس جنوبی بودند تا بتواند به وضعیت ناامید کننده ی آنان در زمینه اشتغال، مشکلات زیست محیطی، تعهدات اجتماعی و اقتصادی مجوعه ی نفت و گاز به استان بوشهر کمک کند حالا احساس غرور می کردند که جوانی بوشهری ناجی آنها گردیده است.

یوسفی که از همان ابتدای ورود به دانشگاه و شروع به کارش را در همین تاسیسات نفت و گاز جم و عسلویه و کنگان گذرانده و با پوست و استخوان دردهای مردم این مناطق را درک کرده بود سنگینی بار این مسئولیت عظیم را به خوبی روی شانه هایش حس می کرد و همین انگیزه ای برایش شد تا چندین برابر توانش وبه دور از حاشیه و جنجال های مخرب سیاسی به کارش بپردازد.

حالا بعد از گذشت 4 سال از شروع مسئولیتش به عنوان مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی آمارها از عملکرد درخشان او در این حوزه خبر می دهند.

تلاش دست های پشت پرده برای تغییر مدیر بومی پارس جنوبی

هر چند گزارش عملکرد 4 ساله یک مدیر آن هم در سازمان بزرگی مثل منطقه ویژه پارس جنوبی در این مقاله نمی گنجد اما برای نمونه به چند مورد ملموس اشاره می گردد:

- افزایش 47/5 درصدی صادرات محصولات پتروشیمی و میعانات گازی از مطنقه ویژه پارس جنوبی در سال 96 نسبت به سال 92

- بهره برداری از انبار ذخیره سازی صادرات گوگرد.لازم به یادآوری است که این پروژه قبل از دوران تصدی مهندس یوسفی در سازمان منطقه ویژه پارس از جمله پروژه های بر زمین مانده این سازمان بود که با پیگیری های مهندس یوسفی به بهره رداری رسید. با بهره برداری از این انبار، قسمت بزرگی از گوگرد تولیدی پالایشگاه های پارس جنوبی در این انبارها ذخیره و به صورت مکانیزه صادر می شوند از این رهگذر یک مشکل عمده زیست محیطی منطقه نیز رفع گردید.

- انجام کلیه مصوبات سفر مقام معظم رهبری به عسلویه شامل احداث 5 مدرسه دخترانه و پسرانه، 24 فقره پروژه طرح هادی روستایی، 9 مورد احداث سالن‌های ورزشی و 5 مورد پروژه‌های عمرانی شهرهای مناطق پیرامونی با اعتباری بالغ بر 245 میلیارد ریال.

- بهسازی و نوسازی ساختمان بیمارستان حضرت امام خمینی(ره) کنگان به‌ عنوان بیمارستان معین صنعت نفت، این طرح با اعتباری بالغ بر 2میلیارد و 600 میلیون تومان انجام شد. تکمیل بیمارستان دیر نیز به‌عنوان یکی از خواسته‌های دیرین مردم این شهرستان با اختصاص 7 میلیارد تومان به‌طور کامل انجام شده است. ضمن آنکه با پیگیری‌های به‌عمل آمده از سوی مهندس یوسفی و با موافقت هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران 5 میلیارد تومان افزون بر اعتبار اولیه برای احداث و تجهیز موتورخانه این بیمارستان اختصاص یافت که این بیمارستان در سال گذشته به طور کامل به بهره‌برداری رسید.

- تلاش خستگی ناپذیر برای تحت پوشش قرار دادن تیم فوتبال پارس جنوبی جم. تیمی که پیش از آن تحت حمایت مالی پالایشگاه فجر جم بوده و در آستانه فروپاشی قرار داشت. اما با مدیریت قوی و هوشمندانه مهندس یوسفی موفق به صعود به لیگ دسته یک و سپس صعود به  لیگ برتر گردید. صعودی مقتدرانه که همراه با کسب نتایجی درخشان و خیره کننده، موجی از شادی، هیجان و وحدت را نه تنها برای ساکنین شهرستان های عسلویه، جم و کنگان که برای تمام مردم استان بوشهر به همراه داشت. این پیروزی به همراه موفقیت های دیگر در سایر  رشته های ورزشی مانند قهرمانی تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی در لیگ برتر کشور، قهرمانی تیم  ووشوی پارس جنوبی درلیگ برتر کشور در کنار آینده نگری مهندس یوسفی در توانمند سازی تیم های پایه با حضور دانش آموزان و نوجوانان استان بوشهر در رشته های یاد شده نشان از افزایش نشاط اجتماعی و شور و هیجان و ایجاد انگیزه ای بی سابقه در جوانان بوشهری جهت کسب موفقیت در بالاترین رده های ورزشی دارد.

- تأمین آب شرب شهرهای نخل تقی و عسلویه  به صورت پایدار براساس تفاهمنامه میان سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و شرکت مدیریت آب خلیج فارس با اعتبار سالانه قریب به هشت میلیارد تومان که در سال 1394 اجرایی شد.

همچنین طرح آبرسانی به شهرستان جم نیز از طرح‌های بسیار مهم در حوزه آبرسانی با اعتبار اولیه ۵۱ میلیارد تومان بود که با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق سازمان منطفه ویژه در سال ۹۳ و تصویب هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران به هزار و ششصد میلیارد ریال  و اعتبار ارزی ۱۲ میلیون دلار افزایش یافت و کلیه عملیات خط لوله و ایستگاههای آن با نظارت سازمان منطقه اقتصادی پارس اجرا شده و هم اکنون نیز  اجرای آب شیرین کن های آن زیر نظر مدیریت عمران نفت در حال انجام است.

پس از اتمام پروژه ، روزانه ۵۱ هزار متر مکعب آب پس از شیرین سازی در منطقه ویژه پارس به شهرستان جم منتقل می‌شود که در این راستا شهرهای جم، ریز و انارستان، شهرک‌های پردیس، توحید و شهید تندگویان و « ۲۹ روستای منطقه» از این طرح آبرسانی بهره‌مند می‌شوند.

تلاش دست های پشت پرده برای تغییر مدیرعامل بومی پارس جنوبی

- اجرای طرح نخبه پروری در شهرستان های استان بوشهر جهت توانمند سازی دانش آموزان مقطع آخر دبیرستان جهت ورود به دانشگاه های برتر کشور (توانمند سازی نیروی انسانی،تربیت متخصصان آینده صنعت نفت از میان تحصیل کرده ها و متخصصان بومی)

اینها تنها گوشه ای از عملکرد مثبت و درخشان جوانی بوشهری است که در سایه ی تخصص، حس مسئولیت، اعتماد به نفس و قدرت ریسک پذیری بالا توانسته سیمای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مناطق پیرامونی حوزه ی مسئولیتش را اینگونه تغییر دهد و حالا به الگویی برای سایر جوانان بوشهری تبدیل شود که به راستی خواستن توانستن است.

در کمال ناباوری اما این روزها خبرهایی از گوشه و کنار به گوش می رسد که نه تنها موجب ناراحتی و ناامیدی دلسوزان واقعی استان بوشهر که موجب تعجب و تحیر همگان می گردد. گویا دست های پشت پرده ای که توانایی دیدن موفقیت جوان های بوشهری را ندارند در تلاشند تا با برکناری مهندس مهدی یوسفی یک بار دیگر فضایی از یاس و ناامیدی را برای بوشهری ها ایجاد کنند. آنها که در این سالها به هر شیوه ای متوسل شده بودند تا مانع پیروزی های درخشان این مدیر موفق بوشهری شوند و سنگ جلوی پایش بیندازند اما موفق نشده اند حالا تمام توان و انرژی خود را صرف برکناری او به کار گرفته اند شاید با برکناری او آوردن گزینه ای غیربومی به اهدافشان برسند.

در حالیکه این روزها سیل نامه ها و حمایت های مختلف مردمی، از روسای ستادهای انتخاباتی رئیس جمهور گرفته تا شوراهای شهرها و روستاهای شهرستان های عسلویه جم و کنگان از مهندس یوسفی به شدت در جریان است و افراد و تشکل های مختلف مردمی و سیاسی از وی حمایت همه جانبه می کنند جای افسوس فروان است که عده ای اینگونه لجوجانه به منافع کل استان بوشهر پشت کرده و به عواقب کار خویش نیز نمی اندیشند.

بدون شک یوسفی حالا نه تنها مدیری متخصص و حرفه ای در وزارت نفت است که می تواند برگ برنده ای برای استان بوشهر باشد که تبدیل به الگویی برای تمام جوانان بوشهری گردیده که در رویاهای خویش آرزوی موفقیت در بالاترین رده های مدیریتی کشور را دارند و تخریب او یعنی ویران کردن امیدی در دل هزاران جوان امیدوار. اتفاقی که با همدلی و مشارکت تمام دلسوزان حقیقی استان بوشهر هرگز اتفاق نخواهد افتاد. قطع به یقین آنان که ارزش وجود یک مدیر بومی متخصص در بدنه ی وزارت نفت برای استان بوشهر را می دانند به هوش بوده هرگز تسلیم نقشه های شوم آن دسته از افرادی که تنها برای اهداف شخصی و منافع دارودسته ی خود کمر به حذف مهندس مهدی یوسفی بسته اند نخواهند شد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۱۴
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
1
0
اين دست هاي پشت پرده به اميد خدا و اعمه اطهار بريده ميشود
بندر امام حسن دیلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
1
0
یوسفی سرمایه مدیریتی استان در نفت و گاز است
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
1
0
حيف كه قدر داشته هايمان را نمي دانيم چرا آيا مقام اينقدر شيرين است كه منجر به پاره كردن ديگران شود مهدي يوسفي اينقدر توانمند و با دانش است كه بتواند در جاي ديگري خود نمايي همانند منطقه ويژه ونفت و گاز پاس كند حيف است كه قدرتها را به نا دانان و نااهلان داده شود اين وصيعت حضرت امام است جواني با اين همه توانمدي و بومي و زحمت كش و بادانش و مدير و مدبر چرا اينگونه رفتار نماييم مگر مجلس قدر براي ما ارزشمند است كه اقدام به اينگونه كارهاي نماييم توصيه به نماينده محترم مجلس دارم نكنيد اينكه مردم از شما برگردند كه بنظر مي رسد برگشته اند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
1
0
حقش معاون وزير هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
1
0
شيرم بچه دشتستون
ساسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
0
0
متاسفانه آقای حسنوند استاندار اسبق استان و رییس کنونی کمیسیون انرژی مجلس با حمایت تاسف بار خانم الماسی ، رییس ستاد انتخابات خود را به عنوان مدیر عامل منطقه ویژه به نفت معرفی کرده است
کنگان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
1
0
ما جوانان استان بوشهر مخالف حضور یک خوزستانی اهل اندیمشک در سمت مدیرعامل منطقه ویژه هستیم
ما مخاهیم مهندس یوسفی بومی بماند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
0
1
تاکنون که هیچ قدم خیری حداقل برای منطقه خودش هم برنداشته اینهمه جوان بیکار چیکار کرده براشون
انصاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
0
1
والا اینقد می گین بومی، من بومی از طرف همین بومی ده بار درخواست کار کردم ای کاش یک جواب می شنیدم، در حالی که فوق لیسانس شیمی و کار بلد این حوزه بودم و با چشم خودم دیدم چه افرادی از آشنا و فامیل خودش که سواد هیچ نداشتن صاحب شغل شدن، خدا شکر که دست بالا دست زیاده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
1
0
درود بر مهندس يوسفي كه واقعاً افتخاري بزرگ براي استان بوشهر هست . بياييد هم استاني هاي عزيز و نخيه گان سياسي دست به دست هم دهيم و اين مدير لايق و هم استاني را مورد حمايت همگاني قرار بدهيم و اجازه ندهيم بعضي افرادي كه متاسفانه در زمين ديگران بازي مي كنند به اهداف شوم خود دست يابند . اين افراد دنبال منافع استان عزيزمان نيستند و دنبال دست يازي به منافع شخصي شان هستند البته به حول و فوه الهي موفق نخواهند شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
1
0
آقايي كه اخيراً بعنوان گزينه پيشنهادي مدير عاملي سازمان منطقه ويژه معرفي شده و اهل خوزستان هست و برخي نمايندگان مجلس بدنبال انتصاب ايشان بر مستند مدير عانلي منطقه ويژه هستند بدنبال منافع شخصي شان هستند و دنبال منافع منطقه و استان نبوده و نيستند.
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
0
0
اقتصاد عمتا تک محصولی نفت = تحریم آسان، جنگ دهشتناک ۸ ساله،آفت هلندی،مافیا و رانت پشت پرده نفتی،التماس و منت کشی به بیگانه برای فروختن چند قطره نفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
1
1
غیر بومی چیه؟!!!مگه بوشهریا میرن توی تهران کسی بهشون میگه چرا اومدین تهران سرکار؟!!مدیر باید مدبر و مسئول باشه فرقی نمیکنه کجایی باشه بومی باشه یا غیر بومی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
1
1
غیر بومی چیه؟!!!مگه بوشهریا میرن توی تهران کسی بهشون میگه چرا اومدین تهران سرکار؟!!مدیر باید مدبر و مسئول باشه فرقی نمیکنه کجایی باشه بومی باشه یا غیر بومی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: