کد خبر: ۲۲۲۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰ - ۱۶ تير ۱۳۹۷
کارشناس هواشناسی:
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با هشدار در مورد آسیب‌های گرمازدگی گفت: طی روزهای آینده موج گرما و شرجی نقاط مختلف استان بوشهر را فرا می‌گیرد.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با هشدار در مورد آسیب‌های گرمازدگی گفت: طی روزهای آینده موج گرما و شرجی نقاط مختلف استان بوشهر را فرا می‌گیرد.

به گزارش جنوب نیوز، پیام مساعدی اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جوی و دریایی استان طی ۲۴ ساعت آینده است و البته گرما و شرجی طی هفته پیش رو همچنان ادامه دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با تداوم استقرار الگوی تابستانه بر جو استان بوشهر، دمای هوا طی هفته جاری به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می یابد. 

وی افزود: پیش بینی می شود از روز دوشنبه روند افزایش دما شدت بیشتری یابد و دمای هوا در مناطق غیر ساحلی به بیش از ۵۰ درجه سلسیوس و در برخی نقاط ساحلی تا آستانه ۵۰ درجه سلسیوس افزایش یابد.

مساعدی تصریح کرد: توصیه می‌شود تدابیر لازم و جدی برای صرفه جویی در مصرف آب و برق اندیشیده شود و شهروندان گرامی برای جلوگیری از گرما زدگی از تردد در ساعات گرم روز به‌ویژه در روزهای سه شنبه تا پنج شنبه خودداری کنند.

وی اضافه کرد: در برخی ساعات روزهای دوشنبه تا چهارشنبه با توجه به وزش باد گرم (تش باد) نسبت به ایجاد آسیب های ناشی از گرما در مزارع و باغات کشاورزی هشدار داده می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: در برخی ساعات روزهای دوشنبه و سه شنبه وزش باد در نیمه شمالی خلیج فارس سبب افزایش موقت ارتفاع موج دریا در مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین طی این مدت در روزهای دوشنبه و سه شنبه بروز پدیده گرد و خاک در برخی نقاط استان و خارج از استان (خوزستان، عراق و عربستان) و نفوذ آن به جو استان و در پی آن کاهش دید افقی و کیفیت هوا دور از انتظار نیست. 

مساعدی ادامه داد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، در برخی نقاط مه صبحگاهی و طی ساعاتی از ظهر تا اوایل شب همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد متغیر غالبا جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ کیلومتر در ساعت گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ گاهی تا ۹۰ سانتی متر خواهد بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: