کد خبر: ۲۲۲۶۲۰
تاریخ انتشار: ۰۲:۲۶ - ۱۰ تير ۱۳۹۷
تجمع خرمشهری ها در گلایه به شوری آب/
برخی از حاضرین در این تجمع از بازاریان و مردم در حال گذر می‌خواستند به آن‌ها بپیوندند که با بی‌توجهی کسبه و مردم روبرو شدند.
به گزارش جنوب نیوز، عصر شنبه جمعیتی قریب به 150 نفر در مرکز شهر خرمشهر در اعتراض به وضعیت آب شرب تجمع کردند و خواستار توجه ویژه مسئولین برای حل معضل شوری آب شدند.

روز گذشته هم خرمشهری‌ها در دو نوبت ظهر و شب در تجمعاتی خواستار حل مشکل شوری آب شدند که با وعده‌های مسئولین با آرامش و مسالمت این تجمعات به پایان رسید.

بنا بر مشاهدات عینی خبرنگار فارس، برخی از حاضرین در این تجمع از بازاریان و مردم در حال گذر می‌خواستند به آن‌ها بپیوندند که با بی‌توجهی کسبه و مردم روبرو شدند.
 
با تاریک شدن هوا، نیروی انتظامی با دعوت کردن تجمع‌کنندگان به آرامش و پیگیری مطالبات از مجاری قانون از آنان خواست به این تجمع پایان دهند در این میان عده‌ای معدود در میان تجمع کنندگان مردم را علیه نیروی انتظامی تحریک و تهییج می‌کردند ولی مردم با هوشیاری توجهی به آنها نکرده و صحنه را ترک کردند.

https://media.farsnews.com/Uploaded/Files/Images/1397/04/10/13970410000012_Test_NewPhotoFree.jpeg

دسته‌های چند نفره با رفتن در کوچه‌پس‌کوچه‌های مرکز شهر، چند سطل زباله و تایر را به آتش کشاندند و به اموال عمومی آسیب رساندند که با هشدارهای پی در پی پلیس مواجه شدند.

بر اساس گزارش خبرنگار فارس این تجمع در مرکز شهر تمام شده است و پلیس کماکان درصحنه حضور دارد و بر خلاف مطالب منتشر شده درکانال‌های ضد انقلاب اکنون وضعیت در خرمشهر عادی است.

یکی از علل تجمع شنبه علاوه بر گلایه از شوری آب، خبری است که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه  عبدالله سامری نماینده مردم خرمشهر در مجلس مردم معترض خرمشهر را اراذل و اوباش خطاب کرده، نقل‌قولی که بلافاصله وی تکذیب کرد.

سامری در مصاحبه با فارس دراین‌باره گفت: این اظهارات و نقل‌قول‌های کذب کار همان افرادی است که متأسفانه از تجمع منطقی و به‌حق مردم سوءاستفاده کردند و درصدد ساختارشکنی در خرمشهر بودند.

وی تأکید کرد: در سال‌های گذشته پیگیری بسیار زیادی برای رفع مشکل آب کردیم که منجر به طرح انتقال خط دوم غدیر شد و این طرح تا حدود زیادی مشکل تأمین آب شرب مردم آبادان و خرمشهر رفع خواهد کرد.

گفتنی است تجمع شنبه در حالی صورت گرفت که مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان اعلام کرد تا ساعات پایانی شب EC آب در خرمشهر و آبادان قطعاً به کمتر از ۴۰۰۰ میکرو موس بر سانتیمتر می‌رسد و وضعیت آب در این شهرها مانند روزهای پیش از بحران می‌شود./ مرجع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: