کد خبر: ۲۲۲۵۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳:۱۹ - ۰۶ تير ۱۳۹۷
شاید کوه‌نوردی رئیس‌جمهور در حال طبیعی خیلی هم خوب باشد اما در روزگاری که مردم نقاط مختلف کشور با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، این حضور سبب اعتراض افکار عمومی می‌شود تا همه این را بگویند که او در «توچال» است و ما تو «چال».
جنوب نیوز- از سر کوچه ما تا سر کوچه برخی از مقامات دولتی نه تنها فرسخ‌ها بلکه سال‌های نوری زیادی فاصله است، قیمت دلار در محله ما هر روز بالاتر می‌رود و سر کوچه برخی از مسئولان فقط دلار 4200 تومانی عرضه می‌شود، ما برای خرید کالاهای ضروری باید متحمل هزینه‌های اضافی شویم و برخی از مقامات دولتی معتقدند این افزایش قیمت حبابی است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند که حباب اقتصادی به معنی خرید و فروش بسیار بیشتر از ارزش واقعی کالا است که به صورت موقت سبب افزایش نرخ‌ها می‌شود اما این روزها قیمت بسیاری از کالاهای ضروری و غیرضروری بالا می‌رود و نه تنها این حباب نمی‌ترکد بلکه نرخ‌ها هم ثابت می‌ماند.

قیمت دلار، سکه و طلا شاید تنها بخشی از مشکلات امروز حوزه اقتصاد کشور باشد اما این روزها برخی از مردم خوزستان شرایط سختی را تجربه می‌کنند.

در حالی که استانداری خوزستان برای مدیریت مصرف برق اقدام به تغییر ساعات کاری ادارات کرده است، این روزها مردم آبادان و خرمشهر به دلیل کاهش دبی آب رودخانه کارون از نعمت آب شرب سالم بی‌بهره‌اند.

آب آبادان و خرمشهر به دلیل بازگشت آب دریا به بهمن‌شیر غیر قابل شرب شده است و مردم این دو شهر حدوداً یک ماه است که از آب شرب سالم محروم شده‌اند.

در کنار مردم آبادان باید بلاتکلیفی کارگران شرکت گروه ملی ایران را هم اضافه کرد که جزو مشکلات بسیار بزرگ خوزستان به شمار می‌آید. کارگرانی که حقوق‌شان هرچند ماه یک بار و پس از تجمعات بسیار پرداخت می‌شود و هنوز هم تکلیف این شرکت در آینده مشخص نیست.

محدودیت مردم پرآب‌ترین استان کشور فقط به آب آشامیدنی ختم نمی‌شود بلکه با کشت برنج در خوزستان حدود 40 هزار برنج‌کار خوزستانی از کشت این محصول منع شدند تا باز هم گره‌ای به گره‌های قبلی خوزستانی‌ها اضافه شود.

خودداری سازمان آب و برق خوزستان از تخصیص آب برای صنعت شیلات خوزستان دیگر مسئله خوزستان در 3 ماه گذشته است که زندگی 15 هزار فعال در این صنعت را تحت تأثیر قرار داده است.

در کنار همه این محرومیت‌ها و محدودیت‌ها اما بزرگ‌ترین نگرانی مردم بازی انتقال آب کارون است، آبی که به مردم خوزستان نمی‌رسد را دولت در نظر دارد به سایر نقاط کشور منتقل کند.

شاید کوه‌نوردی رئیس‌جمهور در حال طبیعی خیلی هم خوب باشد اما در روزگاری که مردم نقاط مختلف کشور با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، این حضور سبب اعتراض افکار عمومی می‌شود تا همه این را بگویند که او در «توچال» است و ما تو «چال».
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: