کد خبر: ۲۲۲۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳:۲۵ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
عضو شورای شهر بوشهر خواستار شد:
در حالی که طرح مطالعاتی قطار شهری بوشهر عالیشهر به تصویب رسیده و مقرر بود در سال ۹۳ به بهره برداری برسد اما مشخص نیست این طرح به کجا رسیده است.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر خواستار مشخص شدن سرنوشت قطار شهری بوشهر عالیشهر شد.

به گزارش جنوب نیوز، اکبر توسلی در نشست کمیسیون عمران شورا پیرامون وضعیت خدمات رسانی ناوگان اتوبوسرانی شهر بوشهر به حومه شهر که با حضور رئیس شورای شهر عالیشهر و چغادک در محل شورا برگزار شد گفت: در حالی که طرح مطالعاتی قطار شهری بوشهر عالیشهر به تصویب رسیده و مقرر بود در سال ۹۳ به بهره برداری برسد اما مشخص نیست این طرح که می توانست نقش بسیار مهمی در توسعه شهر عالیشهر داشته باشد به کجا رسیده است.

وی در ادامه افزود: در حالی که سازمان اتوبوسرانی به دلیل شرایط خاص شهر بوشهر یک سازمان زیان ده است و تنها وظیفه خدمات رسانی در شهر بوشهر بر عهده دارد اما در جهت رفاه ساکنان حومه شهر بوشهر نسبت به خدمات رسانی به آنها نیز اقدام می کند.

رئیس کمیسیون عمران شورا خاطر نشان کرد: مدیریت شهری وظایف مختلفی در حوزه ماموریت خود در شهر دارد که بدون در نظر گرفتن مصالح و رضایت ایت مردم کارها به نتیجه دلخواه نخواهد رسید و اصولا همه خدمات در شهر با هدف آسایش و آرامش شهروندان است و اگیر غیر از این باشد بطور طبیعی اصل خدمات رسانی نیز زیر سوال خواهد رفت.

وی افزود: ایجاد ترمینال مسافر بری درون و برون شهری عالیشهر، حمایت ازناوگان حمل و نقل بخش خصوصی و اخذ سهمیه اتوبوس جهت عالیشهر و چغادک از مهمترین مطالباتی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

 توسلی در پایان به لزوم صرفه‌جویی در مصرف سوخت اشاره کرد و ابراز داشت: یکی از راهکارهای کاهش مصرف سوخت استفاده مردم از وسایل حمل و نقل عمومی است و برای این امر شهرداری باید نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را تسریع بخشد که این امر نیازمند همکاری دولت و تامین بودجه مورد نیاز است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: