کد خبر: ۲۲۱۲۴۹
تعداد کل نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
اتفاقی عجیب در یک دبستان دخترانه در خوزستان؛
متاسفانه معاون پرورشی این دبستان در اقدامی غیراصولی، نابخردانه و برخلاف موازین تربیتی اقدام به کوتاه کردن دو سانت از موی دانش‌آموز که از مقنعه بیرون مانده بود، می‌کند.
در ماه های گذشته، آموزش و پرورش کشور درگیر حواشی عجیب و غریبی بوده که باور آنها برای ذهن شهروندان سخت و دشوار است. با اینکه برای نهادی چون آموزش و پرورش، حاشیه مطلوب نیست و در کارایی این مجموعه حساس آثار منفی دارد، همچنان این حواشی نامطلوب ادامه دارد؛ مثل اتفاقی که برای یک دخترچه آبادانی افتاد.

به گزارش جنوب نیوز، در مورد ساختار آموزش و پرورش و قوانینی که در این مجموعه جریان دارد، انتظار منطقی این است که این قوانین به گونه ای تنظیم شوند که دارای جامعیت باشند و حتی القدور شامل اعمال سلیقه و رفتار غیر اخلاقی نشوند؛ انتظاری بجا که البته شواهد نشان می هد، چندان با حقیقت همخوانی ندارد.

هرچند در سال و ماه های گذشته در این وزارتخانه و به ویژه مدارس کشور، رخدادهای غیر منطقی فراوانی روی داده که اشاره به هر یک از آنها برای اثبات خروج این ساختار حساس از روال منطقی کفایت می کند، هفته گذشته در یکی از مدارس استان خوزستان اتفاقی افتاد.ه که به باور بسیاری باور آن بسیار سخت است!

ماجرای رخدادی که از آن سخن به میان است، مربوط به مدرسه ای دخترانه به نام گلستان در شهر آبادان، استان خوزستان است که در آن، معاون پرورشی مدرسه با توجیهی عجیب موهای یکی از دانش آموزان دختر را با قیچی کوتاه کرده است.

موهای دختربچه را کوتاه کردند تا مبادا ناظم مدرسه تحریک شود!

در این مدرسه دخترانه که گویا ناظم مدرسه مرد است، معاون پرورشی به دانش آموزان هشدار داده که به هنگام حضور در مدرسه و در هر شرایط، باید موی خود را زیر مقنعه نگه دارند و اگر موهای آنها به گونه ای است که از مقنعه بیرون می زند، نسبت به کوتاه کردن آن اقدام کنند.

این دستور عجیب که گفته می شود برای جلوگیری از تحریک ناظم مدرسه توسط معاون پرورشی صادر شده است، توسط یکی از دانش آموزان کلاس ششم مورد بی توجهی قرار می گیرد و همین اقدام سبب می شود تا این معلم با قیچی پاسخ بی توجهی های این دختر بچه را بدهد.

این اتفاق عجیب روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه رخ داد و معاون پرورشی این دبستان در اقدامی غیر اصولی، اقدام به کوتاه نمودن ۲ سانت از موی دانش آموز که از مقنعه بیرون مانده بود کرد.

بررسی ها نشان می دهد، اداره آموزش و پرورش آبادان به محض اطلاع از این رویداد، نسبت به پیگیری این اتفاق اقدامات لازم را انجام داده و ضمن تعلیق معاون پرورشی از شغلش، نسبت به دلجویی از خانواده این دختربچه و شخص وی اقدام کرده اند.

گفته می شود برای این رخداد پیش آمده در هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری اداره کل آموزش و پرورش خوزستان پرونده ای تشکلیل شده و رسیدگی به آن در دستور کار مسئولان آموزش و پرورش استان خوزستان قرار گرفته است.

به نظر می رسد، اینکه پس از هر رخداد باور ناپذیر در آموزش و پرورش کشور مثل این اتفاق و نیز ماجرای تنبیه های فیزیکی دانش آموزان، مسئولان استانی و کشوری، با فرد خاطی برخورد می کنند و یا وزیر آموزش و پرورش با نگارش توئیت سعی بر دلجویی از افرادی می کند که حقوقشان ضایع شده است، دیگر کافی و قانع کننده نباشد.

این اولین اقدام عجیب و دور از ذهن رخ داده در مدارس کشور نیست و با روندی که وجود دارد، قطعاً آخرین آن نیز نخواهد بود؛ بنابراین، شاید نیاز باشد که به اصول و موازین اصلی حاکم بر نظام آموزش و پرورش کشور مراجعه شود و برای برخورد با چنین مشکلاتی، برخوردهای ریشه ای تری در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

واقعاً چه دلیلی می توان برای حضور یک ناظم مرد در مدرسه دخترانه پیدا کرد و اگر چاره ای جز استخدام این ناظم در مدرسه نبوده است، چرا باید شرایط به گونه ای باشد که سایر دبیران و معلم ها نگران شرایط تحریک آمیز برای او باشند؟

آیا به راستی در این سال ها که در چندنوبت بحث کمبود معلم و کادر آموزشی در مدارس کشور به بحث کانونی وزارت آموزش و پرورش تبدیل شده و البته حواشی نیز به دنبال داشته، قابل قبول است که در مدارس دخترانه، ناظم مرد مشغول به کار باشد و این چنین حکایت عجیب و غریبی رقم بخورد؟ آیا برخورد و تعلیق این معاون مدرسه می تواند پایان بخش تکرار چنین رخدادهایی در مدارس کشورمان باشد و تعلیق افراد، پایان بخش همه مشکلات است؟

شاید این رخداد بهانه ای باشد برای دست اندرکاران و متولیان آموزش و پرورش کشور تا در نوع و سبک مدیریتی خود بازنگری کرده و موضوع نظارت و هماهنگی در شیوه برخورد با دانش آموزان را به صورت جدی تر دنبال کنند؛ اتفاقی که اگر عملیاتی نشود، باید منتظر ماند و دوباره چنین رخدادهایی را دید و شنید./ مرجع: تابناک
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۰
مربی تربیتی
|
Canada
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
0
0
تازه معاون پرورشیه
مربی تربیتی
|
Canada
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
0
0
تازه معاون پرورشیه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
0
0
این کار نمایشی با هماهنگی کامل و از پیش برنامه ریزی شده انجام گرفته است برعلیه حجاب!!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
0
1
این کار نمایشی با هماهنگی کامل و از پیش برنامه ریزی شده انجام گرفته است برعلیه حجاب!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
0
1
این حرکات مشکوک است
سالها معاون پرورشی یکی از ادارات شهرستان بودم از این اتفاقات خبری نبود
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
0
1
به نظر من معلم دانش اموز را اعدام کنید و جسدش را بسوزانید تا درس عبرتی شود برای سایر معلمان تا در این مملکت همان ذره عشق و احساس مسولیتی را که معلمان نسبت به دانش اموزان دارند ؛ رابطور کامل دفن کنید . آدم حقیری که در این مملکت از طریق تزریق اینگونه اخبار به مردم ارتزاق می کنی ؛ واقعا برایت متاسفم ؛ اگر خبر نگاری و عرق خبر نگاری داری ؛ برو دنبال مسائل مهمتر از این ها ؛ با جهالتت تیشه به ریشه معلم ها نزن ؛ تو معلم نیستی که اینگونه می نویسی ؛
داود
|
Canada
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
1
2
وقتی مسئولین آموزشی ما تا این حد عقب مانده هستند و مشکل روانی دارن نمیدونم بچه هامون چی قراره از اینا یاد بگیرن
حسین جماعتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
1
0
داعشی یعنی چی؟!!!!!همین خانم پرورشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
0
0
بابا فقط 2 سانت کوتاه کرده چرا بزرگش میکنید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
0
0
فقط اعدام .هم معاون پرورشی وهم ناظم مردمدرسة.چرابایدناظم مردبرای مدرسه دخترونه بزارن اینهمه معلم زن ودخترهای تحصیل کرده ی بیکارداریم .
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: