کد خبر: ۲۲۱۰۷۷
تاریخ انتشار: ۰۱:۵۹ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
آیت‌الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، به دنبال یک دوره‌ی بیماری سخت، دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
سرپرست بیمارستان نمازی شیراز گفت: آیت‌الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز دعوت حق را لبیک گفت.

به گزارش جنوب نیوز، احمد حسین‌زاده اظهار داشت: آیت‌الله ایمانی به دلیل بیماری کلیوی در بیمارستان نمازی بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود و پیوند کلیه را پس زده بود.

مرحوم آیت الله اسدالله ایمانی به دلیل بیماری در تاریخ ۸ اردیبهشت امسال استعفای خود را از نمایندگی ولی فقیه در فارس و امامت جمعه شیراز اعلام کرده بود.

آیت‌الله ایمانی در چند ماه گذشته به‌دلیل بیماری چندین مرتبه در بیمارستان بستری شد. وی متولد سال ۱۳۲۶ در شهرستان کازرون است و سال‌ها در حوزه‌های علمیه قم و کازرون و همچنین بوشهر به تدریس مشغول بوده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کرسی تدریس در دانشگاه‌های شیراز را برعهده داشت.

وی امام جمعه کازرون و مسئولیت نمایندگی ولی فقیه در استان‌های فارس و بوشهر را  در کارنامه خود داشته است.

متن استعفای آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز خطاب به مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای که ۸ اردیبهشت منتشر شد به این شرح است؛

محضر مبارک ولی امر مسلمین جهان و رهبر معظم انقلاب اسلامی

حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای متع‌الله‌ المسلمین بطول بقائه‌الشریف

سلام علیکم

با آرزوی بهترین توفیقات و صحت و سلامت برای آن مقام منیع و عظیم‌الشأن، خاطر علی تصدیع می‌دهد؛ بعد از قریب چهار دهه بدوش کشیدن بار امانت، و انجام فرامین امام راحل و نصب‌العین قرار دادن منویات حضرتعالی، اینک احساس می‌کنم زمان آن رسیده تا حسب وظیفه، این امر خطیر و رسالت مهم را به صاحب آن بازگردانم. تا انشاءالله به دست شخصی توانمند و دلسوز سپرده، و هدایتگر و راهگشای استان باشد.

«فَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ» باعث شد که در این چهل سال، ضمن احیای حوزه‌های علمیه در دو استان محل مأموریت و منسجم نمودن امور طلاب و اساتید و روحانیت معظم مناطق، تلاش برای کسب رضای خالق، خدمت به مخلوق، و عمل به تکلیف به چیزی حتی بیماری شدید، توجهی ننمایم. لیک اینک، ناخوشی و ضعف شدید جسمانی بر من غالب گشته، و مانع از انجام فرائض محوله شده است، فلذا از آن رهبر معظم، کسب اجازه و رد امانت دارم.

در پایان، از محضر حضرتعالی و مردم شریف استان‌های فارس و بوشهر که نمایندگی شما و امامت جمعه را در آن مناطق بعهده داشتم، حلالیت طلبیده و آرزو دارم همواره مشمول دعای خیرتان باشم.

والعاقبة للمتقین. والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته
اسدالله ایمانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: