کد خبر: ۲۲۱۰۳۹
تعداد کل نظرات: ۱۷ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳:۳۵ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷
محمد عبداللهی
تحلیلی بر اقدامات آمریکا برای ضربه زدن به ایران
جنوب نیوز- محمد عبداللهی: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، اخیرا در مصاحبه با روزنامه‌ای عربستانی علاوه بر تهدید ایران به حمله نظامی، نکاتی گفته که جای تحلیل دارد. کلیدواژه‌های کلیدی وی در این مصاحبه، تهدید ایران به جنگ اقتصادی، تاکید بر اینکه ایران روز‌های آخرش را میگذراند، رها کردن فقرای ایران! و فشار مردمی و ذوق زدگی از تصمیم احتمالی ترامپ برای خروج از برجام است.

این مجسمه آدمکشی از چه برنامه‌ای سخن میگوید؟! آمریکا و اسرائیل برای دوران پس از انحلال برجام چه در سر دارند؟! البته اروپا هم علیرغم نمایش استقلال در سیاستگذاری، در نهایت دنباله رو سیاست کلان امریکا و اسرائیل در حوزه برجام خواهد بود.

علیرغم ۴ دهه شکست و رسوایی در برابر انقلاب اسلامی ایران سناریوی ۶ مرحله‌ای که آمریکا و اسراییل در شرایط کنونی به آن اندیشیده اند به این ترتیب است:

۱. آمریکا از برجام خارج شود،

۲. قیمت دلار سر به فلک میکشد و ریال به شدت بی ارزش شود،

۳. با تورم شدید، ایران در معرض ورشکستگی و فروپاشی اقتصادی قرار گیرد،

۴. نارضایتی عمومی بالا میگیرد و اغتشاشات خیابانی پا گیرد

۵. هر نوع تلاش ایران برای بازگشت به «ایران هسته ای» حتی اقدامات نمایشی، به بهانه سلاح اتمی ایران را در معرض جنگ قرار دهد!

۶. و به زعم باطل آن‌ها کل نظام اسلامی در چالش جدی قرار گیرد!

طبق همین پازل است که مسائلی، چون تخریب نیروی انتظامی و تشویق به نافرمانی مدنی در برابر ماموران امنیت کشور، معنا می‌یابد. برخلاف بسیاری از سلبریتی‌ها که علائق شخصی خود را دنبال میکنند، حدود ده سلبریتی که با حمایت‌های میلیاردی، فالوور‌های میلیونی گرفته اند، بجای برنامه‌های هنری، پیاده نظام سیاسی هستند و به عنوان «عامل» و «مزدور» نقش بسترسازی برای برنامه‌های آمریکایی-اسرائیلی را در داخل دنبال می کنند.

راه حل چیست؟!

۱. وزارت خارجه، وزارت صنعت و تجارت، وزارت اقتصاد و.. پیش از خروج آمریکا از برجام، باید یک "قرارگاه اقتصادی" صرفا با هدف دیپلماسی اقتصادی، فعال ایجاد کنند.

۲. یورو، یوان و روبل، باید به عنوان جایگزین دلار در مبادلات اقتصادی کشور جایگزین شوند. تا هم ارز کمتری از کشور خارج شود و هم وابستگی اقتصاد به دلار کمتر شود.

۳. واردات خصوصا کالا‌های غیرضروری از کشور‌های متحد آمریکا (آلمان، فرانسه و انگلستان) ممنوع شود و مبادلات اقتصادی با تاکید بر صادرات، با همسایگان، آسیای جنوب شرق، اروپای شرقی و حتی کشور‌های افریقایی با جدیت دنبال شود.

۴. موسسات مالی اختلاسگر و بدهکار، بدهی خود به مردم را بپردازند و اختلاسگران با قاطعیت محاکمه شوند.

۵. سیستم نظارتی قوی مانع افزایش قیمت خصوصا در کالا‌های اساسی و حوزه‌های اصلی اقتصادی شوند.

۶. تولید داخلی و اشتغال با توجه به شعار سال، به جدیت هم با اقدامات رسانه‌ای و هم با اقدامات عملی دنبال شود.

۷. بیکاری، علت العلل فقر و بزهکاری و قاطبه معضلات اجتماعی و سیاسی است. دولت باید با بسته سیاستی کوتاه مدت، مشاغل تولیدی در کشور خصوصا کارگاه‌های کوچک را حمایت و شارژ نماید.

۸. نوع تعرض به ماموران امنیتی، با شدت و قاطعیت پاسخ داده شود و فرهنگسازی رسانه‌ای صورت گیرد.

۹. اقدامات دیپلماتیک برای حذف ویزای متقابل با کشور‌های دیگر صورت گیرد تا زمینه انزوای سیاسی و گردشگری برداشته شود. تمام تلاش غرب، بردن ایران به وضعیت «کره شمالی» یعنی انزوای از جهان است. پس تمامی استراتژی‌های ما باید معطوف به افزایش روابط و تعامل ایران با دیگر کشور‌ها و ملت‌ها باشد.

۱۰. فضای رسانه‌ای و روانی جامعه از التهاب‌های بیهوده، دور شود. متاسفانه نزاع‌های جناحی سبب میشود خصوصا نفوذی‌های دولت و جناح اصلاح طلب در هر موقعیتی، خصوصا موقعیت‌های بحران آلودف بجای ملاحظه منافع کلی کشور، بدنبال ماهی گیری‌های باندی و جناحی باشند. #دوقطبی سازی‌های جعلی (جنگ طلبان- سازش طلبان؛ حاکمیت – مردم؛ تندرو-میانه رو) و.. آفت‌های فضای سیاسی هستند که تنها با هدف گمراه کردن افکار عمومی و در نهایت درافتادن به چاهی، چون برجام، صورت میگیرند.

۱۱. و، اما در آخر، نقاط حساسیت زای بیهوده‌ای که تنها با هدف ایجاد نارضایتی عمومی تعبیه شده اند، لغو شوند. نمونه‌های این مورد زیاد است. مواردی از این دست حساسیت‌های بی ارزش زیاد است که اگر کُنه آن را بگردیم، به نفوذی‌هایی خواهیم رسید که تنها با هدف «تراکم نارضایتی»‌ها چنین حساسیت‌هایی را در نظام ایجاد کرده اند.

یادمان باشد، اقدام پیش از بحران، نشانه قدرت است و اقدام پس از بحران، نشانه ضعف. پس بسم الله
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷
زابل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
1
1
عالی بودوحقیقت
زابل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
1
1
عالی بودوحقیقت
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
0
1
اقداماتی که می تواند ایران را در صورت نابودی برجام کمک کند
1- فیلتر اینستاگرام،واتس اپ، بی تاک ، ایمو و کلا هر چی اینترنت و مشتقاتشه
2- اعلام دلار 100 تومنی
3- دایورت بازار روی ادوات باقر
4- آتیش زدن پرچم آمریکا که به سرعت نابودشون کنه
5- روی موشک هایی که آزمایش میشه اسم مخالفان نظام حتما حک بشه که اونا هم سریعا نابود بشن
..............................................
خخخخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
0
1
خخخخ انیشتن مردمو چه می کنی ؟ باشه تو راست میگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
0
1
عجب پیشنهاداتی هلاک شدی از بس فکرکردی
گرسماسر از کتالم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
0
1
با توجه به ثروتمند بودن کشور و فقر در جامعه و از طرفی دزدیهای مریخی که از طرف مسوولین کشور شده، مورد چهارم بسیار امکان پذیر است. در مورد ارتباط با کشورهایی که نام بردید، ارتباط و نفع اقتصادی آنها با کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه و سایر کشورهای اتحادیه اروپا، چندین برابر ارتباط اقتصادی با ایران است. در رابطه با محاکمه اختلاسگر (بهتر است بگوییم دزد)، از کجا معلوم که ...........................در مورد بقیه موارد ذکر ذکر شده، نقد زیاد است .
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
0
1
عزیز برادر خودمان رانباید بخواب بزنیم تقریبا 6سناریوگفته شده درحال شکل گیری است .امروز دلار چند بود.تاکی میخواهیم گناهمان را گردن این یکی وان یکی بیندازیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
0
1
فعلاً که انگاری اون طرفی ها 3_0 جلو هستند...
shiva
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
0
1
با سلام
راهکاراتون بسیار مضحکه اما سناریوها قریب الوقوع هستند کما اینکه تعدادیش هم رخ داده است
رضابانکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
0
1
خیلی کارهاست که باان میشد ومبشود بدون استرس تحریمها انجام دادتا کاملا خیالمان راحت باشد اما نباید نوشتن ان راعلنی نوشت
رضابانکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
0
0
خیلی کارهاست که باان میشد ومبشود بدون استرس تحریمها انجام دادتا کاملا خیالمان راحت باشد اما نباید نوشتن ان راعلنی نوشت فیمت واقعی دلارامروز درتحربم ۵۰۰۰تومان است وانشاالله باتدابیر خاص به ان خواهیم رسید هرچند تنها معیار ترقی یک کشور ارزش پول وارز نیست ایا کویت معتبرترین کشورجهان است ۰۰که ۲۰۰۰۰تومان است سه ساعت صدام ملعون کل کویت راتصرف کرد ایا چین اقتصاد ضعیفی دارد که بیش از ۲۰ یوان بایددادتا یک دینار گرفت۰عاشق خدابشوید وبه خدا دل ببندید وتوکل کنید مشکلات حل خواهندشد
کامل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
1
0
تنها راه نجات ایران اجرایی شدن پیشنهاد دکتر احمدی نزاد است یعنی برگزاری انتخابات زود رس ریاست جمهوری ومجلس و...... است وبس
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
1
1
رژیم تروریستی صهیونیستی اسرائیل که برنامه ریز اصلی این توطئه است از این جنگ به سلامت خارج نمی‌شود و یهودیان را به سمت هلاکت و نابودی پیش خواهد برد، تمامی کسانی که در منطقه خلیج فارس بر طبل جنگ می‌کوبند، از جمله بازندگان این جنگ خواهند بود و در نهایت اهداف جنگ افروزانه آمریکا تحقق نمی‌یابد آمریکا که پروژه‌های تخریب گرانه رژیم‌صهیونیستی را در پیش گرفته ، خطری برای صلح و ثبات جامعه جهانی هستند ایران خطری برای صلح و امنیت جهانی نیست، بلکه اسرائیل که اراضی دیگران را اشغال کرده و به کشتار روزمره آن‌ها ادامه می‌دهد خطر جدی برای صلح و امنیت جهانی است که باید هرچه زودتر از صحنه روزگار محو گردد اینکه اسرائیل مدعی بر پرواز و یورش یک پهپاد قابل‌انفجار و ورود آن به آسمان فلسطین اشغالی از سوی این پایگاهها بوده است یک دروغ محض است. اینگونه پهپاد ها را در هر اسباب بازی فروشی ها پیدا می شود.
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
1
1
سخنانت عالی بود . ولی .ولی .ولی کو گوش شنوا...تااین دزدها رو از بین ببرند.کشورو با خودشون بردن. مگر اینکه دستی از غیب بیاد. و دست اینها رو قطع کنه...به امید ظهور آقا امام زمان
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
0
1
اگه با این مردم مهربان باشین جون خودشونو فدا میکنن .....بهترین راه کار دادن ارامش به مردمه ....این همه با طرح های پیچیده و مبهم مردم رو اذیت نکنین مثلا همین طرح ترافیک ...و یا مسدود کردنتلگرام و یا دروغ پردازیهای روزانه صدا و سیما و غیره .......مردم رو از دلواپسی و استرس و التهاب نجات بدین بعد خواهین دید هیپ قدرتی نمیتونه بما تعرض کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
0
0
هیچ قدرتی نمیتونه حریف این نظام بشه چون نظام ریشه در اعتقادات مردم داره .ما ایرانی هستیم و کل دنیا ایرانی جماعت رو به غیرتش میشناسند ما عرب مارمولک خور نیستیم زمانی که اروپاییها ویالون و سنتور میزدند خوارزمی ها فرمول کشف میکردند راه حل من اینه :برگردیم به اصالت ایرانی اسلامی خودمون .از وابستگی فکری .....اعتقادی .....سیاسی به کشورهای بظاهر پیشرفته چیزی نصیب ما نمیشه .ای دولتمردان ایران به خودتون بیاین این مردم هستند که کرسی های قدرت رو به شما دادندشما وامدار مردمید.اگه نصف غیرت حججی ها توی خون شما بود با یه لبیک ایرانی اسلامی کشور را به قطب اقتصادی دنیا تبدیل میکردید .یه حرفی هم به سیاست زده های مدرن ایرانی دارم و اونم اینه :استکبار تا زمانی که بهتون نیاز داره ازتون تمجید میکنه به محض رسیدن به هدفش شماها اولین گوشت جلوی تیرشون هستید .خیلی ساده هستید اگه فکر کنید با بی حجابی وفرهنگ زدگی و.......به هویت ایرانی خودتون برمیگردید .شما که همش میگید ایرانی ایرانی ..........کوروش کبیر میگفت اختلاص کنید ؟ناموس صادر کنید .؟دزدی کنید ؟دروغ بگید .؟کدوم رفتار شما توی منشور کوروش اومده ؟از خدا بترسید که چوب این مردم بی صداست .مردم اینارونمیخوان .مشکل کشور آمریکای داخلیه .مشکل آمریکای خارجی نیست .حالا که سرتون یه سنگ خورده برگردید و به حرف رهبر این مملکت گوش کنید .از روز اول به شما گفت آمریکا قابل اعتماد نیست .برگردید و دست در دست ملت ایران رو آباد کنیدو همش دنبال سرپوش برعیوب خودتون نباشید و بجاش بفکر فقراو بیکارایی باشین که پدرانشون برای چیز دیگه ای غیر از فقر و فحشا واختلاص و و......انقلاب کردند .خدمت صادقانه کنید تا ملت به شما اعتماد کنند .کلام آخر :آمریکا سگی بیش نیست که فقط با پارس پارس کردن داره رعب ایجاد میکنه .محکم جلوش بایستید .ملت هم با شماها هستند.
رضابانکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
0
0
تنها بک نکته غافلید باید ،باید وباید بسرعت تامیتواند شمش طلا وارد کند شمش طلا وارد کند حتی بصورت قرضی فقط شمش طلا کارساز هست ،اجازه به امثال امریکا نخواهد دادتا ریال رابی ارزش کند البته باقاچاق کردن ارز جهت جلوگیری از رفتار سودجویان ۰ورونق تولید
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: