کد خبر: ۲۲۰۹۶۹
تعداد کل نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در نشست «انجمن ملی سلاح»، بامداد شنبه بار دیگر به انتقاد از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) پرداخت.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با انتقاد از برجام آن را وحشتناک توصیف کرده و گفت، وقتی ایرانیان راه‌پیمایی می‌کنند و مرگ بر آمریکا می‌گویند چه کسی با آن‌ها توافق امضا می‌کند.

به گزارش جنوب نیوز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در نشست «انجمن ملی سلاح»، بامداد شنبه بار دیگر به انتقاد از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) پرداخت.

ترامپ در این سخنرانی با انتقاد از سیاست دولت‌های گذشته درباره کره شمالی از رویکرد خودش در قبال این کشور دفاع کرد.

ترامپ با اشاره به آنچه به گفته وی هشدارهای برخی از کارشناسان درباره اجتناب از صحبت کردن درباره کره شمالی بوده گفت: «برای سالیان متوالی ما این مشکل را داشتیم و آنها می‌گفتند، صحبت نکنید. ممکن است او (رهبر کره شمالی) را عصبانی کنید. حرف نزنید. اگر بیانیه وحشتناکی درباره ایالات متحده صادر شود، شما چیزی نگویید.»

گفت: «همین اتفاق درباره ایران افتاده است. خاطرتان هست؟ ما آن توافق وحشتناک را امضا کرده‌ایم و آنها در خیابان‌ها راهپیمایی می‌کنند و مرگ بر آمریکا می‌گویند.»

ترامپ در ادامه گفت: «من گفتم، وقتی آنها راه‌پیمایی می‌کنند و مرگ بر آمریکا می‌گویند کی با آنها توافق امضا می‌کند؟»

ترامپ در ادامه به انتقاد از «جان کری»، وزیر خارجه سابق آمریکا پرداخت و گفت: «او بهترین مذاکره‌کننده‌ای که ما دیده‌ایم نیست. هیچ‌وقت از مذاکرات کنار نکشید، مگر در آن مسابقه دوچرخه‌سواری که زمین خورد و پایش شکست. فقط همان موقع بود! گفتم لااقل نگو پایت شکسته؛ داخل مذاکرات بمان و بگو که نمی‌خواهی مذاکره کنی. اینطوری شاید توافق بهتری بکنی.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه گفت: «و من از این ماجرا یاد گرفتم که آدم در سن 73 سالگی در مسابقه دوچرخه‌سواری شرکت نمی‌کند.»

ترامپ سپس به انتقاد از هشدارها درباره احتمال راه افتادن جنگ هسته‌ای با کره شمالی اشاره کرد و گفت: «درباره کره شمالی، می‌گفتند جنگ هسته‌ای راه می‌افتد. نه! می‌دانید چه چیزی باعث جنگ هسته‌ای می‌شود؟ ضعف باعث جنگ هسته‌ای می‌شود. ضعیف بودن شما را به سمت جنگ هسته‌ای سوق می‌دهد.»

منبع: فارس
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
0
0
پس ایرانی های یاد بگیرند ضعف باعص پیشفت دشمن میشود
هاشم
|
United Arab Emirates
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
1
0
تا وقتی امریکائیها سر عقل نیایند شعار مرگ بر امریکا ادانه دارد و بعید است اونها سر عقل بیایند .
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
0
0
سلام اقای آرامپ خدا خیرت بده بخاطر این شفاف صحبت میکنی لطفا زودتر از برج ام خارج شید ممنون
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: