کد خبر: ۲۲۰۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۴:۰۶ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
‏نتانیاهو پس از نمایش تصاویری که مدعی است مربوط به برنامه هسته‌ای ایران است گفت که این اطلاعات را برای تأیید صحت آنها به آمریکا تحویل داده است.

در حالیکه گزارشهای آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها پایبندی ایران به توافق هسته ای را تأئید کرده، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تصاویری مضحک مدعی شد که ایران در حال فعالیت هسته ای است.

به گزارش جنوب نیوز، نخست وزیر اسرائیل در یک سخنرانی گفت: نیاز به یادآوری نیست که ایران به طور پیوسته برد موشک‌های هسته‌ای خود را افزایش داده است. این موشک‌ها می توانند به ریاض، اسرائیل و روسیه برسند. بر بردهای بلند هم دارند کار می‌کنند. این فایل‌ها غیر قابل تردید اثبات می کنند که ایران بی شرمانه دروغ گفته است.

‏نتانیاهو افزود: ایران بعد از حصول توافق هسته‌ای برجام به جامعه بین‌المللی درباره برنامه هسته‌ای دروغ گفته و تلاش کرده فعالیت‌های هسته‌ای خود را تشدید کند.

‏نتانیاهو پس از نمایش تصاویری که مدعی است مربوط به برنامه هسته‌ای ایران است گفت که این اطلاعات را برای تأیید صحت آنها به آمریکا تحویل داده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه نمایش خود تصریح کرد: هسته‌ای ایران مبتنی بر دروغ و فریبکاری ایران شکل گرفته. ایران همچنان دارد دروغ می‌گوید. ظریف گفت ایران هیچوقت به دنبال سلاح اتمی نبوده اما با توجه به این مدارک معلوم است که بوده. توافق با ایران هرگز نباید شکل می‌گرفت.

این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی از روز اجرای برجام در 17 ژانویه 2016 (27 دی 1394) تا کنون 10 گزارش فصلی درباره راستی آزمایی و نظارت بر فعالیت های هسته ای ایران ذیل قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل منتشر کرده که در همه آن ها پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای تایید شده است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ساعاتی پیش از سخنرانی و نمایش نتانیاهو در توئیتی وی را چوپان دروغگویی توصیف کرد که به رغم فضاحتش نمایش کارتونی اش در مجمع عمومی سازمان ملل، درس نمی گیرد و در صدد کلاه گذاشتن بر سر مردم است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: