کد خبر: ۲۲۰۲۷۳
تعداد کل نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۸ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۷
صحبت‌های جنجالی نماینده شیراز در نشست خبری:
نماینده شیراز در مجلس می گوید: من از ماجرای سِلفی گرفتن با خانم موگرینی عبور کرده و دیگر به آن نمی‌اندیشم.
به گزارش جنوب نیوز، فرج‌ الله رجبی در نشستی خبری به مسائل مختلفی پیرامون حوزه انتخابیه، موضوعات استانی، ملی و بین‌المللی اشاره کرد و به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

این نماینده مجلس در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که معتقد بود رجبی پس از ماجرای سلفی گرفتن با مسؤول اتحادیه اروپا در مجلس، عقب‌نشینی معناداری از مسائل مربوط به شهر شیراز داشته است، اظهار داشت: بنده هرگز از مواضع خود عقب‌نشینی نکردم و تنها سعی می‌کنم با دوری از برخی از مسائل در برخی از حوزه‌ها، آشفتگی بیشتری به وجود نیاید. من دیگر از ماجرای سلفی گرفتن با موگرینی عبور کرده‌ام، اما همچنان پیگیر مسائل شهر شیراز و نحوه مهره‌چینی‌ها و مدیریت‌ها هستم.

وی افزود: من در مورد سلفی همان موقع عذرخواهی کردم، اما نمی‌دانم چرا در مملکت ما هر کس که عذرخواهی می‌کند بیشتر مورد تاخت‌وتاز و هجمه قرار می‌گیرد! درصورتی‌که بیشتر نمایندگانی که به سلفی گرفتن پرداختند، هیچ‌کدام از مردم عذرخواهی نکردند.

* علت عدم امضای طرح برگشت اموال نامشروع مسؤولان

رجبی در ادامه در پاسخ به پرسش دیگری در مورد اینکه چرا طرح برگشت اموال نامشروع مسؤولان را امضا نکرده است، اظهار داشت: ما پیش‌ازاین نیز چنین قانونی داشتیم اما متأسفانه اجرا نشد و دیگری لزومی برای طرح قانون جدید نبود.

این نماینده مجلس افزود: وقتی قانون اجرا نمی‌شود، پس تصویب و امضای آن نیز بی‌فایده است؛ ضمن اینکه بهتر است برای جلوگیری از فساد و رانت‌خواری و اختلاس بر عملکرد مؤسسات مالی و اعتباری نظارت داشته باشیم.

* سر نخ بسیاری از فسادها مؤسسات مالی و اعتباری است

وی یادآور شد: اگر به دنبال مبارزه واقعی با رانت و اختلاس و غارت بیت‌المال هستیم باید به سراغ مؤسسات مالی و اعتباری برویم زیرا سرنخ بسیاری از فسادهای کشور در این مؤسسات است.

نماینده شیراز در بهارستان افزود: در تجزیه‌وتحلیل حقوق نمایندگان و مدیران کشور نباید طوری عمل کرد که ذهن‌ها را به سمتی مشغول کنیم و پس‌ازآن در سمتی دیگر اختلاس‌های میلیاردی مانند مؤسسات مالی و اعتباری صورت بگیرد و هیچ‌کس نیز از آن مطلع نشود.

 * حقوق نمایندگان 24 میلیون نیست!

رجبی در ادامه‌ی بحث فساد مالی در کشور در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص حقوق واقعی نمایندگان و شایعاتی که در این راستا مطرح است، خاطرنشان کرد: اگر حقوق نمایندگان 24 میلیون تومان بوده است بنده از آن بی‌اطلاع هستم؛ بنابراین به ما نیز اطلاع دهید تا مُعوّقات خود را دریافت کنیم!

وی اضافه کرد: به‌هرحال نماینده‌ای که در تهران ساکن است نیاز به محلی برای زندگی و سرویس ایاب و ذهاب برای سرکشی به حوزه انتخابیه و پرداخت حقوق کارکنان دفتر نمایندگی خود دارد و نمی‌توان گفت که این هزینه‌ها وجود نداشته باشد.

رجبی ادامه داد: برای شفاف شدن موضوع رانت‌ها و اختلاس‌ها و حقوق‌های آن‌چنانی بهتر است به‌جای پرداختن به موضوعات کم‌اهمیت‌تر، به سراغ تحقیق و تفحص از همین مؤسسات مالی و اعتباری رفت، زیرا بسیاری از رویه‌ها و ارتباط‌های ناسالم و افراد اختلاس گر را در همین فضا می‌توان به‌خوبی رصد و شناسایی کرد.

* مبارزه با فساد نباید سیاسی شود

نماینده شیراز در مجلس همچنین گفت: مبارزه با فساد را نباید سیاسی کرد و اگر همگان می‌دانند که در مملکت چه کسانی اختلاس می‌کنند و حقوق‌های آن‌چنانی دریافت می‌کنند، باید عملاً با آن مقابله کنند؛ نه اینکه قانون مبارزه با اختلاس و اموال نامشروع تصویب شود اما در عمل اجرا نشود.

وی افزود: بنده پیش‌قراول اجرای طرح برگشت اموال نامشروع مدیران هستم، اما نه در حد شعار بلکه در عمل و با این قانون هیچ مشکلی ندارم.

* آب فارس به استان‌های کنار دریا می‌رود!

رجبی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به پرسشی در مورد وضعیت خشک‌سالی استان فارس و اقدامات انجام‌گرفته نیز گفت: برای بحث خشک‌سالی حاکمیت با تمام قوا باید وارد شود تا به نتیجه مطلوب رسید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مجمع نمایندگان فارس در خصوص بحث خشک‌سالی موارد گوناگونی را در دستور کار خود دارد، به موضوع جالبی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر از شاهراه‌های آبی استان فارس، آب به استان‌های حاشیه دریا انتقال می‌یابد که این موضوع برای ما نیز عجیب است که چرا آب استانی که خود درگیر خشک‌سالی است، باید به شهرهای کنار دریا منتقل شود!

* پیچیدن 10 نسخه برای وزارتخانه‌ها در شیراز!

رجبی در ادامه به بحث انتخاب مدیران دستگاه‌ها در استان فارس و شلختگی و عدم اتفاق‌نظر موجود در این انتخاب‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: متأسفانه هرکدام از نمایندگان و مسؤولان در انتخاب مدیران دستگاه‌ها گزینه‌های بسیاری را مطرح می‌کنند و 10 نسخه برای آن پیچیده می‌شود، به‌طوری‌که مسؤولان وزارتخانه‌های مربوطه در تهران از این‌همه گزینه متحیر شده و در انتخاب مدیر شایسته دچار مشکل می‌شوند.

وی یادآور شد: در انتخاب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز همین رویه‌ای که ذکر شد حاکم است و وزارتخانه مانده است تا در میان این‌همه گزینه چه کسی را برگزیند که مورد اتفاق تمام مسؤولان و نمایندگان استان فارس باشد.

* مشکل سانسور در رسانه ملی

رجبی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد اِعمال سانسور در رسانه ملی در حین پخش مسابقات ورزشی نیز گفت: ما یک‌بار برای همیشه باید تکلیف خود را با مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مشخص کنیم، چراکه واقعاً نمی‌دانیم با مسائلی همچون سانسور باید چه برخوردی انجام دهیم.

* فیلترینگ تلگرام جواب نمی‌دهد

این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در مورد فیلترینگ تلگرام اظهار داشت: به نظر بنده این کار جواب نمی‌دهد، چراکه ما تولید جایگزین آن را نداریم و بهتر است به‌جای اِعمال فیلترینگ آزادی بیشتری به رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی بدهیم که بلندگوی یک جناح خاص نشوند.

وی تصریح کرد: اگر فضای رسانه‌ای را آزادتر بگذاریم دیگر کسی به دنبال تلگرام نخواهد رفت و در این راستا باید آزادی‌های عمومی به‌صورت یک فرهنگ در بیاید تا مردم حرف و انتقاد خود را در رسانه‌های داخلی بیان کنند.

* جوانان را نیز مانند احمدی‌نژاد تحمل کنیم!

رجبی در ادامه این بحث اظهار داشت: همان‌طور که احمدی‌نژاد را تحمل می‌کنیم و برخورد با وی را به مصلحت نمی‌دانیم، به همان مصلحت نیز باید به جوانان فرصت ابراز عقاید و نظراتشان را بدهیم.

* حال احمدی‌نژاد از همان اول بد بود!

این نماینده مجلس همچنین گفت: برخی فکر می‌کنند که احمدی‌نژاد اکنون حالش بد شده است، درحالی‌که بنده در صحن علنی مجلس نیز گفتم که وی از همان ابتدا حالش خوب نبود و با تحمل وی که از سوی اصولگرایان مطرح می‌شود کاملاً مخالفم.

* با برخی انتصاب‌ها در شیراز مخالف بودم

رجبی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد انتصاب‌ها در دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: با برخی انتصاب‌ها مخالف بودم؛ گرچه نمایندگان شیراز در خصوص این انتصاب‌ها هماهنگ بودند، اما اتفاق‌نظر در مجمع نمایندگان وجود نداشت./ مرجع: فارس
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
رصا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
تحریم اثر ندارد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: