کد خبر: ۲۱۹۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۲:۵۳ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
مدیرکل بنیاد شهید بوشهر در نشست خبری:
به استناد بندهای قانونی و ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مهمترین مطالبه جامعه ایثارگری اجرای این ماده قانونی و برطرف کردن مشکل اشتغال فرزندان جامعه هدف است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: بیکاری فرزند شهید در کنار ظرفیت‌های بالای استان بوشهر زیبنده نیست.

به گزارش جنوب نیوز، حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز بنیاد شهید اظهار داشت: اقدامات خوبی در زمینه رفع مشکلات مسکن، واگذاری زمین، و اعطای وام مسکن انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه هزار و ۶۱۰ واحد مسکونی برای خانواده شهدا و ایثارگران ساخته می‌شود، اضافه کرد: ۲۵۹ قطعه زمین واگذار شده و دنبال واگذاری زمین به ایثارگران در عالی‌شهر هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۲۷۱ فقره وام مسکن چهار درصد واگذار شده که مبلغ وام در مرکز استان ۷۰ میلیون، در مراکز شهرستان‌ها ۶۰ میلیون و در روستاها ۳۵ میلیون تومان است.

وی از برگزاری ۴۰۰ یادواره شهدا در استان بوشهر خبر داد و افزود: خدمات‌دهی به دو هزار و ۷۰۰ دانشجو، دیجیتالی‌کردن ۸۰ هزار آثار شهدا و برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی بخشی دیگر از اقدامات انجام شده است.

تشکری با اشاره به اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدا در استان بوشهر بیان کرد: ۲۱۰ گلزار شهدا و هزار و ۹۶۶ مزار شهید در استان بوشهر با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال ساماندهی شده است.

وی با اشاره به تقبل هزینه‌های بیمه تکمیل در بخش درمان خانواده‌های شهدا و ایثارگران، گفت: مجتمع توانبخشی با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و خدمات تخصصی در این مرکز ارائه می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با اشاره به پرداخت حق پرستاری برای خانواده شهدا ادامه داد: هزار و ۸۰ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران بیکار هستند که ۹۹ نفر از آنها فرزند شهید هستند.

وی یکی از چالش‌های جدی را بیکاری فرزندان شهدا عنوان کرد و افزود: استان بوشهر ظرفیت بالایی در زمینه اشتغال دارد و بیکاری فرزندان شهدا در استان بوشهر در کنار این ظرفیت‌ها زیبنده نیست.

تشکری افزود: براساس قانون دستگاههای اجرایی در نیازمندی های استخدامی خود اعم از قراردادی، رسمی، پیمانی و شرکتی باید 25درصد سهمیه استخدامی خود را به فرزندان جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران اختصاص دهند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: