کد خبر: ۲۱۹۵۹۱
تعداد کل نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۹ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
پروانه سلحشوری گفت‌: در حال حاضر مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها یک مسئله داخلی نیست بلکه ابعاد بین المللی پیدا کرده است.

رئیس فراکسیون زنان مجلس از دستور قریب‌الوقوع رئیس جمهور برای مجوز ورود بانوان به ورزشگاه‌‎ها خبر داد.

به گزارش جنوب نیوز، پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: در حال حاضر مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها یک مسئله داخلی نیست بلکه ابعاد بین المللی پیدا کرده است و در بازدید جیانی اینفانتینو رئیس فیفا نیز بر حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیز تأکید شد؛ بنابراین نباید اجازه داد که فوتبال ایران به چنین دلیلی تهدید و تعلیق شود.

خطر تعلیق فوتبال ایران به دلیل عدم ورود بانوان به ورزشگاه‌ها

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رئیس فیفا در نخستین اظهار نظرش پس از حضور در ایران در رسانه‌های بین المللی عنوان کرد که چنانچه فوتبال ایران مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را جدی نگیرد، از ابزارهای نظارتی مانند تعلیق استفاده خواهیم کرد؛ لذا باید این مسئله جدی گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: ریاست فیفا نیز باید در برابر مجامع بین المللی پاسخگو باشد و مذاکره با فیفا در این زمینه راه به جایی نخواهد برد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه امروز فوتبال تبدیل به یک صنعت شده است که بسیاری از افراد از قبل آن کسب درآمد می‌کنند، افزود: در حال حاضر شرایط برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها وجود فراهم است و نباید به یک دلیل حاشیه‌ای جزئی خودمان شرایط تعلیق فوتبال را فراهم کنیم.

سلحشوری با تأکید بر اینکه ورزش فوتبال در جامعه شناسی ورزش مبحث مهمی است و در انسجام ملی و تحکیم وحدت ملی نقش مؤثری دارد، گفت: امیدواریم رئیس جمهور در این زمینه تصمیمی جدی بگیرند تا ورود بانوان به میادین ورزشی قطعی شود.

رئیس فراکسیون زنان مجلس افزود: البته شنیده‌ها حاکی از این است که رئیس جمهور در زمینه ورود بانوان به ورزشگاه‌ها دستوری صادر کرده تا به وزارت ورزش ابلاغ کند که امیدواریم با اجرایی شدن این تصمیم، من هم طبق قولی که به بانوان داده‌‎ بودم بتوانم در کنار آن‌ها و همه با هم در ورزشگاه‌ حاضر شویم.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۶
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
2
0
اگرقرار باشه در برابردیگران اینقدر منفعل باشیم وهرچه اونها خواستند ما اجراء کنیم پس از مدتی هیچ چیزی برای ما نمی ماند.
رییس جمهور حق ندارد منفعل باشد.
کشوری که برای استقلالش وحفظ تمامیت ارضی اش جان هزاران جوان پاکش راتقدیم کرده است رییس جمهور آن حق ندارد منفعلانه عمل کند.
راه دادن زنان برای تماشای فوتبال مفاسد وزیان های اجتماعی زیادی دارد.
رییس جمهور می تواند مفاسد وزیان های اجتماعی این رخداد را به گردن بگیرد.
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
1
0
خانم سلحشوری با اینکه نماینده هست مثل اینکه نمی دونه خیلی مسائل هست که جنبه بین الملل پیدا کرده پس باید هرچه جامعه بین الملل می خواهد بشون ارائه بدیم.این همون صحبتهاست که بعضی ها می فرمایند جامعه بین الملل از ما می خواهد واژه شهید را از گفتار و نوشتارمون حذف کنیم.یا حجاب را زیاد روش تمرکز نکنیم.خانم سلحشور اگر جامعه بین الملل بخواهد مملکت را بدیم دستشون باید بگیم چشم.رفتن خانم ها به استادیوم اشکال ندارد اما الان در این برهه از زمان سود جویانی هستند که به خاطر اینکه بخواهند به همین جامعه بین الملل شما ارزش بدهند چنان بی فرهنگی در استادیم در میارند که همه جا انگشت نما میشیم.بخاطر این موضوع هست که رهبری هم فرمودند قانونها را درست مطالعه کنید و بعد مجوز بدید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
1
0
از سوفیا لورن هم دعوت کنید بیاد . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
نصري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
1
0
اين خانم قند در دلش اب شده است خوش به حالت
ترسو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
1
1
به جای ایراد گرفتن پیشنهاد اراه بدهید مثلن من می گویم ورود بانوان به ورزشگاه ها باید آزاد باشد ویک روز یرای بانوان یک روز برای آقایان بنا براین روزهائی که مابقه ای نیست بانوان محترم با خیال راحت و در کمال آرامش در ورزشگاهها حضور بهم می رسانند . روزهائی که مسابقه هست و شلوغ نوبت آقایان است !!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
1
0
سلام
ریاست فیفا غلط کرد با همه همفکرانش. مسائل داخلی ایران به آنها ربطی ندارد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: