کد خبر: ۲۱۹۱۵۹
تعداد کل نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲:۳۹ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
جنوب نیوز- عليرضا تقوي نيا: شورای شهر بوشهر پس از کش و قوس های فراوان نبی الله دهقانی را به عنوان شهردار بوشهر انتخاب نمود.

علی رغم اظهار نظرهایی که در خصوص این انتصاب ابراز گردیده نگارنده معتقد است انتخاب کنونی شهردار بوشهر آن هم با این شکل جای مسرت دارد و باید بابت آن خوشحال بود که در ادامه به چرایی آن خواهم پرداخت.

1- با اجازه خوانندگان محترم قصد دارم یک فلش بک داشته باشم به انتخابات 29 اردیبهشت ماه امسال.

در آن ایام لیستی تحت عنوان "امید" وارد کارزار انتخابات پارلمان شهری بوشهر گشت که به زعم بسیاری از اعضای همان جناح سیاسی با لابی های گسترده و فشارهای بیرونی افراد ذی نفوذ بسته شده بود که تنها یک مورد آن فردی فاقد تجربه مناسب که صرفا به یکی از نمایندگان اسبق منسوب بود در این لیست قرار گرفت.

پس از "تکرار می کنم" محمد خاتمی نیز عده ای از مردم  خوش خیال صادقانه به لیست " امید" امید بستند و بدان اعتماد نموده که حاصل آن تشکیل شورایی با اکثریت اصلاح طلب بود.گرچه برخی منتخبین دیگر نیز   ظاهرا در قامتی مستقل وارد رقابت انتخاباتی گشته بودند اما گرایش سیاسی آنها و علایقشان و دلبستگی به جریان مدعی اصلاح بر کسی پوشیده نبود.

تنها تک ستاره اصولگرایان که در میان منتخبین مردم جای گرفت مهندس هاشم زاده بود که علی رغم خواست جریانات حاکم وارد پارلمان شهری گردید.

از همان اوان نیز تلاش های زیادی جهت جلوگیری از ورود این اصولگرای رسانه ای به شورای شهر بوشهر صورت گرفت که هدفش پیشاپیش مشخص بود.

سران اصلاحات بوشهر خوب می دانستند  یک اصولگرای با سابقه مشخص عمرانی و رسانه دار و از همه مهمتر دارای پیوندهای عمیق کشوری نباید وارد عمارت امیریه شود چرا که اولا مردم عملکرد او را با سایر اعضای اصلاح طلب مقایسه خواهند کرد و ثانیا در حضور وی دست زدن به هر کاری ممکن نیست و به اصطلاح موی دماغ خواهد شد. (که البته پیش بینی هوشمندانه ای بود).

2- شورای اصلاح طلب شهر بوشهر از ابتدای تشکیل رفتارهایی را بروز داد که برای مردم ناآشنا نبود زیرا قبلا در مجلس ششم شاهد آن بوده اند. درگیری های متعدد و رفتارهای سطحی، آبستراکسیون های متعدد و جر و بحث که عمدتا منجر به کدورت و قهر اعضا می گشت و از همه مهمتر سیاسی کاری که آفت پارلمان های شهری ست. در زمانی که تنها عصو اصولگرای شورا با مولتی میلیاردر سوری- برزیلی جهت سرمایه گذاری چند هزار میلیاردی در استان بوشهر مذاکره می کرد اصلاح طلبان شورا درگیر جناح بازی هایشان بودند که نمونه بارز این سیاسی کاری را در انتخاب نبی الله دهقانی به عنوان شهردار شاهد بودیم که تقاضا داریم اعضای اصلاح طلب شورا از اکنون تمام مسئولیت عملکرد وی را به عهده گیرند و حق خالی کردن شانه از زیر آن را در آینده نخواهند داشت چرا که آنها فردی غیر بومی را به عنوان شهردار کهن شهر بوشهر با ظرفیت های متعدد منصوب نموده اند که بالاترین مسئولیت اجرایی اش مدیریت روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس است و همچنین بالاترین افتخارش مجری بودن در مراسم انتخاباتی مصطفی معین در سال 84 در سالن مجتمع 9 دی.

البته مردم بوشهر به خوبی تشخیص می دهند آبشخور این انتخاب کجا بوده و به عنوان یک اصولگرا مستانه می گویم همان گونه که برجام ظرفیت فکری ملت ایران را بالا برد و دوست و دشمن و خیرخواه و بدخواه را بدان ها شناساند انتخاب اخیر شورای شهر بوشهر نیز ظرفیت فکری مردم این شهر را افزایش خواهد داد و ایضا عیار اصلاح طلبان را برای آنها مشخص خواهد نمود و دست خالی این جناح را در تربیت افراد توانمند و متخصص عیان تر در معرض افکار عمومی خواهد نمایاند. البته تک ستاره اصولگرای شورای شهر بوشهر نیز مانند برخی نمایندگان مجلس گذشته که با افتخار اعلام کردند  برجام برخلاف منافع ملی بوده و بی هراس از قضاوت و طرد افکار عمومی آن را علنا نفی نمودند در رای گیری اخیر شورا شرکت نکرد.

روشن است که گذشت زمان نشان خواهد داد که انتخاب اخیر برله منافع مردم بوشهر بوده یا علیه آن. (گرچه نتیجه این قضاوت از اکنون خیلی سخت نیست).

فلذا راقم این سطور معتقد است به هیچ عنوان بابت این انتخاب نباید نگران بود که این از فواید نظام های دموکراسی و مردم سالار است. چرا که ملت در طول زمان و با تجربیاتی که از عملکرد حاکمان خود کسب می کنند انتخاب هایشان روز به روز سنجیده تر و پخته تر خواهد شد و شناخت آنان را از جریان ها و جناح های مختلف بالا خواهد برد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
0
0
احسنت بر نگارنده
رضایی محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
0
0
احسنت تحلیل خوب و قابل تاملی است یاعلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
0
0
با سلام
احسنت به شما با زم بوشهر مظلوم واقعه شد...
انتخاب نکنید حالا هم که انتخاب کردن،یه غیر بومی اومده رو کار خدا بدادمون برسه بوشهر خودش مشکل روان داره اخه یه غیر بومی چه میدونه دوای درد مردم بوشهر چنن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
0
0
با سلام
احسنت به شما با زم بوشهر مظلوم واقعه شد...
انتخاب نکنید حالا هم که انتخاب کردن،یه غیر بومی اومده رو کار خدا بدادمون برسه بوشهر خودش مشکل روان داره اخه یه غیر بومی چه میدونه دوای درد مردم بوشهر چنن...
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: