آخرین اخبار
کد خبر: ۲۱۸۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه ۲۲۰ نوعروس مددجو بوشهری به خانه بخت رفتند گفت: برای تأمین جهیزیه این تعداد نوعروس ۱.۱ میلیارد ریال از محل منابع امدادی و خیران پرداخت شد.
بوشهر|خیران 1.1 میلیارد ریال برای تأمین جهیزیه 220 نوعروس پرداخت کردند

به گزارش جنوب نیوز، احمد لطفی ظهر امروز در نشست با کارشناسان مشارکت‌های مردمی کمیته امداد بوشهر با بیان اینکه کمک به تأمین جهیزیه دختران مددجوی در شرف ازدواج یکی از برنامه‌های مهم این نهاد محسوب می‌شود اظهار داشت: امسال 220 نوعروس مددجو تحت حمایت ساکن در مناطق محروم با همکاری خیران و کمیته امداد به خانه بخت رفتند.

وی از واگذاری جهیزیه به نوعروسان خبرداد و افزود: برای تأمین جهیزیه این تعداد نوعروس 111 میلیون تومان از محل منابع امدادی و خیران پرداخت شده است.

لطفی با بیان اینکه ارزش هر فقره جهیزیه بیش از پنج میلیون تومان است گفت: این جهیزیه شامل کالاهای اساسی و مورد نیاز زندگی و از نوع کالاهای تولید داخل از جمله یخچال، تلویزیون، اجاق گاز، فرش، پنکه برقی و دیگر لوازم بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با تاکید براینکه آموزش مهارت‌های زندگی قبل از ازدواج در بین زوج‌های جوان سبب تحکیم و تقویت بنیان خانواده می‌شود تصریح کرد: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد قبل از عقد و ازدواج از خدمات مشاوره و راهنمایی بهره مند می‌شوند.

وی این خدمات مشاوره را در حوزه اصول و مهارت‌های زندگی مشترک، آشنایی با سبک زندگی دینی، مدیریت اقتصاد خانواده و مسائل زناشویی برشمرد و خاطرنشان کرد: مددجویانی که با آگاهی وارد زندگی مشترک زناشویی می‌شوند از موفقیت بیشتری برخوردارند به طوری که امروزه درصد آمار طلاق بین مددجویان تحت حمایت کمیته امداد بسیار کمتر از سایر افراد جامعه است.

لطفی  با اشاره به ایجاد اشتغال مددجویان برای فراهم شدن زندگی زناشویی آنان افزود: در کنار کمک‌های کمیته امداد برای تشکیل زندگی زوج‌های جوان تحت حمایت، خدماتی مانند ایجاد اشتغال، ساخت مسکن، آموزش‌های شغلی فنی و حرفه‌ای و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای آنها نیز انجام می‌شود.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: