آخرین اخبار
کد خبر: ۲۱۸۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۹ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
رئیس پلیس شهرستان کنگان از توقیف یک دستگاه تریلی و کشف تعداد ۱۳۱ عدد کیسه برنج قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال در کنگان خبر داد.

به گزارش جنوب نیوز، سرهنگ رهام رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در کنگان با بیان اینکه کالاهای خارجی بدون پروانه گمرکی قاچاق است اظهار داشت: جابجایی کالاهای خارجی بدون داشتن، پروانه معتبر گمرکی قاچاق محسوب، توقیف و ضبط می‌شود.

وی با تاکید بر مبارزه با قاچاق به عنوان اولویت نیروی انتظامی گفت: در کنار تامین امنیت و حراست از جان و مال مردم، اولویت نخست پلیس ، مبارزه قاطع با قاچاق کالا در مبادی ورودی و بندری این شهرستان بوده است.

رئیس پلیس شهرستان کنگان اهمیت مبارزه با قاچاق کالا را به عنوان یکی از بندهای دستورالعمل اجرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: قاچاق کالا تبعات گوناگونی به جامعه وارد می‌کند به‌گونه‌ای که سبب بیکاری و رکود برای تولیدکنندگان داخلی و مشکلات سلامتی و اجتماعی برای آحاد جامعه می‌شود.

سرهنگ رضایی از توقف یک دستگاه تریلی حامل کالای قاچاق خبرداد و بیان کرد: در راستای مقابله با پدیده شوم قاچاق،ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی با اجرای طرح کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون تریلر مظنون به کالای قاچاق و آن را متوقف کردند.

وی از کشف 131 کسیه برنج قاچاق خبرداد و گفت: در بازرسی ماموران از خودروی توقیفی تعداد 131 عدد کیسه برنج قاچاق که به صورت ماهرانه‌ای در قسمت بار تریلی جاساز شده بود کشف شده است. 

سرهنگ رضایی ارزش تقریبی محموله مکشوفه را برابر نظر کارشناسان 300 میلیون ریال برآورد و خاطرنشان کرد: در همین ارتباط 2 نفر متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: