آخرین اخبار
کد خبر: ۲۱۸۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با پیش بینی مواج شدن خلیج فارس، نسبت به تردد شناورها در دریا و اقامت در ساحل هشدار داد و از کشاورزان نیز خواست نسبت به مراقبت از محصولات شان در مقابل سرمازدگی تمهیدات لازم را پیش بینی کنند.

به گزارش جنوب نیوز، در این اطلاعیه آمده: با توجه به افزایش ناپایداری های جوی طی روزهای آینده، نسبت به وزش طوفان بویژه در نقاط ساحلی و روی دریا و در پی آن تلاطم شدید خلیج فارس از عصر روز دوشنبه تا پایان روز چهارشنبه هشدار داده می شود.

براین اساس، پیش بینی می شود سرعت طوفان طی این مدت بویژه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به بیش از 70 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از 3 متر افزایش یابد. براین اساس توصیه اکید می شود ضمن اجتناب از ترددهای دریایی (بویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی) از اقامت در سواحل استان خودداری شود. همچنین توصیه می شود جهت جلوگیری از ایجاد خسارتهای احتمالی به مبلمان شهری، تأسیسات ساحلی و زیر بنایی تمهیدات لازم اندیشیده شود.

هواشناسی استان همچنین در اطلاعیه دیگری نسبت به ابجاد تنش دمایی در محصولات کشاورزی هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده: با توجه به وزش باد شدید جنوب شرقی و افزایش محسوس دما طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه  و پس از آن وزش باد شمال غربی و کاهش دما طی روزهای پنج شنبه و جمعه، نسبت به ایجاد تنش دمایی در محصولات کشاورزی هشدار داده می شود. بر همین اساس تأکید می گردد نسبت به مراقبت از محصولات تدابیر لازم اندیشیده شود.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: