کد خبر: ۲۱۸۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۱:۵۶ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
سفیر ارمنستان در ایران:
اگر چه سطح روابط ایران و ارمنستان در بالاترین سطح خود قرار دارد اما در حوزه اقتصادی کار چندانی انجام نشده و هیات تجاری ارمنستان علاقمند به ترمیم و ارتقاء این سطح مناسب تجاری با ایران و به خصوص بوشهر است.
به گزارش جنوب نیوز، آرتاشس تومانیان در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: با توجه به مطالعاتی که در خصوص ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی از بوشهر داشتم امروز فرصتی به ما و تعدادی از تجار و فعالان اقتصادی ارمنستان ایجاد کرد تا از نزدیک این قابلیت‌ها را مشاهده کنیم.

 وی افزود: نتایج این مشاهدات که همراه با مطالعاتی بود سبب شد تا هیات تجاری همراه، بتواند با یک تصمیم‌گیری مناسب زمینه ارتقاء توسعه‌های همکاری بین ارمنستان و ایران را بسط دهد.سفیر ارمنستان در ایران  تصریح کرد: در نشست با فعالان اقتصادی استان بوشهر به دنبال ایجاد راه‌کارهای توسعه اقتصادی با بندر بوشهر هستیم.

تومانیان یادآور شد: از جمله مهمترین نقاط مشترک برای حضور فعالان اقتصادی ارمنستان در بوشهر، موضوع دریا و تجارت دریایی با داشتن تاسیسات بندری و منطقه ویژه اقتصادی در این استان است.

وی بیان کرد: اگر چه سطح روابط ایران و ارمنستان در بالاترین سطح خود قرار دارد اما در حوزه اقتصادی کار چندانی انجام نشده و هیات تجاری ارمنستان علاقمند به ارتقاء این سطح مناسب تجاری با ایران و به خصوص بوشهر است.

سفیر ارمنستان در ایران بیان کرد: از جمله مهم‌ترین توسعه زیرساخت‌ها برای افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور، ایجاد مناطق اقتصادی و تجاری است که استان بوشهر دارای مزیت منطقه اقتصادی است و می‌تواند در این بخش هزینه کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: