کد خبر: ۲۱۷۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - ۲۷ دی ۱۳۹۶
روزنامه کیهان به انتقاد از عادل فردوسی‌پور و برنامه نود پرداخت و رویکرد او را ناعادلانه و غیر حرفه‌ای خواند.

به گزارش جنوب نیوز، روزنامه کیهان نوشت: «عادل فردوسی‌پور که در برنامه تخصصی ۹۰ معمولاً بر خلاف اصول حرفه‌ای رسانه از چارچوب برنامه خارج شده و به مسائل خارج از موضوع که تخصصی در آن ندارد، می‌پردازد، این بار حتی در همین رفتار غیر حرفه‌ای خود عادلانه عمل نکرد و هدف انتقاد کاربران شبکه‌های مجازی قرار گرفت.

فردوسی‌پور که سال گذشته ۴۰ دقیقه از وقت برنامه خود را به حادثه ساختمان پلاسکو اختصاص داده و نتیجه گرفته بود همه مسئولان مربوطه باید استعفا دهند، این بار و درباره حادثه سانچی فقط تسلیت گفت! یک سال قبل در چنین روزهایی بود که برنامه «۹۰» که یک برنامه مختص فوتبال است، در واکنش به آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو، تبدیل به یک نمایشی سیاسی شد؛ تا آن جا که بیش از ۴۰ دقیقه از وقت این برنامه به موضوعی بی‌ارتباط با برنامه اختصاص یافت و پس از صحبت‌های یک کارشناس، در نهایت عادل فردوسی‌پور گفت که هر جای دیگر دنیا چنین اتفاقی افتاده بود، همه مسئولان مربوطه استعفا می‌دادند اما یک سال بعد، باز هم حادثه دردناک دیگری در ابعاد گسترده‌تری رخ داده است؛ ۳۰ نفر از هموطنان‌مان طی هشت روز در جدال با آب و آتش سوختند اما این بار فردوسی‌پور فقط یک تسلیت گفت؛ بدون این که حتی از مسئولان مربوطه انتقادی کند. آن هم در شرایطی که بر خلاف سال گذشته، این بار مسئولان مربوطه، سکوت کرده‌اند و حتی پاسخ افکار عمومی را هم نمی‌دهند. این تناقض رفتاری باعث شد تا این سؤال در ذهن افکار عمومی شکل بگیرد که چرا مجری ۹۰ برخلاف نامش ناعادلانه با هر دو واقعه برخورد کرده است؟

برخی از کاربران فضای مجازی به این سؤال پاسخ داده‌اند. از جمله یکی از کاربران نوشته: «تعجب کردیم که فردوسی‌پور ۴۰ دقیقه برنامه نود رو اختصاص به استعفای مسئولین مربوطه نداد و فقط همدردی کرد! حتما براش صرف نداشته...» کاربر دیگر هم نوشته: «عادل فردوسی‌پور امشب از فاجعه زنده سوختن ۳۰ هموطن در نفتکش سانچی گفت اما خوشبختانه معلوم شد بر خلاف پلاسکو در این فاجعه فقط باید با بازماندگان همدردی کنیم و اصلاً لازم نیست کسی استعفا بده.»

کاربر دیگری هم این گونه به فردوسی‌پور واکنش نشان داده: «فردوسی‌پور تو برنامه‌اش حادثه سانچی رو تسلیت گفت اما نگفت که اگه این اتفاق هر جای دنیا میفتاد چند تا مسئول استعفا میدادن!... کاش مثل اسمش عادل بود!» و...»

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: