کد خبر: ۲۱۷۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۲۱ دی ۱۳۹۶
معاون وزیر امور خارجه ایران گفت: یک فروند کشتی آتش نشان ژاپنی صبح پنجشنبه برای مهار آتش به کنار نفتکش ایرانی رسید و عملیات اطفاء را آغاز کرد.

به گزارش جنوب نیوز، حسن قشقاوی صبح پنجشنبه در نشستی با خبرنگاران در مورد حادثه آتش سوزی نفتکش ایرانی بیان داشت: یک فروند کشتی آتش نشان از ژاپن اعزام شد که صبح روز پنجشنبه در محل حادثه پهلو گرفت و اقدامات اطفای حریق را آغاز کرد. امیدواریم روند مهار آتش هر چه سریعتر به اتمام برسد.

وی در مورد اینکه آیا ایران هم تیم های امداد و نجات را جهت اطفا حریق اعزام می کند یا خیر، عنوان کرد: سرکنسول ایران در چین پیگیری های لازم را برای دریافت مجوز اعزام نیرو را انجام داده است و در صورت صدور مجوز لازم، ایران هم تیم های امداد و نجات را به محل حادثه اعزام خواهد کرد تا روند امدادرسانی سریع تر و با حساسیت های بیشتری ادامه پیدا کند.

معاون وزیر امور خارجه در تشریح آخرین وضعیت مهار آتش در نفتکش ایران اظهارداشت: آتش تا حدود زیادی مهار شده است و امیدواریم با مهار کامل آتش روند جستجو برای یافتن خدمه کشتی تسریع شود. اگر خدمه ایرانی در قسمت های پایینی کشتی باشند امیدواریم بتوانیم آنها را پیدا کنیم.

نفتکش ایرانی «سانچی» حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی ایران به کره جنوبی پس از تصادف با کشتی فله بر هنگ کنگی «کریستال» دچار حریق شد و ۳۲ سرنشین نفتکش ایرانی شامل ۳۰ ایرانی و ۲ بنگلادشی ناپدید شدند. نیروی دریایی ایران هم از روز چهارشنبه به این تلاش‌های امدادی ملحق شده است.

رایزنی ها برای تسهیل سفر ایرانی ها برای شرکت در جام جهانی روسیه

قشقاوی اظهارداشت: گفت: وزارت امور خارجه رایزنی ها برای تسهیل سفر فوتبال دوستان و علاقمندان برای حضور در مسابقات جام جهانی روسیه را آغاز کرده است و امیدواریم بتوانیم شرایط مناسبی برای حضور ایرانیان در روسیه فراهم کنیم.

وی با اشاره به امضای یادداشت تفاهم نامه با روسیه، بیان داشت: روند مذاکرات مثبت بوده است و سعی شده تا ایرانیان با کمترین دغدغه به روسیه سفر کنند.

قشقاوی که جهت افتتاح دفتر صدور الکترونیکی روادید به فرودگاه قشم سفر کرده بود از صدور ویزای الکترونیکی در فرودگاه اصفهان خبر داد و افزود: وجود ۲۹ دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه و فعالیت ۱۰ مرکز صدور ویزای الکترونیک فرودگاهی در کشور، گامی مهم برای ایجاد زیر ساخت‌های اولیه گردشگری و اقتصاد است.

با افتتاح دفتر صدور الکترونیکی روادید در فرودگاه قشم، اتباع ۱۸۰ کشور جهان می توانند با داشتن گذرنامه، روادید خود را در مدت تقریبی ۲۰ دقیقه در این فرودگاه دریافت کنند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: