کد خبر: ۲۱۷۶۱۸
تعداد کل نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - ۱۸ دی ۱۳۹۶
نائب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به منتفی شدن بنزین ۱۵۰۰ تومانی در سال۹۷، دو نرخی شدن و استفاده از کارت سوخت و یا افزایش ۱۵ درصدی را از پیشنهادات جایگزین توسط مجلس برشمرد.
به گزارش جنوب نیوز، هدایت الله خادمی با اشاره به حذف کامل تبصره 18 در کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: «ما اعتقاد داشتیم شدت افزایش قیمت حامل های انرژی باعث رکود اقتصادی شدید تر و ریزش شغل خواهد شد.»

وی افزایش شدید قیمت صدها کالا در ادامه ی افزایش 60 درصدی قیمت حامل های انرژی را مورد اشاره قرار داد و گفت :«دولت می توانست از سال 92 با شیب ملایمی افزایش قیمت را اعمال کند؛ بنابراین کمیسیون انرژی کل تبصره 18 را رد کرد.»

خادمی دو نرخی شدن و استفاده از کارت سوخت و یا افزایش 15 درصدی را از دیگر پیشنهادات دانست و افزود: «تصور می کنم به سمت کارت سوختی حرکت کنیم که حذف نشده و تنها مدتی کنار گذاشته شده بود. همچنین دو نرخی بودن بنزین نیز بصورت پیشنهاد مطرح شد .»

وی افزود: مردم توان پرداخت هزینه های سنگین را ندارند و دولت افزایش قیمت بنزین را بعنوان درآمدزایی برای خود پیش بینی کرده بود.

خادمی با بیان این مطلب افزود: «ما نیز در برخی مواقع نظارت صحیحی نداریم و اگر بعد نظارتی را تقویت کنیم، در راستای شأن مجلس عمل شده و بسیاری از مشکلات حل و فصل می شود ولی هم اینک این مشکل وجود دارد.»

این نماینده مجلس در ادامه گفت: «بخشی از نظارت صورت می گیرد ولی در بسیاری زمینه ها مشکلاتی ایجاد کرده است و شاید اگر کار نظارتی خود را بخوبی انجام می دادیم، امروز هیچ جوانی بیکار نبود!»

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۳
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
0
1
افزایش قیمت بنزین یعنی استارت گرانی واین همان مشکلی است که اعتراضات جامعه را بهمراه داشته بنابراین پذیرفته نیست. ما همچنان با افزایش قیمت بنزین ولو یک ریال هم مشکل داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
0
2
چرا دولت سال گذشته نرخ بنزین را اینطور اعلام نکرد و در کل چرا بودجه 96 را همانند 97 نداد ؟ غیر از این است که باید مردم رای میداند حالا که دادند و خیالشان راحت شده اینطور لایحه بودجه میدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
0
0
چرا لایحه بودجه را تغییر نمی دهند و اصلاح کنند .مردم در اعتراضاتشان خواهان اصلاح هستند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: