کد خبر: ۲۱۷۵۹۳
تعداد کل نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱:۴۴ - ۱۸ دی ۱۳۹۶
از زمانی که قیمت خودرو پایین بوده و اکنون که قیمت آن به دلیل انحصار در واردات افزایش یافته هیچ تاثیری در واردات احساس نشده است

افزایش تعرفه برای گروهی خاص رانت ایجاد می کند رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، از تهیه طرحی دو فوریتی توسط تعدادی از نمایندگان برای لغو مصوبه افزایش تعرفه خودروهای وارداتی خبر داد.

به گزارش جنوب نیوز، بهرام پارسایی در گفت وگویی، از تهیه طرحی دو فوریتی توسط تعدادی از نمایندگان برای لغو مصوبه افزایش تعرفه خودروهای وارداتی خبر داد و گفت: در حال تهیه طرحی دو فوریتی برای بررسی در صحن مجلس برای لغو مصوبه افزایش سرسام آور تعرفه واردات خودرو هستیم که این افزایش تعرفه هیچ توجیهی ندارد.

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی می گویند که با افزایش تعرفه به دنبال جلوگیری از خروج ارز از کشور هستند، افزود: از زمانی که قیمت خودرو پایین بوده و اکنون که قیمت آن به دلیل انحصار در واردات افزایش یافته هیچ تاثیری در واردات احساس نشده است و ارز همچنان از کشور خارج می شود.

نباید جلوی واردات خودروهای هیبریدی گرفته شود

وی با تاکید بر اینکه افزایش تعرفه واردات خودرو برای گروه خاصی رانت ایجاد می کند، ادامه داد: ما اصرار داریم که حتی برای خودروهای هیبریدی بسته های تشویقی در نظر گرفته شود نه اینکه در شرایط آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی جلوی واردات خودروهای هیبریدی گرفته شود.

رییس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حتی خودروهای غیرهیبریدی که وارد کشور می شوند مصرف سوخت آنها پایین است و با توجه به کاتالیزورهایی که در مصرف سوخت وجود دارد، سوخت را ناقص منتشر نمی کنند و سبب آلودگی شدید هوای کشور و کلانشهرها نمی شوند.

مرجع: خانه ملت

برچسب ها: واردات ، خودرو
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
0
0
با عمل کار برآید نه با سخندانی
عباس مسعودی
|
Germany
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
0
1
بسیار خرسندم از اینکه میبینم بالاخره بعضی از وکلای محترم مجلس برای جلوگیری از رانت و رانت خواری وارد میدان شده اند امیدوارم با قدرتی که مردم به انها سپرده اند جلوی مافیای دولتی وغیر دولتی را بگیرند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
0
1
شعار الکی کارساز نیست عمل مهم هست
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: