کد خبر: ۲۱۶۷۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - ۱۸ آذر ۱۳۹۶
تابلوی منجی جهان تنها تابلوی نقاشی معروف داوینچی است که در مالکیت یک فرد است و بقیه تابلوها در مالکیت موزه ها قرار دارند.

 روزنامه امریکایی وال استریت ژورنال نوشت که ولیعهد سعودی (شاهزاده محمد بن سلمان) خریدار اصلی و واقعی گران ترین تابلوی نقاشی جهان یعنی تابلوی منجی جهان اثر لئوناردو داوینچی است.

به گزارش جنوب نیوز، این تابلو در نیمه ماه گذشته میلادی به قیمت رکوردشکن 450 میلیون دلار در حراجی در نیویورک فروخته شد اما نام خریدار مشخص نشد. روزنامه نیویورک تایمز دیروز نام یک شاهزاده سعودی نزدیک به ولیعهد را به عنوان خریدار اعلام کرد اما حالا روزنامه وال استریت ژورنال  می گوید ولیعهد سعودی خود خریدار اصلی است.

وال استریت ژورنال: ولیعهد سعودی، خریدار گرانترین نقاشی جهان

براساس این خبر، ولیعهد سعودی با استفاده از یک واسطه، اقدام به خرید این تابلو کرد و این واسطه، شاهزاده "بدر بن عبدالله بن محمد بن فرحان آل سعود" است.

این روزنامه آمریکایی گفته این اطلاعات را از منابعی در سازمان های اطلاعاتی امنیتی آمریکا و دیگر منابع که نامی از آنها نبرده دریافت کرده است.

این تابلو در ماه گذشته میلادی، به قیمت 450 میلیون دلار در یک حراجی در شهر نیویورک فروخته شد اما در آن زمان نام خریدار اعلام نشد.
 تابلوی "منجی جهان" تصویری از عیسی مسیح است.

این تابلو در سال 2011 توسط یک میلیاردر روس به نام "دمتری ریبووولیف" به قیمت 127 میلیون دلار خریداری شده بود و در ماه گذشته هم از سوی او به فروش رفت.

داوینچی در سال 1519 درگذشت و تنها 20 تابلو از نقاشی ها و طراحی های او پیدا شده است.
اصالت این تابلو در سال 2005 ثابت شد قبل از این گفته می شود این تابلو کپی است.

تابلوی منجی جهان تنها تابلوی نقاشی معروف داوینچی است که در مالکیت یک فرد است و بقیه تابلوها در مالکیت موزه ها قرار دارند.

موزه لوور ابوظبی که ماه گذشته میلادی افتتاح شد نیز اعلام کرد گران قیمت ترین تابلوی جهان در این موزه به نمایش درخواهد آمد.

خبرگزاری فرانسه در این باره نوشت: پسر پادشاه سعودی نفوذ خود را به صورت تدریجی در این کشور تقویت می کند. او مسوول اجرای چشم انداز 2030 سعودی است که بر پایه تنوع بخشی به درآمدهای اقتصادی و سرمایه گذاری در گردشگری و تفریحات قرار دارد.

همچنین اعتقاد بر این است که ولیعهد سعودی عامل بازداشت 200 شاهزاده، وزیر سابق و فعال اقتصادی در ماه گذشته است که به دلیل فساد مالی بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفته اند.

وال استریت ژورنال: ولیعهد سعودی، خریدار گرانترین نقاشی جهان

قبل ازاین گرانترین تابلوی نقاشی جهان متعلق به تابلوی "زنان الجزایر" اثر پیکاسو بود که به قیمت 179 میلین دلار در سال 2015 فروخته شد.

یک منبع آگاه در میان بخش های فرهنگ و هنر در کشورهای جنوب خلیج فارس که خواست نامش فاش نشود نیز گفت تایید کرد این شاهزاده سعودی تنها واسطه محمد بن سلمان بوده است.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع دیگری که نامی از آنها به میان نیاورده است اضافه کرد: مقامات آمریکایی تحرکات ولیعهد سعودی را زیرنظر دارند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: